bugün

çıkar ilişkisidir bana göre. oınurlu bir erkek affetmez.
Acizliktir. iki dakika onurlu olun da ortalık bu kadar gevşek kaynamasın.

Aldatmak insani bir eylemdir gidin dövün, vurun, kırın intikam alın asla demiyorum, lakin karakterli ve gururlu insanlar gibi davranın.

Not: aldatanı affetmem spor
(#28922409)

bazen acizlik değil gaddarlığın son raddesidir..
aptallıktır.
boynuzlarını kırıp üstüne güzelce oturmaktır.
aldatma şekline göre değişir sanki :/ bi kaltakla aldatılsam umurumda olmaz mesela affederim.
Boynuzları beğenip daha fazlasını istemektir.
Karşı tarafı daha da cesaretlendirir, gereği yoktur. Nerede soyunduysa orada giyinsin.
zayıflıktır.
boynuzları cilalamaktır.
bir nevi onun gözünde yedek olmaktır.
Eziklik ve yüzsüzlük .
Sürekli yaşadığım bir olaydır. Hiç kıramam insanları hemen affedirim. Bu yüzden de saf yerine konulduğum durumdur. Yine gelse yine affedirim.
affetmek kişilik ile ilgilidir. affetmiyorsan effetme ... ama affedene de karışma. insanların neler yaşadığını nerden bilebilirsin. bazıları genelevden, bar'dan, pavyon'dan kendine eş yapıyor. bunu yapabilecek kaç kişi çıkar ve yapmak istesede ailesi ile sorun çıkmayacak kaç kişi var. bırakın insanlar hayatlarını yaşasın ve sizde hayatınızı doya doya yaşayın. sevgili ise ayrıl, eş ise boşa ve şiddet ile yapabileceğin tek şey kendi hayatına sıçmaktır.
Hadi bir daha yap bebegim demektir.
Bazı insanlara sevgiliyken affetmek doğal geliyor. Peki ya bu insanla evlenirseniz?
aldatan sevgiliyi affeden salak kesinlikle daha saglam aldatılmayı hakediyordur. bazı durumlar affedilebilir ama ihanet asla zayıf olmayalım bu kadar arkadaşlar aldatmak serefsizliktir bedelini ödetin affetmeyin.çok seviyorum demek mazeret degildir karşındaki sevmiyor onu napıcaz.
Bazı insanlar resmen bu eylemi gerçekleştirmek için fırsat kolluyor . Son derece gurursuz bir davranıştır.
ileride kendini affedemeyeceği bir yola girilmesine yol açar.
Bir ömür ona güvenemeden, huzurla sırtınızı dönemeden, içinizi kemiren bir şüpheyle yaşamanıza neden olur. Yapmayın.
aleksey aleksandroviç olmak demektir.

(bkz: anna karenina)
katilini affedersen bir kez daha ölürsün deyip akıl bir tavsiye vereyim.
bir aldatılan sevgiliyi affetmek değildir.
düşünürsün düşünürsün ve affetmek istersin. gidip yanına olanların olmadığını varsayıp tekrar devam etmek istediğini soyleyeceksindir. sonra aklına sana hiç öyle sarilmadiğı gelir. seni hiç öyle öpmediği. vazgeçersin...
affetmek demek onu yeniden sevmek demek değildir, onunla yeni bir ilişkiye başlayacak olmak demek hiç değildir.

içinizde affedin onu ve uğurlayın. kin duymayın, haset etmeyin, "o da benim gibi sürünsün, ağlasın" dileklerinde bulunmayın zira bu dilekleri kendiniz için dilemiş olursunuz, bumerang etkisi.

onun bir insan olduğunu ve hata yaptığını tüm benliğinizle idrak edin ve size yaptığı kötülüğü affederek "unutmuş" olun. hepsi bu kadar; teoride kolay pratikte zor eylemlerden, biliyorum. ama affetmek demek tam olarak bu.
open relatinship yani açık ilişkiyi tek taraflı olarak kabul etmek demektir.
güncel Önemli Başlıklar