bugün

efendim öncelikle şunu belirteyim; ülkemizde alkollü içecekler beslenme ürünleri olarak kabul görmezler. bunun nedenleri belli tabi.
örneğin, fransızların kalp krizi, obezite ve beyin rahatsızlıklarının az olmasının nedeni içki kültürleriyle beslenmeleri doğru ilişki içerisinde olmasındandır.

bizim içki kültürümüze bakarsak; akşamcı tabir edilen, güzel içen insanlar neden hep göbekli olarak karşımıza çıkar. şundan: alkollü içecekler bilinenin aksine kalorileri yüksektir. sen bunları birde yemekle, mezeyle, çerezle aldığında yağ bağlarsın, löpür löpür olursun.

örneğin 35 cl bir rakıda yaklaşık 1000 kalori vardır. sen bunu birde yemekle ve akşam tükettiğinde zaten günlük kalori ihtiyacını aşıyorsun.
aperatif hafif şeyler almak alkolle birlikte en mantıklısıdır.

diyetinize de ekleyebilirsiniz bunları, mesela akşam 2 kadeh şarap 200 kalori dir, yanına hafif biraz salata tamam.
(bkz: zayıflamak için sigara içmek)

malca bir eylem olduğu için önermiyoruz.

(bkz: fil diyeti)
(bkz: serum diyeti) * *
hiç reklamlara ağzınız açık bakmayın sevgili yazarlar yani nesfit, k flakes bilmem ne onların tadı güzeldir o yuzden 2 öğün bi kase ya da bi öğün 2 kase midir nedir ona hiç uyulamaz. çatır çutur yerken bulabilirsiniz kendinizi.
zaten baya şekerli tüm karbonhidratı ordan alırsan tüm gün mal gibi dolaşma ihtimalin var.

rejimdeyim aç geziyom aağç değil, beslenme düzenimi değiştirdim olarak bakın bu işe.
şahsımca en güzeli;
sabah
1-2 dilim (bünyeye göre) çavdar ekmeği
biraz peynir, kendime hakim olurum dalmam diyosan kibrit kutusunun -evet o lanet ölçüyü söyledim- yarısı kadar kaşar peynir, bol domates-salatalık -maydonoz ve az zeytinyağıyla süper oluyo.
alternatif olarak, 4 kaşık müsliye bi su bardağı yağsız süt ya da akşamdan 1 litre süt ile haşlanmış 4 yemek kaşığı yulafı sabah ısıtıp yiyebilirsin ama sonraki 5 saat fazlaca su içip bi şey yememen lazım -yulaf için geçerli bu.

öğlen
ya ben diyet yapsam da yapmasam da öğlen yemeği yiyen bi insan değilim o yüzden kahve-sigara ya da ne bilim yeşilçayla falan atlatıyorum onu. ama yiyenler için fazla yağlı olmayan çorbadan bi kase ve 1 çay bardağı yağsız yoğurt iyi diyollaa.

akşam
kafana göre yapacağın salata -en fazla 1 yemek kaşığı zeytinyağı, ağır sos ve mısır falan yok tabi- salatayı ye gitsin hatta içine göbek salata koy acayip şişiriyo başka bi şey yemek istesen de yiyemiyosun.
onun yanında yağsız ızgara tavuk, yağsız göğüs etini biftek yaptırın en yakın kasapta, işte her akşam 2 dilim falan ye büyüklüğüne göre -ya kim uğrasacak ızgarayla diyenlerdenseniz adam gibi bi teflon tavada sıfır yağ ile mükemmel oluyo.
ya da ufak bi biftek dilimini patlıcan, biber gibi sebzelerle -yağsız- sote yapabilirsiniz
ne bilim arada mercimek falan da yiyin 3 yemek kaşığı falan -onu da zeytinyağıyla falan pişir.

(not: her haltı zeytinyağıyla pişirdiğin için zaten zeytinyağına bi dünya para vereceğinden kilo aldırıcı besinlere verecek para kalmıyo onu da hesap et)

onun dışında yine salatayla 3-4 tane köfte de olablir ama anne köftesi değil, böyle bol yağlı bayat ekmekli falan karısımdan değil.
al azcık kıyma, içine kekik-nane, karabiber seviyosan azcık da ondan koy karıştır pişir.
yemekte kola değil, sade maden suyu iç meyvelileri tuzak olm şekerli onlar bi de bağımlılık yapıyo meretler.
neyse gece miden büzülüyo böyle karnın serenat yapıyo falan, onun içinde çay hafıs. siyah olur -yeşilçay olursa artı etkili tabi.
ya da az şekerli türk kahvesi, içki içiyosan da az peynirli, yoğurt mezeli rakı ya da 1 kadeh kırmızı şarap.

