bugün

ne anlama geldiği bilinmeden söylenen söz. annem, karım olsun demektir.*
(bkz: varoş).
manyakça, bu lafı türetenin cibiliyetinden şüphe ettiğim, saçma sapan söz....
iğrenç ötesi söz...
bu başlığı okuyunca,"at,avrat,silah" sözünü öpüp tepeme koyasım geldi.
dilek kipinde bir cümle örneği
(bkz: ensest)
vallahi, billahi, tallahi gibi yemin sözleri varken hele hele gereksiz yere yemin etmek yersizken kullanılan garibimsi bir o kadar da abzürd söz öbeği.
çok kötü bir yemin sözüdür. hani uçkura düşkünsünde arkadaş bu ne yau?
hayatımda duyduğum en iğrenç küfürdür. ama her fırsatta "annemi karıştırma laaağn" şeklinde ortaya atlayan cengaverler iki dakkada bir "anam avradım olsun" derler.
(bkz: düşünmeden konuşmak)
gerçek anlamı yakın zamanda idrak edilen söz öbegi, bu lafın duyuldugu erkek görünümündeki oluşumlardan nefret etme sebebidir. namus kavramının bu kadar sert oldugu bir toplulukta böyle deyişlerin üretilmesi de ayrı bir ilginçlik, ikiyüzlülük örnegi tabii.
...
aciyorsam sana
anam avradim olsun
ama ask olsun

can yucel
Bu kadar aşağılık ve iğrenç ötesi olmasına rağmen toplumda anlamı üzerinde hiç düşünülmeden kullanılacak kadar kabul görmüş olmasını yadırgadığım küfür.
Küfürden ziyade bir yemin türüdür. Yemini eden kişi için annesinin karısı olması son derece kötü bir durumdur. Ve doğru söylediğini de bu şekilde ispata çalışmaktadır. Meali "eğer yalan söylüyorsam bu feci durum başıma gelsin" dir. Yine de tasvip edilmeyen, tercih edilmemesi gereken bir yemin türüdür.
Bayanlar için alternatifi
(bkz: babam kocam olsun)
bir inandırma sözü. oysa ki ana ve avrat birinci derece namustur ve kutsaldır.
inandırmaktan ziyade utanç vermelidir.
can yücelin mare nostrum şiirinde geçen kelime öbeği..
(bkz: anan avradım olsun)
söylenen çoğu kişinin ne dediğini bile bilmediği, anlamadan ettiği en boktan küfür.
hayatta saygı duyduğu tek bir değer bile kalmamış kişi söylemi.
Bilinçsizce söylenen edep unsurunu yok eden tabiri caizse ensest ilişki anlamına gelir
açıkca anlamı Anasını avrat etmek yani avradının yerine annesini koymaktır.
hollanda atasözü.
esas manasından zamanla kopmuş argo kelime grubu. söze inandırıcılık katmak için kullanılır.

--spoiler--
nerden yiyecuh dersin portikeli muzu
anam avradım olsun zerdali diye ölürük (attila ilhan/eyi muz eyi)
--spoiler--
Gaza gelmiş bireyin sonunu nasıl getireceği merak edilen başlangıç cümlesidir.
gerçek söylediğini kanıtlamak için b.ktan yollara baş vurmanın sadece bir yolu da budur (bkz: yalancının anasını s ks nler)
'babam kocam olsun' diyemeyen,kendisini annesinden daha çok seven insanların tümcesi.