kusursuz triko ustası olan tanrı'nın ki$inin hiç ummadığı $ekillerde ba$ına ördüğü çoraplar..

- $u orospuları anlayamam hiç.. acımam da. bak $imdi ne yapacam..
- hoop yavrum hepsi senin mi?
* fethi annen abi o?!
- ..................
(bkz: allah in sopasini ebay da acik arttirmaya cikarmak)
olsa akplilerin sürekli ayakta durmasına neden olan durum(!)...
tek yoksun olduğu şeyin sopa olduğunu anlatan söz öbeği.
iki yakın arkadaştan birisinin ötekine kazık atma çabasında iken o kazığın kendine dönmesi sonucu kazık atılanın yaptığı yorum .
"var da sende onu yiyecek göt var mı?" denilesi sorudur.
(bkz: soru)
(bkz: boru)
allahın aslında sopaya ihtiyacı yoktur ,kendisi insanlara haddini bildirmek için çoban gibi değnek kullanmaz buradaki ince düşünce biz insanları mahçup etmemektir ,ulan hayvandan farkınız yok aha bu değnek olmasa hepinizin mal gibi sıçacaksınız dünyanın içine diye düşündüğünü sanmayalım diye sopa kullanmaz kendisi

kendi kendimizi idare edebildiğimizi sanarız böylece, hikayede insanız ya hani.
terör yanlısı 14 yaşındaki veletin, polisimize bomba atacakken, o bombanın kendi elinde patlaması durumudur.Allah'ın sopası yok dediğimiz durumla birebir eşleşmektedir.

http://www.milliyet.com.t....2010/1260931/default.htm
Daha beteri vardır.
Allah' n azabı vardır.
GAzabı vardır.
ihtiyacı olmadığıda kesin.* *
allah'ın ceza verirken fantastik yöntemlere baş vurduğunu ifade eden deyim.

bu aralar doğruluğunu ibretle fark ettiğim, dine dönmeye beni teşvik etmiş önerme. yirmi yaşında eşşek kadar bir insan olmama rağmen hayatım boyunca tuttuğum oruç sayısının 5'i geçmemiştir. bu ramazanda tutmayı düşünmüyorken yirmi yaş dişimi çektirmem ve mal doktorun heyecanlanıp önce dudağımı kesmesi, ardından yanağımı damağıma iki dikişle tutturmasıyla iki gündür acıdan bir şey yiyememem, açlıktan ölme raddesine gelmem, allah'ın bir fantazisinden başka ne olabilir ki?
ünlü düşünür kutsinin çağ aşan şarkı sözü;
allah'ın sopası yok ki gökten indirsin.
umulmadık bir olay sonucu durumun eşitlendiğini ifadeleyen geçmişte yaşanan ve yapılanlara allah'ın an itibariyle ördüğü çorapla seyirci kalmadığını göze sokan deyim.
hele 5 cümlesinin 3'ünde bunu söyleyenler vardır ki, evlere şenliklerdir biraz. diğer 2'sinde de (gene sevmediğim) su testisi su yolunda kırılır diyordur kendince.
- dostum başına bir iş gelmesi normal, paraya para demedi bunca zamandır.
+iyi de belki çok çalışarak kazanmıştır niye öyle yargılıyorsun ki.
- yok yok gittiği yol, yol değildi, 10 yılda memleketi satın alıyordu nerdeyse.
+ abi böyle yorum yapmayalım istersen insanların ne yaşadığını bilmeden yargılamamak lazım.
-kaza, kaçınılmaz sondu bu yükselişin sonu yoktu artık.
+abi bırakalım bu muhabbeti...
-allahın sopası yok işte.
+...
-yok yok eminim allahın sopası yok!

akabinde;
adam talihsiz kaza sonucu ölür. ölümü gayet normal bulunur;
''su testisi su yolunda kırıldı!''
çocuklarıma helal lokma yedirmedim
https://twitter.com/i/status/1151130087376318477