bugün

dini bayramlarda misafirlere ikram edilmememesi gereken çikolata çeşidi.
genel anlamda bakıldığında mükemmel olan çikolata çeşidi, özellikle vişne likörü içeren bitter çikolata gibisi yok!
Dini bayramlarda ikram edilmesi ironi değil de nedir efendiler?Ama tarihe bakıcak olursak aslında bu yahudi adetiymiş ve biz de onlardan adet edinmişiz bi bakıma nane likörlü çikolata en az kurban bayramı kavurması kadar güzeldir.
genelde yurt dışından hediye gelen, "alkole daha elimi sürmedim" iddiasında bulunan insanların yüzünü kara çıkartan hain çikolota.
(bkz: likörlü cikolata)
duvara karşı filmindeki alkollü çikolata sahnesi beni kopartmıştır:

b.ünel:abi,bu çikolata içinde alkol yok mu?
g.kıraç:yok
b:yok di mi?
g:yok olm sen benle dalga mı geçiosun yok dedim işte.
b:emin misin?
g:ya yok mına koyim yaaa! 100 defa sordun 100 defa yok dedim zikicem alkolünü, marrak var ...
Likörlü çikolata denmesi daha doğrudur.
alkollu çikolata bastan cıkarır insanı; ya şeker komasından gidersin ya da alkol.
(bkz: godiva)
dinine bağlı kişilerin hiçbir zaman tadamayacağı lezzettir.
alkol severiz evelallah da pek lezzetli olmayan bir çikolata çesididir.
ufakken bayıla bayıla yediğim 5 taneden sonra kafa olduğum çikolata çeşitidir. *

o yaşlardan sinyal vermişimdir.
Nerede satılıyor ? *
levent kırca'nın sarhoş tiplemesinin bölümlerinden bir tanesinde, içki içmesin diye bir kutu çikolata vermişti kendisine, çikolatalarda likörlüydü.
yumurta kırar gibi çikolataları kırıp likörünü içiyordu. çok gülmüştük o zaman.
bendeki tek hatırası bu olan çikolatadır.
evimin olmazsa olmazlarındandır. vodkalı şaraplı malibulu martinili viskili. çeşit çeşit.
yalnız yenirken bir raconu vardır. bayram çikolatası gizi ağza atılmaz. önce baş kısmını ısıracak açılan yerden içkisini içip kalan kısmıda müthiş bir zevkle yiyeceksiniz. alkollü çikolata candır.

http://galeri.uludagsozlu...%BC-%C3%A7ikolata-238021/
Yurt dışından gelen sülale bireylerinin, dünyanın sekizinci harikasını sunarcasına taktim ettikleri lezzetsiz çikolata çeşidi.
likörlü olanı da vardır.
saf alkollü çeşidi yoktur.
alkolü neredeyse yedigimiz herşeye karistiracaklar, alkollün ne kadar zararlı, faydasız, bağımlılık yapıcı olduğunu, dinen de haram oldugu gerçeğini herkes bilir ama niyeyse her geçen gün bir seylere karıştırılıp insanların bir şekilde kanına girerler. Amaç içkiyi insanlara tattirmak bagimli hale getirmekmidir? Tabi kar payıda var. Alkolsüz bira,alkollü çikolata gibi.
Nerede bulursam bulayım 6-7 taneden az yemediğim çikolata çeşidi. Ne yapıyım çok güzeller.
durduğu kabın içinden "beni ye" diye bağıran çikolatadır.
türk kahvesinin yanında yendiği taktirde ayrı bir güzel giden çikolata çeşidi.
Jack daniels in cikolatasini almistim, baya heyecan yaptim falan. Cok kotu cikti yahu. Aci aci cikolatanin icine edilmis yani git alkol al daha iyi cikolatanin tadini bozuyor. Belki de cok alkol sevmedigimdendir.
Tatlı olmayan çikolata.
Likorlu cikolata. Dışı sert içi yumusaktir. Kucukken dayiminkilerden yerdim fark edince sakin annene soyleme derdi.