bugün

en babasını maç kuyruğunda yiyebileceğiniz, abartısız bir biçimde akçaabat'takinden fersah fersah kaliteli bir lezzete kavuşabileceğiniz leziz köfte.
Bolu tüneli açılmadan önce bolu dağında ismail'in yerinde yediğim akçaabat köftesini unutamam. Hem manzara hem köfte müthişti.
cemil usta harici yenmesi sıkıntılı köftedir. sahilde denize sıg-fır cemilde yiyin derim.
Biraz fazla sarımsaklı köfte.
Cemil usta da tadın ondan sonra çamur atın. Marmara bölgesinde de köfteci Yusuf'un köftesi iyidir.
bildiğin köftedir, fiyatları kontrol etmeden oturma sağlam yerleştirirler.

kimi buna sarımsak atar, ve fazlada atar, köftede sarımsağı hiç sevmem.

cemil de de, nihatta da diğerlerinde de yedik sarımsaklı köfteyi zaten sevmem

bir de bu lazuratların en sevmedikleri şey abartmak sanki uzaydan falan geliyor,

bildiğin köfte la.
Yağdan ibaret köftedir bu yüzden azıcık soğudumu yenmez.

Tanım. Namını kesinlikle hak etmeyen köfte.

Edit. Tek özelliği Trabzon sınırları içerisinde yapılmış olmasıdır tabi bu akçaabat köftesinin dünyanın en güzel köftesi olması için fazlasıyla yeterlidir.
dünyanın en lezzetli piyazla birlikte yenilesi köftesidir . istanbul'da bu köftenin orjinalini yapan bi yer buldum çok şükür fırsat buldukça gidip özlem gideriyorum . yerini merak eden akçaabat köftesi sevdalısı arkadaşlarım varsa mesaj kutumu şenlendirebilirler .
hakiki yerinde yediğim(nihat usta idi galiba) ve gerçekten memnun kaldığım köfte.
trabzon il sınırına girer girmez çoğu yerde yapımcısıyla karşılaşacağınız, yarım ekmek arası yenildiğinde insanı yeniden iştaha getirten köfte usulü.
memleket köftesidir. Tadı mükemmeldir. Cemil usta'da ayran, piyaz ve bulgur ile yenilebilir.
(bkz: cemil usta)
Tadı enfes olan köftedir. Hizmeti gayet iyidir.
En guzelinin korfez de yapildigi koftedir.
Ozledim simdi be o deniz kokusuna karisan kofte kokusunu.
akçaabatta en güzel köfte zannımca ne körfez restaurant ne de nihat usta dır. en güzeli pek bilinmez ama saray restaurant ta yenmektedir.
bu köfte bir harika dostum lafının hakkını verir. evet.
cemil usta'nın yerinde yenmesi gerekendir. gelen mezeler yeter.
orjinali tamamen dana eti ile yapılan harika bir köftedir. piyasada ise genelde koyun eti karıştırılır.
yeni bir yazar. hoşgelmiş.
dikkat et yerler seni burda.
bir çok x köftesi, y köftesinin yanından bile geçemeyeceği lezzetteki köfte.
bir çok x köftesi, y köftesinin yanından bile geçemeyeceği lezzetteki köfte.
paldır küldür her yerde bu köfteyi yapan şubeler açılmaktadır.
ankara samsun yolundan itibaren tüm karadeniz sahil şeridi boyunca her üç beş kilometrede bir göreceğiniz tabeladır.
akçaabat'taki popülerliği cemil usta ile devam eden lezzetine doyum olmayan köftedir. denize karşı bir masaya oturup, piyazla birlikte yediğiniz köftenin ardından, çayınızı cemil ustanın enfes tatlısı ile süslemenizi tavsiye ederim. taklitlerinden kaçınınız. trabzon dışında genelde pek başarılı olmuyor akçaabat köftesi.*
trabzon akçaabat kasabasına özgün bir tür köftedir...bu köftenin harcına kaşar peyniri rendelerler. ve bir sürü baharat da ilave ederler. köfte ızgara üzerinde pişerken bu peynir erir ve etle diğer harç materyalinin her yerine yayılır. sonuç o kadar güzeldir ki, yemeye doyamazsın.
küçükken nereye gittiğimizi hatırlamadığım bir tatilde akşam taksiyle giderken taksici şöföründe bizle aynı masaya oturup hapır hupur yediğimiz, ertesi gün itibariyla bütün tatili hastanede koluma serum bağlı şekilde geçirmemi borçlu olduğum yemek. o gün bugündür ağzıma bir kere bile almadım akçaabat köftesi