yani akşam yemeğinden sonra sıvıya yükleniyoruz ve sürekli tuvalete gittiğimiz için acıktığımızı farketmiyoruz.
televizyon başında pineklemek yerine bi şeyler okuyun ya da arastırma yapın ne bilim blog takip edin kafa acayip mesgul oluyo.
film de izleyebilirsiniz ama o aç kalmaya alışmaya basladıktan sonra, çünkü film yanında cips mips bişiler istiyo.
bira göbek yapıyo çoğu bünyede o yuzden bi süre tercih etmeyin. çikolata, cips bilmem ne hiç lafını etmedm farkettiysen unut bi süre zayıflayınca yersin.
dondurma da ananaslı buz çıkarmıs algida ondan yiyebilirsin haftada 1, ananas zaten diyetlerde tercih edilen bi meyvedir -bilgi verdim burda.
meyve demişken, çilek, erik, az kiraz, az karpuz iyidir.
tabi hepsini bi akşamda yemeyeceksin, ve yarım porsiyon olacak. her akşam dönüşümlü olarak yiyebilirsin.
ama tabi yemekten 1, 1.5 saat sonra falan.
yemekten sonra çay iç ne bilim çık yürü ne meyveye abanıyosun.

tabi kahvaltı et-otur-öğleni bekle-öğlen ye-otur-akşamı bekle yapma
haftada en az 3 gün spor yap, herhangi bi salona gidemiyosan ebru sallı var. şaka lan insanın psikolojisini bozar o kadın.
internette bi dünya öneri var doğru egzersizlerle ilgili. bunu okuyabiliyosan ona da bakarsın.
yürüyebileceğin yerlere yürü, hatta fazla yürü, merdiven çık olmadı daha ne diyeyim sana ben.
bi de yüzmek çok iyi.

yani ekmek diyeti, o diyeti bu diyeti gibi tek besinli diyetler külliyen yalan.
bu isveç diyetinin biraz daha insaflı hali gibi.
4 günde göbek möbek bırakmaz, sporla da desteklersen eğer 15 günde ciddi oranda kilo verebilirsin.
geri de almazsın yani diyet bitti obareyy diyerek kendini salmazsan.
bitince de bugün biraz kaçırdın mı, yarın bu listeyi uygula. ya da gerektiği kadar.
sonucta hiç birimiz ajdaağ pekkan değiliz 20-25 yas arası insanlarız o yüzden bundan daha şok diyeti adamın anasını ağlatır.
1 ci gün: sabah 2 hıyar, öylen 1 domates, akşam bir kepçe çorba

2 ci gün: sabah 1 dilim ekmek, öğlen 2 dilim kek, akşam 3 dilim börek

3 cü gün: sabah bir bardak su, öğle bir tutam semiz otu, akşam bir kaşık arı boku.

4 cü gün: sabah patlıcan yesin, öğle 3 soğan yesin, akşam sonuçlar kesin

5 ci gün: allah rahmet eylesin.
(bkz: bir ay boyunca sadece nar yiyip su içmek)
makarna, pilav ve ekmeği hayatından çıkar, birazda dua ettin mi bu iş tamamdır.
EHEHEHE BEN BiLE DiYET YAPIYORSAM KiM BiLiR SEN NE HALDESiN * bak şimdi canım beyaz ekmek pilav ve makarnadan uzak duruyorsun. makarna krizin tutarsa kepekli makarna al az yağlı yapabilirsin. bunun dışında sabahları haşlanmış yumurta ve tam tahıllı ekmek domates peynir ye anacım. öğlen sebze ve yoğurt tüket. akşam haşlama, ızgara sote et yiyebilirsin. beyaz ya da kırmızı farketmez. ayrıca günde yarım saat yürürsen haftada iki kilo vermeyi garanti ediyorum sana, ha günde en az 1,5 litre su içiyosun onu hiç saymıyorum. ben 2,5 içiyorum orası ayrı. ne kadar kilo verdin haspam dersen; 10 günde 4 kilo verdim. ama ben günde 7 km yürüyor, bir saat pilates yada yoga yapıyorum. yukarda söylediğim gibi besleniyorum. meyve yiyebilirsin.. benim meyvelerle aram olmadığı için tüketemiyorum onun yerine havuç suyu, üzüm suyu filan içiyorum. ha bir de ananas ye yağ yakmana yardım ediyor ve tok tutuyor. kilo verince bana mesaj atın. *
Diyet değilde hayatınızdan gazlı asitli içecekleri çıkartıp abur cuburu bırakırsanız muhtemelen zayıflarsınız.
Kahvaltı ve öğle yemeğinizi çok iyi yapın sonra akşam yemeği yemeyin yada 1 tas salata ile geçiştirin ve 8 den önce fln yapın bunu. Sonra erken uyuyun ki aç olduğunuzu hissetmeyin. Bunu bir iki hafta yapın, bakın kilolar nasıl gidiyor.
ben buraya bırakıyorum bi tane ihtiyaç duyuyorsanız.

