bugün

ata demirerli avrupa yakası zamanında, ata demirer'den çok duyduğumuz cümledir. volkan karakteri genelde birşeyden korktuğu zaman bu cümleyi sarfederdi. yalnız, malum "yetkili" kişiden "buyur gel" cevabını aldığı zaman ne cevap vereceği merak konusudur.*
(bkz: allah ım sana gelirken yolda kaza çıktı)
ata demirer'in, kendi stand-up gösterisinde bülent ersoy'un taklidini yaptıktan hemen sonra sarfettiği cümle.
(bkz: üstüme gelmeyin ama efenim)*
basyapit elma sekerimin sonunda, isin cogul olarak yapilmasi sebebiyle, "allahim sana geliyoruz" seklinde yer almaktadir.
içerik bulunamadı.
yolda yürürken karşınıza çok güzel bir hatunun çıkması sonucu, söyleyebileceğiniz sözdür rahatlatır.
epey kullanışlı bi kalıp, çok fazla yere cuk oturuyo, favorilerimdendir.
(bkz: cennet tabelasını gördünmü sağa yanaş)
(bkz: sakin gelme)*
(bkz: bindirbir gece masallari)
ölmek istiyorum demenin başka bir yoludur. kullanımı ölüm kelimesine göre daha sempatik gelir.*
Platonik aşkınızı gördüğünüzde birden hararetle ağzınızdan dökülüveren hissiyatlı cümle. * *
fenerbahçe taraftarının bu sene sıkça söylediği veya içinden geçirdiği söz..
hapşurmaktan bıkınca söylenilen sözler..
50 yaş üzeri ebeveynlerin yapmaya çalıştıkları esprileri karşılayan amma da güzel cümleciktir.
roller coaster ın tepesinde söylenebilecek en güzel cümledir.
yerine gore ya zevkten yada bunalımdan tureyen bir haldir.
mon dieu, je viens chez toi, cümlesnin türkçesi.
allah beni istiyor mu acaba diye sormadan söylenmemesi gereken cümle.
ergen gençlerin güzel bir MANZARA karşısında birbirlerine bakıp söyledikleri cümle.

+abi işte öyle oldu,sonra kız geldi yanağımdan öptü
-wuuuu!!!
+Allah'ım sana geliyorum...sonrasını hatırlamıyorum.
zevkin doruklarındayken yada hüznün dibine vurmuşken kullanılan tümcedir.ayrıca gerçekten ölüm döşeğinde olan bi insanın söyleme ihtimali de vardır.
öyle her elini kolunu sallaya sallaya geleni almıyoruz.cevabıyla karşılaşıabilecek durumdur.
- allah ım sana geliyorum
+bu gün olmaz müsait değilim
-okey uygun bir zamanda buluşalım.
+pazar uygun mu sana
-halı saha maçım var olmaz, pazartesi merkez camiide buluşalım
+tamam o zaman öğle namazında
-eyvallah tamamdır, hadi görüşürüz allah a emanet ol+şakacı seni.*
çok yerde sıkça kullandığım her kullanıma uygun ünlem ifadesi.. bilhassa yakışıklı herif görünce verilen tepkidir.. bööle yazınca çok garip kaçtı ama yerinde kullandığında güzel duruyo..
tıkladığınız başlık yerine başka bir başlık açılıyorsa ki bunu en az beş kez yaptıysanız, karşınıza çıkan başlıklara en az 3 sene önce tarihli entryler girilmişse, noluyo lan diyip çıkışa tıkladığınızda çıkamıyorsanız, ulan dur bakalım nickimi gireyim ne çıkcak dediğinizde karşınıza yırtık don başlığı çıkıyorsa kullanacağınız en anlamlı cümledir.
(bkz: neler çektim neler)