bugün

(bkz: aşık kadın)
gururu umursamayan ve gerçekten seven kadındır.
empati falan yapamıyorum böyle bir durumda, ne olursa olsun gurursuz kadındır, kendine saygısız kadındır. Elini tuttuğuna git gibi bir şarkı vardı, adını hatırlayamadım şimdi, o şarkıyı kendisine armağan ettiğim kadındır.
(bkz: meşe odunuyla girişilmesi icab eden insan türleri)
gercekten seven kadindir, affedilen kisi tarafindan tapilasi kadindir.
gurursuz , duygusuz bi kadındır. O tipler üstüne kuma bile alabilir. Allah korusun öylelerinden....
eziktir ya da karşısındaki sallamıyordur.
2 kez aldatılmıs olmasına ragmen iliskisine hala devam eden bir bayanın cevabı:

-walox:aldatıldıgı halde ayrılamayan kadın?

-kız:Ben asık falan degılm sadece birlikte guzel zaman geciriyoruz yani aldatabılır hem daha iyisi cıkarsa bende aldatabilirim.

(bkz: zaman bozuk)
herşeyi bir kenara fırlatıp, mantığından soyutlanarak yüreğinin götürdüğü yere giden bayan modeli.
toplum baskısı altında ezik ya da paspas olmaya karar vermiş kadın.
tekrar aldatılmaya mahkum kadındır.
ekonomik özgürlüğü olmayan kadındır. her şeye razıdır zaten annesinden almıştır öğütü zengin koca ile evlen hayat boyu rahat et ona göre eşi onu aldatmış aldatmamış kime ne o yaşadığı hayata bakar. çok var bunlardan.
karakter yoksunu kadındır. saplantılarına yenilmiş ve kendisini aldatan kişinin düşündüğü gibi birisi olmadığı gerçeğini göremeyerek köpekleşmiştir. bir kadın aldatılabilir, farketmediği sürece karşı taraf belki pişman olabilir ve aldattığı halde gerçekten seviyor olabilir, bu kişilikle alakalıdır. fakat öğrenip de geri dönebilecek bir kadın o aldatan kişinin bile gözünde düşer. belki kadın bu olayı görmezden gelmeyi kabullenmiştir fakat aldatan taraf için artık o eski sevgili değildir, basit bir oyuncağa kimse değer vermez.
bu tip kadınlarda ne karakter ne de gurur olayı mevcuttur. yanlız kalmayı göze alamayan aldatılmasına rağmen aldatan kişiye yapışıp kalan hatta ilişkiyi yapış yapış yapan kadındır. kendine güveni yoktur.
bir kere yaptı bir daha yapmaz diye düşünen,oyle bir durumda bile kesin ben hakettim benim bir suçum vardı diye kendinde suç arama potansiyeli bulunan ancak hatasını biraz daha zaman geçince anlayan kadın modeli.
halk dilinde yapışık*kadın.
10 soda içtiği halde rahatlayamayan, "sana bu mide ağrısı az bile" demenin bile az geleceği insan tipi. bi nevi hazımsızlık problemi.
"neden ayrılmadıgı" bilinmeden yorum yapılmaması gereken kadın modelidir.

- çocuklarının istikbalini düşünüyorsa , şefkatli ve gerçek bir annedir.

- kocasına deliler gibi aşıksa , aşıktır fazla yorum yapmaya gerek yoktur.

- kendiside aldattıgı için ayrılmıyordur , empati yapmayı bilir , gidere gider taktigini uygular , insanın karaktersiz olmadan önceki halidir.

- tınlamıyorsa , aldatılmanın koymadıgı kadındır çünkü kocasını sevmiyordur.

- eger kocasının aldattıgı kadın evliyse , aldatılan kadında , aldatılan kocayla bir ilişki yaşıyor olabilir , yakında grup vakkası oluşabilir beklemekte yarar vardır.

- kocasının aldattıgı kadın çok güzelse olabilir , lakin "aldatsa aldatsa bunla aldatırdı zaten" deyip gururlanabilir , acilen zeka geliştirici aktivitiler programına dahil olmalıdır.

- cüzdanı kalın bir kocası vardır aldatılarak yaşamını sürdürür.nede olsa bu dünyada herkes bir işin ucundan tutar ve dünya dönmeye devam eder.

- evli degildir o yuzdende ayrılmayı düsünmez , zaten ayrıdır.
büyük ihtimalle aldatıldığını henüz öğrenememiş kadındır.
bir daha aldatılacak olan kadındır.
aldatildigi halde ayrilmayan erkek yerin dibine sokulurken aldatildigi halde ayrilmayan kadin yuvasina sahip ciktigi icin ovulur. bu da boyle bir ikiyuzluluktur iste.
(bkz: salak).
bu gibi kadınlar aldatılmaya müstaaktır. eğer ayrılmazsa devamı kesinlikle gelir. eğer evli ve çocuğu varsa çocuğunu bahane eder ki bu yalanın daniskasıdır. hayat standardını düşürüp annesinin evine gitmek, daha az bir bütçeyle hayatını geçirmek zor gelmektedir. o koca boynuzları parlata parlata hayatını devam ettirmeye mahkumdur.
bu olayi gururuna yediremeyen kadin da olabilir kendisi. gozuyle gorse gene de "yok yapamaz bana bunu, bi aciklamasi olmali, o kim ki benim gibisini bulmus da aldatiyo" der mesela. yanlistir tabi...
ha bi de ilk aldatilmasinda zaten iyi gitmeyen evliligini bitiren kadin, cocugu icin 2. kez denemeye karar verip de tekrar ayni olayla karsilasinca tekrar ayrilirsa, cocuga yazik olur. bu kiz zor guvenir, zor evlenir. * *
ama cocuklarının ama gecen yılların hatırına ya da alıskanlıktan, ayrılmamayı secen kadındır. ayrılsa da sonunu bildigi* bir baska hikayeye yelken acacaktır zaten.*