bugün

Efes in uretim lisansini aldigi %8 alkollu açık renkli bira.
alkol oranı %8'dir. oldukça güzeldir. kutusu böyle metalik boyayla bezenmiş; görünüşü de, içmesi de oldukça klas olan bir biradır kısacası.
az önce şans eseri denk gelip denediğim bira. evet güzelmiş.
ben bu birayı önceden bilmiyordum açıkçası, geçen gün markette gördüm kutusu dikkatimi çekti. biralar içinde siyah kutusuyla cool bir duruşu var diye gaza geldim. doğru bir tercih yapmışım, yüksek alkollü bira seviyorsanız beklediğinizi tam olarak karşılıyor.
kutusunun görüntüsü sebebiyle bile aslında gece hayatında elinde gezmek için çok doğru bir tercih bence. üstelik %8 alkol oranına rağmen kolay içimli, yormuyor. yalnız dikkatli olun, beklediğimden hızlı çarptı, evde keyfine maç izlemelik değil de parti ortamı birası daha çok. o güzelim kafayı boşuna harcamak bir nevi günah zaten.
2014 yılının en iyi birasıydı bence. ben gibi yüksek alkollü bira severler için ilaç gibi biraydı. kutusuna kurban. kara şimşek'i
kutusunun mat olmasından, %8 alkolü olmasına kadar her şeyiyle tam bir bira. tadı da oldukça yumuşak ve güzel. oh be!
içtiğim en kötü biralardan biriydi.. Tadını efes extraya çok benzettim ve kutunun sonlarına doğru attım. (Extranın tadını sevmem) daha önce güzel olduğunu yazanlar olmuş, zevk meselesi tabi..
2 kişi bir yetmişliği içip üzerine 2 bira cila yapan beni bile iki tanesi sallamıştır.Tavsiye edilir.
bir kırmızı t*borg değildir.

ps: çok içtim navigator ama tadı o kadar da değil.
benim gibi bir bira müptelası için efes extra ve kırmızı tuborg'un ağzını krmış biradır. içiniz, içiriniz.
ben sevdim alkol oranına göre tadı gayet iyi.
bir hata edip aldım. tamam tadı alkol aronına göre iyi. ama benim bünye kaldırmıyor hacı. birayı öyle 2 tane içip kafa olayım diye içmem. cipsimi alırım, soğan halkamı ve karidesimi kızartırım. ve yanında kola yerine bira içerim. ama bu olmadı.
yüksek alkollü (%8) hollanda birası...

hollanda'da pek dikkat çekmese de son dönemde türkiye'de popüleritesi bir hayli artmış ve duvel'in pabucunu dama atmıştır. fakat yoğun bir aroması var. sanki biraz şekerli gibi. bu nedenle herkesin damak zevkine hitap etmeyebilir. yine şekerli tadı yüzünden (şekerli gibi hakkaten ama) arka arkaya bir kaç tane içince biraz bayıyor. fakat o kadar kusur kadı kızında da olur...
Tadı biraz garip olan bira.
özellikle midesi hassas olanların uzak durması gereken bira.

içtiğinin ertesi günü midenin * koyuyor, reflü, gastrit vs. ne varsa azdırıyor.
aşırı şekerli tadıyla ilk yudumu iyi gelse de devamında tadı türk biracısının damak tadına uymamaktadır, bana uymadı.

ama kafası çok çok çok iyi. sinsi bir bira.
içindeki alkol oranına göre tadı cok hafiftir. içilebilir bi tada sahiptir. son zamanlarda favorimdir kendisi.
net söylüyorum bok için daha iyi..dayamışlar şekeri kafa yapma sebebi bu,burda bahsedilmiş 2 tanesi uçuruyo diye,yüzde 8'lik 2 birayla kimse uçmaz,uçamaz..tadını da sikmiş atmış şeker,ertesi günkü susuzluk hissi baş ağrısından falan bahsetmiyorum bile

piyasada kendisinden kaliteli yığınla bira var,tek artısı şişesinin çekiciliği başka bi numarası yok
Sevemediğim yüksek alkollü bira. Haa yoklukta içilir o ayri. Birde çok sevenleri varmis, garip.
Kafe pi'de bergamotla servis edildi ..

Başarılıydı gençler

Başka bi yerde de yeşil limonla içtim gayet güzeldi tadı
Kafe pi'de bergamotla servis edildi ..

Başarılıydı gençler
piyasada tadı hakiki alman birasına benzeyen tek biradır. (münih birası)
yüksek alkollüdür, acıdır, kalitelidir.
şişe tasarımı da içerdiği alkolün etkisi kadar güzeldir.
tek sorunu yanında güzel giden farklı bir bira olmamasıdır.

Edit: Türk piyasasında Hofbräuhaus München i andıran başka bir bira varsa bilmek isterim, bu göbeği boşuna yapmadık
Tesadüf mü evet.
1-2 tanesi kafa yapar en kaliteli biradır.
görsel
Bi sitede kutu olanin 350 kalori oldugu yazmakta. Sekerli oldugunu biliyorduk da nasil o kadar kalori olabilir lan. Kolada bile o yok. Hizli bi sekilde gobek yapar dikkat.
bok iç. bok iç. bok iç.

(bkz: entry doldurcam diye hülle yapmak)