bugün

bir solcu gay zırvası.
öle bir tanrı ki en sevdiği galakside en sevdiği güneş sisteminde en sevdiği gezegende ve en sevdiği coğrafyada bir arap bedevisi bularak bize kendisini kanıtlamak istiyor.
(bkz: karacahil kimdir)

inanmayanlar inanmaz zaten , inananda inanır. bu şekilde bir eleştiri çok basit ve cahil bir bakış açısıdır ve tamamen bilgisizliktir. ateist olsan bile bu kadar bilgisizi zor bulunmaktadır. kolay gelsin.
Allah'ı büyük harfle yazamama dramı.
elinde bir tane ya ufacık zerre kadar somut bilimsel bir veri barındırmayan ve tamamen dogmatik bir kavrama eleştiri getirmenin komplike olanı nasıl olabilir.
Tanrı ile alay edecek kadar hiç bir zaman küstah olmadım ama hala şu hipotezi çözemedim.

Tanrı sozsuz güce sahiptir, her şeyi yapabilir.
Tanrı, ölümsüzdür ve ebedidir.

--spoiler--
Peki tanrı kendini öldürebilir mi ?
--spoiler--
" belkide bu zamana kadar düşünmek bile istemediniz ya da sizi düşünmemeye şartlayan saplantılı bir beyne sahipsiniz "düşünmeye gerek gördüm ve düşünmekten kaçınmadım , bir inancım olmasaydı neden yaşıyorum sorularına boğulmak da istemem açıkçası..
inançsızlığına diyeceğim yok senin bileceğin iş lakin benim inançlarıma müdahale etmeye çalışırsan bir gün kuytu bir köşede sinsice sikilirsin dediğim olay. sözlük trolle doldu.
(bkz: skeçi nedir nerelerde bulunur)
okuyanı siksinler.
bugün bildiğim kadarı ile dünyanın bing bang (büyük patlama) ile oluştuğunu kabul etmeyen kimse kalmadı. yani bilim insanları en azından bu konu üzerinde hemfikir.

ama insan eli ile gerçekleştirilen tüm patlamalarda madde etrafa kontrolsüz olarak saçılıp dağılırken bu bing bang'de ise maddeler düzenli bir şekilde bir araya gelmiştir.

kontrol edilmeyen her şeyde ve her yerde kaos oluşurken, dünyada ve bildiğimiz galaksilerde herhangi bir kaos oluşmadan zaman akıp geçmektedir. dünyada ise kaos sadece insanın elinin eseri olmaktadır.

sineğin böceğin vs çiçeklerin döllenmesine de yaradıkları hangi yılda ispat edilmiştir? kuran, bunu ne zaman ispat etmiştir? rüzgarların, çiçeklerin döllenmesine yaradıklarını kim ne zaman ispat etmiştir? çiçeklerin içinde iki farklı cinsiyet olduğunu kim ne zaman ispat etmiştir? erkek organ, dişi organ....

allah birdir, muhammed resulüdür, kuran allah'ın kelamıdır.
tesadüfen güneşten kopup soğuyan bir kütlede yine tesadüfen oluştuğumuzun daha saçma olduğunu sanırım yazarımız kestirememiş. bakmayın siz benim bunları yazdığıma ben klavyeye gelişi güzel basıyorum ve belki milyon ihtimallerden biri imkan dahiline giriyor ve anlamlı cümleler oluşuyor. girilen entrynin bile bir yazarı var nihayetinde. yinede inanmayana saygım sonsuz ama inandığım için saygısızlaşana aşağılık kelimesini çok yakıştırıyorum. (bkz: bak bu seni açtı sanki)
yaradılışı gereği inanmakla muhatap edilip, "inanmayan" kişilere göre son derece dramatik olaydır. tüm hayatın bir tiyatro perdesinin açılması ve oyun bittiğinde "şak" diye kapanması ve ardından gelen "hiç" lik, işte gerçek komik olan ve aslında dramatik olan budur.
inanmayan birine göre bu hayata bir şekilde (tesadüfen) gelir ve ardından perde kapanır biter, sonsuz bir hiç'lik. sonrasına ait ne olacak dersen? hiç bir tez ileri süremez, çünkü ölümden sonrasına ait hiç bir bilgisi yoktur, işte bu gerçek "hiç" liktir. dünya hayatında, övündüğü aklı ile kar/zarar dengesini gözeterek yaşayan inançsız kişi, öldükten sonrasına ait bir zeka pırıltısı gösteremez.

oysa inanan kişi, bu dünya hayatının kalıcılığına inanmaz ve "geçici" olan dünya hayatını imtihan yeri olarak görür, geçirdiği bu imtihanının mükafatını da "sonsuz" bir hayat olarak mutluluk içinde ama en önemlisi "ebedi" olarak geri alacağına inanır. çünkü inandığı ve tek rab dediği allah, kendisine bu vaadde bulunmuştur ve gerçektir.
öldükten sonrasına ait, gerçekleşecek olan bir çok şeyin bilgisine sahiptir inanan kişi, hatta ahiret hayatına ait, inanmayanların bilgisine bile sahiptir, işte bu muthiş bir bilgidir! işte bu gerçek bir bilgidir! inanmayanların başına ne geleceğini, başlarına gelenler karşısında ki şaşkınlıklarını, kendi aralarındaki konuşmaları, inananlara yönelik konuşmalarını, cehennem zebanilerine ve meleklere karşı olan konuşmalarını, hatta "senin hak olduğuna inandık, bize bir şans daha ver, bizi dünya hayatına tekrar gönder, senin istediğin gibi kul olalım" dedikleri, tüm bu bilgiler inanan kişiye bildirilmiştir. tüm insanlığın bilgisine sunulan bu bilgileri, aklı olduğunu düşünen herkes almalıdır! inanan kişi, inandığı Rab tarafından, melik olan allah'ı tarafından, rahman olan allah'ı tarafından ne güzelde bilgilendirilmiştir!

allah ne güzel öğütler vermiş ne güzel açıklamalar yapmıştır. övülmeye layık olan allah değil midir?
geleceği merak edip çeşitli araçlarla bunu bilmek isteyen kişiler için bu bilgiler ne denli büyük bilgilerdir, hala görmezler mi?
görmezler elbette çünkü onların işleri cehenneme doğru uzanan halay konvoyuna birini daha ekleme çabalarıdır.

gerçek skeç'i tekrar diriltildiğimizde anlayacağız.
(bkz: cehenneme koşan adam).
(bkz: son gülen iyi güler)
Aslında Allah c.c ı çok az kişi tanıyor. Günümüzde birçokları zihninde kurduğu tanrıya inanıyor. Ateistler yani namı değer kâfirler kurdukları tanrıyı eleştiriyor.
Bilenle bilmeyen yine ortaya çıkıyor
Kimseye git inan demem zaten Allah c.c dilerse ancak inanırlar.
Kalbinde perde yoksa umulur ki onlar da gerçek Allah c.c a inanır.
Yok perde varsa ve kötülüğü emrediyor pis çirkin işler yapıyorlarsa zulme destek çıkıyorlarsa kendi kendilerine yazık ederler.
tipik solcu söylemi.
(bkz: yaman şakacısın delikanlı)
inanmayabilirsin ama bu sana taşak geçme fırsatı vermez.

(bkz: biri siksin la şunu)