bugün

lebron'un markajındaki çocuktur. 23 şubat 1995 kanada doğumlu basketbolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=jGG4HaXeSaM&feature=player_embedded
Potansiyeli aşırı fazla, future mvp olmadı all-star. Bana Tracy McGrady'yi hatırlattı.
http://www.youtube.com/watch?v=HJn74ufOx64
Kendisi draftta en büyük rakibi Jabari Parker'ın takımı Duke'e karşı 22 sayı 8 ribaund ile oynamıştır ve maçı Kansas'a getirmiştir.
babası eski nba basketbolcusu annesi ise kanadalı olimpiyatlarda 2 gümüş madalya kazanmış kısa mesafe koşucusu olan 1995 doğumlu 203 cm boyundaki geleceğin nba yıldızı. kendisinin müthiş atletik bir basketbolcu olduğuna söylemeye gerek yok. gelecekte eğer basketbol tekniğini yeterince geliştirebilirse yeni bir lebron james izleyeceğiz demektir.

özet: kısaca sanki planlanmış gibi bir evlilikle üstün sporcu olarak doğmuştur.
2014 nba draftında çok büyük ihtimalle birinci sıradan cleveland cavaliers'a gidecek olan oyuncudur. gelecekte banko bir allstar.
lebron james gibi bahtsız bi oyuncudur..cavs kadar şanslı bi takım görmedim ben..yüzde 1.7 ihtimalle girdikleri lottery'de ilk sırayı aldılar..geçmiş olsun wiggins cleveland gibi loser bi kentte başlıycak kariyerin..
23 şubat 1995 doğumlu basketbolcu. 2,03 boyunda, 91 kg ağırlığında ve kısa forvet pozisyonunda görev yapıyor. ncaa takımlarından kansas jayhawks'ta bir sezon geçirdikten sonra 2014 nba draftı'na katılacağını açıkladı. çok iyi bir sezon geçirmemesine rağmen potansiyelinin çok yüksek olması, onun ilk sırada seçilme ihtimalini yükseltiyor. ancak ikinci veya üçüncü sıraya kadar düşme ihtimali de var. kendisini seçme ihtimali olan takımlar arasındaki cleveland cavaliers ve milwaukee bucks'u istemediğine yönelik haberler var. philadelphia 76ers'te oynamak istiyormuş. umarım üçüncü sıraya kadar düşer de philadelphia 76ers tarafından seçilir. michael carter williams ve nerlens noel ile birlikte takımı uçururlar.

kansas jayhawks'ta geçirdiği sezonda yakaladığı istatistikler: 17.1 sayı, 5.9 ribaund, 1.5 asist, 1.0 blok, 1.2 top çalma, %44.8 şut isabeti.
az önce cavs tarafından ilk sıradan draft edilmiş kanadalı basketbol oyuncusu.
kendini gösterebilirse kyrie irving ile birlikte ortalığın tozunu attırabilecek kalitede forvet. bakalım hep beraber göreceğiz...
2014 nba draftı'nda birinci sırada cleveland cavaliers tarafından seçilmiştir. kyrie irving ile iyi bir ikili olabilirler. ancak kyrie irving'in de biraz fedakarlık yapması gerekiyor. eğer topu iyi paylaşabilirlerse sorun yaşamazlar diye düşünüyorum.
kevin love ile takası gündemde olan çaylak. lebrick'in de dönme olasılığı çok yüksek...

kyrie irving, lebrick ve kevin love doğu'yu skib bırakır.
takas edilmezse yeni sezonda lebron james ile birlikte oynayacak olan swingman. şöyle bir 5 izlememiz muhtemel:

irving-wiggins-lebron-bennett-varejao
dün akşam bucks karşısında 70-68 kazanılan hazırlık maçında 7/18 isabetle 18 sayı 3 ribaunt 1 top çalma ve 1 blok ile oynamıştır. zamanla daha etkili olabileceğini düşünüyorum.

tabii takas edilmezse...
şimdiye kadar oynanan 4 hazırlık maçının 3 ünü kazanan takımında maç başına %41 saha içi isabeti yakalayarak -ki bir şutör için iyi seviyedir- 15.5 sayı 3.5 ribaunt 1.2 top çalma ve 1.5 blok ortalamaları yakalamış olan yıldız adayı. şimdilik 2.75 olan top kaybı ortalaması fena gözükmüyor, umarım onu da aşağılara çekecek ve yeni sezonda takıma full katkı verecektir.

zöge: eksilemişiz hayırdır?
iyi bir şutör değil, dripplingini geliştirmesi gerekiyor, hızlı hücumlar dışında savunulması şu an için kolay gibi. Asla Lebron seviyesine gelemeyecek fakat paul george seviyesinde bir oyuncu olabilir. şu an bile çok iyi bir savunmacı, atletizmine ve çalışma etiğine bakarsak iyi bir hücumcu olacağını da söylemek çok yanlış olmaz. lebron'la karşılaştıranlar, lebron'nun ne kadar dominant olduğunu bir hatırlasın, acaba iyi bir oyuncu olacak mı? diye tartışılmıyordu bile.
En fazla bir Iguodala olur...
(bkz: paul george)
cleveland cavaliers tarafından minnesota timberwolves'e takas edilmiştir.
Bugün Denver Nuggets karşısında 31 sayı 9 ribaund 4 asist 3 blokla oynayarak "ben geliyorum" mesajını vermiştir.
2015 Rising Stars etkinliğinde 22 sayı 6 ribaund 4 asist ile MVP ödülünü kucaklamıştır.
Cleveland kendisini kevin love için takas etti, işin garip yani kevin love'un sezonu kapatıp ameliyat olduğu gün yılın çaylağı şeçildi wiggins.
steven seagal'ın ağır çekimde adam dövmesi misali bu arkadaş ağır çekimde drive edip slow motion smaça kalkıyor; ha basıyor mu, basıyor çatır çutur ki gobert ve ömer'i poster etti.

minnesota'da kafası rahat paşamızın, üç kişinin arasında potaya yükleniyor falan; zaten blok yese top kaybetse kim sikleyecek.

17 sayı-5 ribaund-3 asist istatistikleri yakaladı bu sezon ve minnesota gibi herkesin sakatlandığı bir takımda tüm maçlarda oynadı.
Patlayıcı özelliği çok çaylak olmasına ragmen pota'ya smaç konusunda çok hakim ilerleyen senelerde griffin benzeri posterlik hareketlerini bol bol görürüz.
minnesota'da basketbol'u bırakmak istediğini söyledi, basketbolcu olmasa ögretmen olmak istiyormuş.
Cleveland kadrosuna ve sistemine monte edemediği kevin love için video'daki hareketleri daha çaylak zamanında yapab wiggins'ı boşu boşuna takas etti.
http://m.youtube.com/watch?v=yfubUotc--0
Bundan 3-4 yıl sonra süperstara evrilecek basketbol oyuncusu.