Benim tanıdıklarımın hep Saçları kıvırcıktı.
çevremde tanıdıklarıma baktığım zaman dini eğitim hiç almamış kızlardır. gerçekten çok yazık..
Alevi Türkmen kızlar gerçek Atatürkcü ve çoğuda Milliyetçidir.
yaşları 30 olduğunda patatese dönen kızlardır.
böyle bölücü ve ırkçı söylemler yapıyorsunuz, sonra da başınıza iş açılınca ağlıyorsunuz...yapmayın oğlum, yapmayın evladım...
kimse kızmasın ama böyle çocuk dışarda oynamışta yüzünü yıkamamış gibi ilginç bir mat tenleri var.
Alevli kızlar diye okudum fksfşs.

Müslüman kızlardır.
Çevremde en yakınlarımdan birisinin mensubu olduğu sınıf. insan olanı severiz.
Alevi değilseniz sizi ciddiye almazlar.
vücutları erken yaşlarda deforme olan kızlardır. net..
sünni erkeklerine hayrandırlar. ilk geceden herşey olsun bitsin isterler alevli ve acelecidirler.
Uzun uzun yazacağım. Rakı içiyorum zaten belli son 2 3 entry den. "Ben ve benim gibi çocukların hakkında" çalıyor arka planda.

Hangi yıldayız biz? 2018 mi? Onunla 2011 yılında tanıştım. Kaç yıl olmuş 7 mi?

Vay be. Ne acı. Keşke böyle olmasaydı. Böyle bitmek zorunda değildi Seçil hanım.

Her neyse. Alevi olmaları onlara bir şey katıyor. Bambaşka bir şey. Bir tür geleneğe bağlı olduklarına inanıyorum. Alevi olmayanları direkt olarak eliyorlar. Sizi direkt olarak yok sayıyorlar.

Gözlerinden anlamam gerekiyordu aslında, ama ben bakışların içinde kaybolurken nerden bilebilirdim ki senin beni unutmak için çaba sarf ettiğini? Şimdi fotoğraflarına bakınca anlıyorum, gözlerinin "imkansız" diye haykırdığını.

7 sene ben zannettim ki sen de benim gibi düşünüyorsun, ben zannettim ki sen benim kadar bağlı değilsin "eskiye" ben zannettim ki alevi olman benim için zerre bir sorun oluşturmadığı gibi senin için de bir sorun olmaz.

Ama nerden bilebilirdim ki? Sesini duyunca heyecandan küçük dilimi tutuyordum.

Bunlardan birisine aşık olan varsa aklında bulunsun. Zira ateist bile olsanız söyledikleriniz umurlarında değil. Yoksa ben eminim yani yanlış bir şey yapmadım ben. Özür dilerim.
Saclari gür ve kalin tellidir.

canayakin ve cok muhabbetli olurlar, hayatlarindan, gecmislerinden, tecrubelerinden cok bahsederler, anlatmayi severler.

Aydin ve sosyalist ruhlu kimselerdir. Arkasinda durduklari dusunceyi cok guclu savunurlar.

Sevdiklerini evlerinde agirlayip hizmet etmeyi severler. Evleri temizdir ve her daim temizlik kokar.

Dost meclislerini sever, turkuye yanik ve hissederek eslik eder, gulusu icten, muhabbeti dinlenir, ozunde mert kizlardir fakat cani yandiginda cok seytanlasabilirler.
Dostlugu da dusmanligi da uclardadir.
Alevi kızları güzel oluyor. Misafirperver davranan kız türüdür.
bekareti dert etmeyen kızlardır.
2 tanesi arkadaşım olur melek gibi şerefli namuslu insanlardır.

insanları inançlarına göre ayırmayı bırakın.
Çoğu esmer ve sinsidir. Sünni müslüman olduğunuzu anlayınca görüşmeyi keserler.
Game of thrones da bir tabir var ilk okuduğumda aklıma alevi kızlar gelmişti .
Ateş tarafından öpülmüş .
türk olanları sünni kızlarına göre daha safkan, daha karışmamış türk olup daha güzel, daha seksi ve havalı olan kızlardır.
beyaz tenli ve alevi olup da güzel olmayan kız neredeyse yok gibidir.
Alevi bir arkadaşım vardı. Severdim iyi biriydi. Zaten o zamanlar alevi, sünni, kürt, türk algısı yoktu zihinlerimizde. Küçüktük. Ama kalbimiz büyüktü.
bu arkadaşların iki grubu var.
ilk ve çoğunluk olan grup canayakın, samimi olan kitle. dost ol bir ömür seni arar sorar, öyle diyeyim.

diğer grup her fırsatta mezhepçilik yapan, sana demiyorum ama sizin topunuz şöyle demeye yeltenen kitle.

ikinci kitle her grupta olabileceği için kendilerini ilk bahsettiğim kitle ile genelleyeceğim.

ilkini yakın, ikincisini uzak tutun.
geneli güzel olur.
silerlerle bir kalemde.
severlerse tam severler.
Saman alevi değilse iyi kadındır.