(bkz: diyetisyen) nedir, ne işe yarar?
Hiçbir şey yemeyin !
ohhhoooooo uludağ sözlük diyetisyenleri damlamış yine, bu kadar çok olduğumuzu bilmiyordum *

gidiyorsunuz aktara alıyorsunuz zayıflama çaylarını, ardından internetten herbalife siparişi veriyorsunuz ohhh miss. ödemeyi bozuk parayla yaparsanız epey hafifleyeceğinizi garanti edebilirim.
Ben yemek eksiltmeye veya komple bırakmaya karşıyım . Bence kişi istedediği kadar yemeli sadece yedikten sonra spor yapıp onları eritmeli.
Daha önce defalarca yazdım, ama hangi başlıklara yazdım muhtelif.

10 yıllık spor geçmişi olan biri için çok fazla varyasyonu olan, zaten yapılamaması patolojik olan bir şey.

Anabolizm ve katabolizm'i yazdım metabolizma çeşitlerini yazdım video yapıp mı anlatayım yani.

Siz direk carb. Sıfırlamasına girip 2 gün sonra diet bozan tiplerseniz veremezsiniz kilo, ne yaparsanız yapın devamlılığı olmalı ki bu method bir çok pro, yarı pro ametör hatta hard pro'ların bile mecbur kaldığı bir şeydir, süreklilik yılın 12 ayı belki definition gezmezsin ama 8 ayı da bulking yapmazsın, o dirty bulk olur kendinize ödül verin ama def'in de hakkını verin.

Kendine bir şart koy ve onu aşma def döneminde, bulkta da coşma fazla definition da kalorilerini gerçekten hesaplamak zorundasın günde 3 öğünü geçmeyin 12 öğün yiyen tiplere aldırmayın hiçbir araştırmada 12 öğün yiyenlerin az az sağlıklı yediğini düşünenlerin + bir hali çıkmamıştır aksine 2-3 öğün yiyenler spor olarakta fizik olarakta daha iyi çıkmıştır, vücuttan attığın nitro azot miktarı belli her gün zaten, aşırı kiloluysan tedrici davranacaksın öyle günde 6 bin kalori alıp ya ben zayıflayayım dediğinde 1 ayda 20 kilo veremezsin anorexia athleticacık.

Homini gırtlak yediysen hoppidi diye duracaksın, ilk 1 ay asla tartılma 1 ay sonra tartıl, ondan sonra sadece elbiselerle ölç kendini 3-4 ay tartılma sadece giyemediğin elbiseleri dene haftada bir giyebildikçe motive olacaksın, 4-5 sonra tartıl hep, bu süre zarfında tabii ki glisemik-indeksi düşük gıdalar özellikle karbonhidratlar muhakkak almalısın gelişimin durur yoksa, high protein diet kısmına gelince o iş biraz tuzlu ve zaman alır, dehydration bu kısım önemli bol bol bol su tüketeceksin unutma kasların çoğu sudur, yağlarda sudur yağ da kas da su tutar, böbrekler taşlanır yoksa.

Daha ne anlatayım yahu 10 sene sürer.
Bu sandviç bir öğün yerine yenebilir.

içinde pancar, beyaz peynir, avokado var. Ekmeği yabanmersinli ve aşırı güzel.

O stickerı da alnıma yapıştırıp reklam yapmam için verdiler evet.

Neyse yarın öğle yemeğine tınaz'daki strabucks'a beklerim.
görsel

Ek: söylemeyi unutmuşum, sandviçin fiyatı 14 tl, ancak şu an için yanında istediğiniz küçük boy içeceği hediye ediyorlar. O an almanız da gerekmiyor, kartınıza yükleniyor ve 31 mayısa kadar almanız gerekiyor.
sabah 2 akşam 2 yumurta, günde en az 3 litre su ve 12000 adım yürüyüş.

1 ayda 5 kilo vermeyen varsa burdayım.