bugün

nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/cavaliers/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Martynas Andriuskevicius
Drew Gooden
Stephen Graham
Alan Henderson
Larry Hughes
Zydrunas Ilgauskas
Luke Jackson
LeBron James * *
Damon Jones
Donyell Marshall
Ira Newble
Aleksandar Pavlovic
Eric Snow
Anderson Varejao
Mike Wilks

koçlari: mike brown
şampiyonluğun herkesçe en büyük favorisi detroit pistons'ı 2-0 sonrası 3 maç üstüste yenerek seride ibreyi kendine cevirmiş.lebron james haricinde bir iki ortanın biraz üstü adama ragmen acaba? diye düşündürtmüştür.lebron james ise kendisi hakkındaki jordan'ın varisi olur sözünü haklı cıkarmaya calışırcasına oynuyor.daha 22 yaşında olması inanılmaz.
geçen seneki kadrosunu büyük ölçüde koruyan ; üzerine scot pollard ve david wesley'i transfer eden nba basketbol takımıdır.
an itibari ile nba in en düşük yüzde ile serbest atış atan * takımı.
nba dogu konferansi central grubu takimi. maclarini 20562 kisi kapasiteli quicken loans arena'da oynayan takimi mike brown calistiriyor. kadrosunda nba in son zamanlardaki en buyuk superstarlarindan lebron james i bulunduran takim 2005 2006 sezonunda bu oyuncunun gayretiyle play offlara kalmis washington wizards takimini gectikten sonra detroit pistons'a elenmistir.
bundan 3 yıl öncesine kadar play off nedir unutan ve nba de salonları tamamıyla dolduramayan nadir takımlardan biriydi. sonradan bir takımın başına gelebilecek belki de en güzel şey olan lebron james geldi. lebrondan bir önceki sezon sadece 17 maç kazanabilen takım 2 yıl sonunda 50 küsür maç kazanan takım olmuştu geçen sezon. bu yılda doğu konferansında ikinci sırada bulanan cavslar daha iddialılar.
detroit'i 4-2 ile geçip finalde san antoino'nun rakibi olan takım. normal sezonda her iki maçı da cleveland kazanmıştı. bakalım finallerde durum ne olacak.
2007 nba finali'nde Spurs savunmasına karşı 322 sayı bulabilen Cavaliers,*
şut saati uygulamasına geçildikten sonra, bir final serisinde
en az sayı bulan ekip olarak tarihe geçti.
insanüstü özelliklere sahip bir kişiyi (bkz: lebron james) takımlarında barındıran lakin diğer oyuncuların ona layık olamadığı takım.olsaydı zaten geçen sene spurs takımınıda öyle böyle geçip şampiyon olurlardı.olamasalar bile bir maç olsun alırlardı.lebron james ise başka bir hikaye.sanırım geçen sene oynanan doğu konferans finali 5. maçı herşeyi açıklar.

murat murathanoğlunun deyimiyle gerçektende yok artık lebron james dedirtmiştir.

edit:an itibariyle de bu gece oynanan phoneix suns maçında son topu lebron a veremeyen aptal yüzünden belki de 2 sayı farkla yenilmişlerdir.
(110-108)
söylenenlere göre üçlü bir takas'a imza atmak üzere olan takım. takasın detayları şöyle;

Cleveland will receive Ben Wallace, Joe Smith, Wally Szczerbiak, Delonte West, and a future second round pick from Chicago.

The Bulls will receive Larry Hughes and Drew Gooden as well as Cedric Simmons and Shannon Brown.

