bugün

bir tarafta yavuz olmasın başka birçok isim olabilir diyen sadece alevi olmayan insanlar diğer tarafta başka birçok ismi es geçip bu kadar tepkiye rağmen yavuz da ısrar eden bir zihniyet. bu durumda ülkeyi kim ayrışıtırıyor kim ortak payda da buluşmayı engelliyor bir düşünmek lazım.
Bence ronaldinho köprüsü olsun herkes memnun kalsın.
eğer ben kavga ederken benim safım da olan arkadaşım karşı tarafa geçip bana karşı kavga ederse,daha sonra ben onu yakaladığım da belasını sikerim. bunu ben sen siz o değil hepimiz yaparız.yavuz sultan'da böyle yapmıştır.ihaneti cezalandırmıştır. Bu sultan devletin bekası için karındaşlarının dahi gözünün yaşına bakmamış kılıçtan geçirmiştir..
alevilik hoşgörü inancıdır dersin,500 yıldır bir padişaha kin güder adına dahi tahammül edemezsin.tabi bunlar tutarsızlık ve ikiyüzlülüktür.
bu ülkede her zaman olduğu gibi insanların incineceğini düşünmeden hareket edilmiştir. bir köprü zaten osmanlı sultanının adını taşıyor, bir diğeride halkları birleştirici bir isim olamaz mıydı?
bir mevlana, bir yunus emre, hatta madem alevileri bu kadar ( genellikle seçimden önce) seviyorsunuz hacı bektaşi veli koyun da herkes mutlu mesut olsun. alevilerde kendilerine değer verildiğini görsün.

ama yoookkk illa insanları ayrıştıracaklar, sen o sun , sen şu sun diyecekler. sen o taraftansın! sen bu taraftan! ama hayır!
bir olalım, iri olalaım, diri olalım...
ulan adamları ayaklandıracaktınız siktiğimin yobazcıları. mikroplu beyinleriniz yüzünden ülke de 44548 farklı gruba ayrıldı, ayrılacak.

eksile eksile yobazcı daha eksile. herkes senin gibi yobaz olana kadar baskıya devam amısını makukula ya siktireyim.
yavuz o zaman alevi olan irani fethetti şimdi bi tane alevi bulamazsın iranda aleviyim de skerler. ayrıca alevi katili ariyosaniz dersime attığı bombayla poz veren sabiha gökçen e bakın hani adına havaalanı olan havaalanına sarin
stockholm sendromunun ne kadar vahim bir rahatsızlık olduğunu gösterir. son 10 senede herkes demokrat oldu zaten amına koyim.
objektif olarak bakılırsa herkesin destek vereceği olay. benim dedem anneannem sadece ismini duyunca bile yüzünü ekşitiyo şimdi sen bu adamlara o köprüden geç dicen öyle mi. geçceksiniz o işi.
güzel ülkenin bitmek bilmeyen isteklerinden biri. pkk ister, dhkp-c ister, tikko ister, alevisi ister, sunnisi ister, suriyeli ister, ister, ister. isteyen isteyene.
bugün atalarıma söven, kendi atalarından haberdar mı?