bugün

alkol içip, zil zurna sarhoş olup, rezil olmayı, ne yaptığını bilmez bir halde gezinmeyi, aklı tamamen saf dışı bırakıp hayvanlar gibi yaşamayı ilericilik sanan zihniyetin şu anki durumundan şüphe ettiren düşüncedir. hayır, hayvan gibi yaşamak ilericilikse şu an nesiniz diye sorası geliyor insanın..
evet alkol almak sizin için ilericilik...
biraz daha ilerlerseniz alkolu bırakırsınız.. ama daha çook fırın ekmek yemeniz lazım.. medeniyeti, saygıyı, aklın önemini kavramanız lazım ki, onu bir an bile olsun kaybetmemek için alkolden uzak durasınız.
aklın önemi yok ki, onun için tabi ki kaybetmekten de korkmadan içer..
(bkz: içki içmeyi erkeklik sanan zihniyet)
ilericilik hafif deyimdir. kutsal zannedenler vardır.
ilericilik seks ve alkolden ibarettir.
(bkz: ülkesi içen adam)
'' alkol içmemeyi ilericilik zannetmek '' bunun gibi bir cevapla yerle bir edilebilcek kadar sığ bir tez.
(bkz: sokayım onun tezine)
(bkz: çaresiz şakirt çırpınışları)
içki içmek değil, içebilecek özgürlüğe sahip olmak, ilericilik ve çağdaşlıktır.
alkol içmeyi ilericilik olarak görmezler alkol alma hakkının kısıtlanmasını gericilik olarak görürler*.
(bkz: alkol içmemeyi gericilik zannetmek)
(bkz: kul olmayı statü zannetmek)
(bkz: alkol içmek)
(bkz: kolonya içmek)
alkol kullanmak ne ilericilik ne de geri olmak. alkol haramdır.
cennette bile şarabın en güzeli vaadedilmiş, insan ömrünün bir üst levelinde vaadedildiğine göre bence ileridir hemde en ileri.
üniversiteye giden çoğu genç böyle bir düşünceye kapılarak içki şişelerinden yatak bile yapmıştır.(içki içmek ilericilik ise,üstünde yatmak kimbilir nasıl ileriye götürür beni.)zihniyete bak bee
içmemeyi müslümanlık, erdemli olma zannetmek kadar saçma düşünce. içen içer 2.ye bok yemek düşer. içmeyen de içmez. götünle içmek var bir de; o sırada yapılan saçmalıklar da içmeyen kabadayı ağbilerimizin her zaman yaptığı dalkavukluklardır. edebiyle içen içer. edepsizlik yüzünden suçlu kişidir, alkolün günahı ne.
içki içmeyi hak olarak gören ama imanlı olarak okul okumayı, kamusal alanda bulunmayı çok görenlerin zihniyetidir.
olmayan zihniyet tarafından yapılan tespittir. kimse alkol içerken ay ben çok modernim ay ben çok çağdaşım demez. fazlası zararlıdır ancak tamamen kişinin kendi tercihidir. birşeyi onaylamamanız onu uygulayanların özgürlüğüne müdahale etmeyi veya onları uygulayanları yaftalamanızı gerektirmez. zaten işte bu yüzdendir ki alkol içenleri eleştirenler yobaz oluyor. çünkü eleştirmesini bilmiyor. insan gibi dersin ki alkol zararlıdır uzak durulması gerekir. sonra içen içer içmeyen içmez. ama yok içenler şöyle salak içenler böyle beyinsiz dersen de, peki sen nesin diye sorarlar adama? cevabı gayet kısa ve basit ve yukarda verdim zaten. işte aradaki fark budur. alkol içmek tabiki çağdaşlık değildir ama alkol içene beyinsiz, salak demek tamamen gericiliktir.
ilerici ya da gerici olmayı bir içeceğe bağlayan, hayatı sadece siyah ya da beyaz algılayan grilerden bihaber kişi söylemi. ne alkol kullanmak ilericilik, ne de kullanmamak gericiliktir. mesele kişisel haklar ve özgürlüktür. içmeyi bilmeyip etrafın huzurunu bozan kişinin yaptığı kişiseldir, belki alkoliktir. tüm bunları laikliğe bağlamak, olsa olsa bu saçma dayatmaları kılıfına uydurma çabasıdır.
(bkz: içilen bir şey olarak alkol)
batı özentisi kompleksli bastırılmış duygulara sahip şahıs davranışıdır. çıplaklığı da medeniyet zannederler.
başbakanın alkol alan her insanı sarhoş şeklinde nitelendirmesinden ötürü insan da bir zıtlaşma içine giriyor ister istemez.
Güldüren durumdur. Kafa güzel olunca normaldir. Evet.
Bu yaşıma geldim öyle zanneden birini görmedim. Uydurmadır. Alkol içmek hep kınanmıştır. Alkol almak bir sorundur.
Kendini bilmezleri sandığıdır. Alkolik olmak marifet değil arkadaşlar. Evet.
Alkol içmek ilericilik değildir.
Lakin alkolü yasaklamak, alkol kullanan insanları aşağılamak gericiliktir.
Gericiliğin daniskasıdır!