Seattle will receive Donyell Marshall, Ira Newble, and Adrian Griffin.

eğer bu takası gerçekleştirmeyi başarırlarsa, big z'nin yanına joe smith ve ben wallace gibi iki veteran ekleyip sağlam bir pota altına kavuşmalarının yanı sıra, delonte gibi solid bir yedek pg ekleyip üstüne bir de 3 numara pozisyonuna bir şutör ekleyecekler. ama damon jones ve daniel "boobie" gibson gibi bench'ten gelen bir guard ikilisi varken delonte'ye, sasha pavlovic varken wally'ye ne ihtiyaç var anlayabilmiş değilim. bu oyuncuları da takas edebilirler tabi, daha süre dolmadı. ilginç sonuçlar doğurabilecek bir takas gerçekten..
2008 2009 nba sezonunda oynadıkları ilk 20 maçın 17sini kazanmayı başarmış takım. bu başlangıç bir takım rekoru olarak tarihe geçmiş durumda. ilk 3 maçın 2sini kaybettikten sonra bu başarıyı yakalamış olmaları daha da enteresan.

eğer cavs böyle devam ederse, donnie walsh ve knicks camiası 2010 yazında avuçlarını yalarlar gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var
bu sezon üst üste 9 maç en az 12 sayı fark atarak kazanmış ve bir nba rekoru kırmış takımdır. zamanında 72-10 luk bir sezon geçiren chicago'nun bile yapamadığını göz önüne alırsak oldukça önemli bir rekor diyebiliriz.
Bu sezon; NBA Finalleri olmasa da en azından Doğu Konferans Finalleri'ne kalacak olan takım.*
portland trailblazers ın sahasında yenilmesiyle (bkz: 9 aralık 2008 trailblazers magic maçı) bu alanda tek kalan ekip.
bu sezon yaptırdığı retro formalarla takdiri toplayan takım.
lebron james'in yanına yardımcı oyuncu olarak mo williams'ı bulmuş ve doğru olanı yapmıştır. bana göre doğu'nun en iyi takımıdır. boston falan hikaye.
lebron james gittiği an bitecek olan takım.
lebron'un "ben yildizim, asarim keserim" demeden tum oyuncularini performansinin uzerine cikartan takimdir. adeta lebron ve etrafinda oynayan oyuncu grubudur cleveland. hakkini teslim etmek lazim ki lebron da takimi saha kaldiriyor, yeri geliyor ilgauskas, yeri geliyor ben wallace cosuyor. gecen sene boston deplasmanda yenememisti bu takimi lakers'i bile final serisinde deplasmanda yendigi halde. bi de mo williams gelmis ki oldu sana kaymakli kadayif.

zaten akron'lu olan lebron'un burdan gitmesi biraz zor gorunuyor ve bence ne yapip edip bu takimi sampiyon yapacak lebron.

yarinki macta gecen senenin intikamini boston'dan aci alacaklar gibime geliyor.

edit: intikam aci alindi; lebron james 38 sayi 7 ribaund 6 asist 4 top calma ile delirdi.
artık eskisi gibi ''ver lebron'a ne yapacak bakalım?'' felsefesinden ayrılmış takımdır.

bunu bi' yerde duydum lan galiba..
an itibariyle boston celtics'e tecavüz ediyorlar.
(bkz: ayıp oluyor hocam)
an itibari ile bostona tecavüz tarifesi uygulayan takım, skor şu an 38-11. ntvsporun +18 yayınına geçmesini bekliyoruz.
indiana'yı yenerek 66. galibiyetine ulaşmış ve normal sezonu lider bitirmeyi garantileyerek saha avantajını kazanmış takım. kendi evlerinde oynadıkları 40 maçın 39'unu kazandıklarını düşünürsek oldukça önemli bir avantaj olduğu söylenebilir.
taraftarı olduğum takım, ayrıca nba'de normal sezonu 1. olarak tamamlamıştır...
ahsen unakitan'in yorumlarini bekleyen takim (da olabilir pek tabi niye olmasin).

rabbime sordum 170'e 20 dedi gibi bi cumle bekliyorum kendisinden.
normal sezonu birinci olarak tamamlayıp nba takımlarının korkulu rüyası.Her maca ayrı bir cosku ve ayrı bir hırs katarak bu sene play-off larda final oynayacağını düşündüğüm lebron james'in takımı.