bugün

Zeusa inanmam. Allah'a inanıyorum.
Benim için en büyük fark bu. kalanlar farklar senin olsun tepe tepe kullan.
zeus'u her filmde farklı kişi oynar. sürekli liam neeson oynasa ya.

tamam komik değildi ama neyse işte öyle bişey.
zeus çok çapkındır, hera gibi bir ilahe ile evli olmasına rağmen nerde bir güzel görse onunla birlikte olur, ama allah'ın böyle aktivitelerini görmedik, okumadık henüz.
banko zeus.
allah gerçektir, zeus kolpadır.
ikisi de insanların götünden uydurdukları mitlerdir. bunun dışında allah zeus gibi çapkın değildir ve kullarına kadın vaad eder.
zeus böyle anketleri ciddiye alıp "tek korkum allah" tarzı cevap verenleri çarpar.

allah napar bilmiyorum.
zeus'u var eden yunanlılardır.
yunanlıları var eden allah'dır.
allah'ı ise var eden yoktur(o doğrulmamış ve doğurmamıştır).

not:
doğurmak ile var etmek kavramlarını aynı anlamda söylemediğimi söylememe gerek yoktur umarım.
biri vardır, diğeri yoktur.
yanlış olan bir karşılaştırma ki hiçbir benzer yanları yoktur zira.
zeus vardır, allah yoktur.
Allah ; (bkz: Rauf) (bkz: Musavvir) (bkz: Gaffur) .......... toplamda 99 güzel isme sahiptir.

Zeus ; çizgi film kahramanıdır.

Edit : imla.
(bkz: allahını seversen yapma zeus)
zeus antik yunan tanrısı,allah hristiyan müslüman yahudi gibi dinlere inanan insanların inandığı varlıktır.
zeus' u yunanlar, allah' ı araplar yaratmıştır.
Allah saçmalıkları sevmez, özellikle kendisinin hakkındakileri, Zeus ise saçmalıktır zaten.
böyle saçma bir kafirliğe yorum yapıp da komik duruma düşmek istemezdim ama yazan gavurun bilmediği bir şeyi düzeltmek istedim. allah erkek değildir. allahın cinsiyeti yoktur.

o mekandan, zamandan ve insanlara özgü her şeyden münezzehtir.
zeus- yunan mitolojisindeki tanrılardan, hatta 3 büyük tanrıdan birisi. poseidon, hades, zeus.

Allah*- eşi ve benzeri olmayandır. vacib-ul vücuddur. ihlas suresinde de bellidir. "lem yelid ve lem yuled" doğrulmamış ve doğurmamıştır.. tektir. zamandan ve mekandan münezzehtir. bir heykeli veya onu temsil eden bir yapı yoktur. sapkınlığa düşmüş insanoğlunu gönderdiği peygamberleri ile uyarmış, doğru yola gitmelerini istemiştir. kadir-i mutlaktır. her şeye gücü yeter.
*cinsiyet türünde dünyevi ve insani nitelik sınıflandırmaları, bizim gibi sınırlı akla sahip olanlar için mümkün değildir. şüphesiz ki esmaül hüsna gibi müstesna isimleri, "Allah"ism-i celilinde toplamıştır.

Allah baba, denilen şey ise tamamı ile batı kültürünün bize bir yansıması olup, baba-oğul-kutsal ruh üçlemesi ile kendisini belli etmiştir.
gereksiz başlık acarak anaya ve avrada sövdürme cılgınlgına tutlmus yazardan kırma yazarların boş söylemlerinin herbiri.
ahirette göte girecek entrylerden olup ikisininde bir ölümlüden çocuklarının varolduğu sanılır.
zeusun ki herkül, tanrı'nın ki isa'dır.
gerçi bu fark değil ortak nokta oldu ama.
zeus uçkur düşkünü.daha da bir söze hacet yoktur.
ikisinden birinin olması imkansızdır. ikisinden biri yoksa zaten kıyas söz konusu değildir.
kıyas yapılacak şeylerin aynı nitelik ve şartlarda olması genel kuraldır.
zeusla başlığı açan yapılırsa daha mantıklı olur diye düşündürtür.
Aptalca bir baslik ve aptalca bir kiyaslama.
Şimdi, ateist takımın temel argümanlarından biri şudur sevgili dostlar, " dünya da binlerce din var. ya senin değilde öteki adamın inandığı tanrı gerçekse?" evet gerçekten güzel bir soru. açıklamaya geçelim. çok basit bir yöntemle, eleme usulü ile gidelim.
bir tanrının var olabilmesi için insanlarla irtibat kurması ve iletişime geçmesi gerekir. misalen yunan tanrılarını ele alalım. yunan tanrıları uydurmadır. çünkü öyle tanrılar mevcut değildir. eğer zeus gerçek olsaydı insanlara haber verir "gençler sizi ben yarattım, ayık olun" derdi. aradan geçen binlerce yıla karşın apollo veya hades yahut başka herhangi bir uydurma tanrıdan ses seda çıkmamıştır. bu şekilde bir mantıkla düşündüğümüz zaman elimizde 4 tane din kalır. bunlar; islam, hristiyanlık, musevilik ve hinduizmdir. bu dinlerde yaratıcı, insanlarla iletişim kurmuştur. ayrıca bu dinler dünyanın kalabalık inananlarına sahip dinlerdir.
yani sebr ve taksim usulü ile düşünüp uydurma tanrıları bir kenara itersek geriye sadece 4 tane din kalır. demek ki neymiş dünyada binlerce değil elle tutulur 4 tane din varmış.