bugün

gerçekten güzel bir reklam diğer saçma sapan reklamlar gibi değil insanın izledikçe izleme isteği gelen reklamlardandır , orkestra şefi de orkestrayı müthiş yönlendirmiş helal olsun , oyuncuların mimikleri de çok hoştu .
oyunculara motivasyon katan reklamdır.

orkestra şefine hayran kaldığım reklamdır ayrıca.

fake olsa o kadar şaşıramaz oyuncular. helal olsun.
eğer gerçekten gizli kamera ile cekildiyse gerçekten güzel reklam filmi ve güzel sürpriz. tek sevmediğim yanı ise herkesin bir anda bu reklamdan sonra efesliyim diye geçinmesi.
çok harika bir o kadar da manidar. harika çünkü sürpriz dolu , manidar çünkü aslında sürpriz değilmiş. her şey fake abi.
kesinlikle ilk izlediğin zamanlarda o tüylerin diken diken olmadıysa yaşama sen öl daha hayırlı.
ilk izlediğimde tüylerim diken diken oldu. hele fikri geliştiren kişilerin yer aldığı uzun videoda, onların heyecanı o kadar güzel yansımış ki. birde çakma diyip laf atanlar var. yapmayın yahu, tek ortak nokta klasik müzik konseri olması.
ben buna karşılık yine takımdan bize bir jest, sürpriz bekliyorum.
izlemeyenler için hazırlıkların yer aldığı video.

http://www.youtube.com/watch?v=flITtd5U3qo
zenci arkadaşların şaka belli olmadan önceki operayı dinleyiş şeklleri, yüz ifadeleri ve telefonla oynamaları da oldukça komiktir.

opera kültürünü falan bilmem ama normal bir konserde ayıplanırlardı heralde.
Anadolu Efes oyuncularına yapılan sürprizin benzeri için klasik müzik konserine götürülen Adanasporlular, orkestrayı dövdü.
Heineken'in yaptığını da izledim. Çok bir alaka göremedim. Eğer bunu çalıntı diye nitelendirecek olursak çok daha fazla örnek verilebilir.
Kendi yaptığımız güzel şeylere bok atmasak olmaz mı ayrıca...
Yahu ne güzel yapmış adamlar... Hem de 10 numara olmuş. Her seyredişte gözlerim gölleniyor. Efes Pilsen'li basketbolcuların yerinde olsam o duygu coşmasıyla hüngür hüngür ağlardım herhalde. Hayatları boyunca unutamayacakları mükemmel bir anı olmuş. Kerem Tunçeri'nin soğukkanlı ama ne yapacağını bilmez bir halde parçaya eşlik etmesi çok sevimli olmuş. Olayın baştan aşağı bir komplo olduğunu anlayamayan Ermal garibim ise cep telefonuna çekmeye çalışıyor. En çok ona güldüm. Mükemmel ötesi bir organizasyon olmuş. Efes yönetimi ya da Anadolu Şirketler grubu, bu fikri bulan kimse hemen onu ödüllendirmeliler. Böylesini bir de Lara Fabian'ın konserinde seyircileri bir şekilde yapmıştı. "Je T'aime" adlı parçasını bir anda binlerce kişi söylemeye başlayınca Lara Fabian dayanamayıp bayağı bayağı ağlamıştı. O olay nasıl bir sanatçıya yapılacak en iyi jest ise Efes yönetiminin de bu yaptığı kendi sporcularına yaptıkları en olağanüstü jest olmuş. Bu görüntüleri seyredecek olan binlerce sporcu Efes Pilsen'li basketbolcuları kıskanacaktır. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray camiası da aynen öyle... Görüyorsunuz işte, öyle sahaya paraşütle hava fişek atmaktan çok daha anlamlı ve takımınızı nasıl sevdiğinizin bundan daha iyi bir kanıtı olamaz herhalde. Bu yüzden taraftarlar takımlarının ceza almasını sağlayacak eylemler yerine bu şekil bir organizasyona girseler çok daha unutulmaz olur.
En iyi reklamlardan birisidir bu reklam!
Real madrid ve cska moskova maçından sonra anadolu efes oyuncularının reklamın hakkini verdigi güzel olay.
Heineken çakması değildir.
Esinlenmiş olunabilir.
Ortamın aynı olması ki ikisi de klasik müzik konseri olmasından mütevellit benzerlik gösterdiği kesin. Lakin daha sonrasında yaşananların birbirleriyle alakası yok.
He gelgelim sen yine çakma diye diretiyorsan kusura bakma o zaman orjinalinden daha iyi olmuş.
Tebrikler...
fazla söze gerek yok.
şahane ve çok zekice..

(bkz: helal olsun)
ilk defa az once izledim. sanirim bu sarki bugun dilime dolanacak. senden daha guzel... tebrikler orada olan ve bunu hazirlayan herkese.
artık her gün en az iki veya üç kere seyredip sanki bana yapılmışcasına gururlandığım ve tüylerimi diken diken eden sürprizdir. hak eden bir takıma yapılmıştır. anadalu efes'i final four'da görmek istiyoruz, hatta ellerinde kupayla görmek istiyoruz! haydi anadolu efes!
Her izlediğimde sanki bana yapılmış gibi mutlu olduğum reklamdır. Işıklar kararip bayraklar falan düştüğünde bi triplere girip gol sevinci falan yaşayasım geliyor. Helal olsundur ülkede güzel şeylerinde yaşandıgına dair bir örnektir.
" Türkiye' de böyle reklam filmi çekilir miymiş. " dedirten, büyük ilgi çeken reklam filmi.
senaryo olduğu belli olsa da güzel bir reklamdır.
on numara beş yıldız olmuştur.
çakmadır. daha önceleri avrupada sanırım iki kez kullanılmış bir sürpriz. olsun türk halkına iyi geldi. her gün 55 kişinin anlatımı ve feysbuktan paylaşımı ile baya bi bilinç altı işi oldu.
son günlerdeki en iyi reklamlardan birisi. samimi, içten, yüzde tebessüm bırakan cinsten.
izlerken tüylerim diken diken oldu. Çok güzeldi. Ben onların yerinde olsam duygulanıp ağlardım heralde.
sonradan yapılan röportajlarda söyledikleri çok komik. hepsi takım elbiseleri falan giyip gelmişler. zaten şu basketbolculara takım elbise giydirmiyorlar mı? çok komik oluyor. organizasyon ve kurgu şahane, çok da güzel uygulanmış. o basketbolcular yerinde olmak isterdim. güzel bir duygu olsa gerek.
her izlediğimde tekrar hayran olduğum sürprizli reklamdır. her karesi güzel ama benim için en çekici yanı orkestrayı yönetirken adeta müziği yaşayan orkestra şefidir. saçlar dağılmış, kendinden geçercesine kaptırmış müziğe. harika tek kelimeyle.
Basketbolculardan daha çok beni mutlu etmiş ağzımın kulaklarına varmasına neden olmuş tanıtım filmidir, izledikçe yüzüm gülüyor sözlük.