bugün

hakan şükür'ün seçim sonuçlarını yorumlarken kullandığı ifadedir.
cemaat mensuplarınca çok sık kullanılmasından mütevellit bir çok insan bu 'slogan'ın cemaat menşeyli olduğu fikrine sahip.
Lakin değil.

Eğer çok büyük bir yanılgı içerisinde değilsem deliyürek ve kurtlar vadisi dizilerinde duymuşluğum vardır diye hatırlıyorum.
merhum mahir kaynak ve sevgili büyüğümüz, ağabeyimiz, kanaat önderimiz rahmetli ömer lütfi mete nin birlikte yaptıkları bazı tv programlarında da denk gelmişliğim vardır bu düstura.
yine yanlış hatırlamıyorsam hasan kaçanın "ömer lütfi mete'nin ağzından düşürmediği; allah var gam yok" diye bir tweeti de var.
Ama hepsinden ziyade Ömer Lütfi Metenin "hayat felsefeniz nedir?" sorusuna verdiği cevap olarak hatırlarım.*
meseleyi siyasallaştıran, bu güzelim söylemi siyasete alet eden, verdiği güzel mesaja ve öğüde halel getiren cemaat mensuplarına ise söyleyecek bir şeyim yok.

Ömer Lütfi Mete ağabeyi rabbim rahmetiyle karşılamıştır umarım.
işlemci var ram yok şeklinde devam ettirilebilecek tekerleme.
şükürler olsun. evet.
iç rahatlatan cümle.
bin şükür.
asılsız teselli.
Nekadar inanirsiniz bilmem ama insana bir huzur salıyor bu söz.
Allah var mı yok mu bilmem ama gam var, ama gam sahibi olmanın Tanrı'nın ya da özel ismiyle Allah'ın varlığı yokluğu problemiyle bir ilgisi yok, varsa da gam var yoksa da gam var. Öyle tabi la, ne sandın, Allah var olsa bile sorunların bi anda biteceğini mi? Çok uyudun Polyanna, dikkat et sen uyurken her an biri hayallerine tecavüz edebilir.
Ama bence allah diye bir şey yok, kimine olmaması saçma gelir bana da olması aşırı aşırı saçma geliyor, küfredecek mümin arkadaşlara şimdiden başarılar, en çok küfrü edene yetmiş sevap point.
Şükürler olsun...
Böyle diye diye fakirleri, umutsuzları, cahilleri, şu hayatta bir gün bile göremeden yok olup giden isimsizleri, gölge insanları, anonimleri uyutmaya devam.
uslu bir çocuk olursanız siz de şirinleri görebilirsiniz.
allah ile gamın olup olmaması arasında hiç bir ilişki yoktur.
(bkz: vesselam)
bu cümlede gamdan kastın hak yol uğruna çekilen çile olduğu düşünülürse, "Senin çilen hak yolun çilesi, Allah var gam, çile yok" anlamına çıkan cümle. Hak yolda çekilen çileler geçicidir baki olan haktır anlamına çıkabilir. Yani haktan gelen çile ve derdi yüklenilmesi anlamında motivasyonel bir cümle olarak da yorumlamak yanlış olmaz.
baba parası yiyorum, bilkentte okuyorum, altımda bmw var.

tanım: bu tipteki insanların instagram biolarında yazan özlü söz.
(bkz: Cecelist)
(bkz: Kün fe yekün)
(bkz: Babasının kızı)

Beybi!
ateistlerin zoruna gitmeyen sözdür çünkü yalanlar bizi enterese etmiyor.
büyüklerimizden sıkça duyduğumuz bir sözdür. dedelerimizden çok duyarız bunu. yeni nesilde bu laflar pek yok.
Bu söz sanki zikir ehli için verilmiş bir müjdedir. Zira zikir ehli yardımsız kalmaz.

--spoiler--

Dört bir yanın olsa zulüm Mevlam derse sana kulum sadıklara netsin ölüm Allah var gam yok.
Tüm uzaklar olur yakın sen yeter ki sabrı takın ümidini kesme sakın Allah var gam yok.

Deme sakın kaldım naçar bak görürsün bu da geçer elbet Mevlam bir yol açar Allah var gam yok.
Ne bu keder hüzün böyle hayır düşün güzel söyle Allaha tevekkül eyle Allah var gam yok

Can kuşu varken kafeste zikre sarıl her nefeste ne istersen ondan iste Allah var gam yok.
Tüm uzaklar olur yakın sen yeter ki sabrı takın ümidini kesme sakın Allah var gam yok.

http://ilahisozleri.net/suleyman-ozer/allah-var.html

--spoiler--
cpu var ram yok seklinde devam eden tekerleme.
https://www.birgun.net/am...__twitter_impression=true

Sağa sola yazarken dikkatli olun sevgili çomarlar.
gam yok o Allahımız vardır.
sürekli dolar yaygarası yapan tiplere hitaben söylenen sözlerdir.

dini tanım olarak her şeyi görür işitir kullarını gözetir ve korur demektir..
''Kadere iman eden kederden emin olur'' sözünü hatırlatır.