bugün

Bu yoklukta memlekette tek eksikmişcesine yapılmış şatafat kanıtının şakirtlerce savunulan yönüdür. Neymiş tüm dünyaya dert olmuş, dünyanın önde gelen görsel ve yazılı basında haberler yapılmış vs. sözde "zenginin malı züğürdün çenesini yoruyormuş". güldürmüştür.
zengin türklerin malı fakir ingilizlerin çenesini yormuştur.

(bkz: bbc deki 60 saniyelik ak saray videosu)
Aksaray'ı diline dolayıp duran dünya ülkeleri Haksızlar aslında. Akp'nin Kendi seçmeni içmeye ayran bulamaz, karın tokluğuna çalışır, maden çukurlarında ölür. Ama Onlar bile yapılanlara bir şey demezse afedersin dünya ülkelerine b.k yemek düşer.
(bkz: afedersin aksaray)
doğru tespittir, batmıştır.

ama anlamadığım neden ülke içinde bu kadar ses getirdiği, cumhurbaşkanının güzel bir konutta oturması , iyi bir uçağının olması ile övünmek mutlu olmak yerine yavv efendim nasıl otururmuş o sarayda, nasıl binermiş o uçağa, harbi geri zekalısınız arkadaşlar.

farkındamısınız bilmem ama bugün abd ile boy ölçüşecek duruma getirmiş bi kişiden bahsediyoruz. biraz saygınız olsun, lütfen yani.
eğer herkes üstüne geliyorsa belki de sen ters gidiyorsundur.
Dostoyevski
Abisi bunların beyincikleri gasp edilmiş.
http://belgelerlegercekta...aturkun-maasi-15000-lira/
Bak bakalım atatürkün aldığı maaşlara kaç aksaray yapılırmış ve o zamanki gelir düzeyi neymiş. Bir tarafı görüp haksızca eleştiren ve bir tarafa göz yuman insan bana göre bağışlayın ya vatan haini, ya takım tutar gibi parti tutuyor ya da mal. Başka seçenek düşünemiyorum.

Bu yapı milletindir.
Ben böyle güzel bir yapıdan gurur duyarım.
ülkenin gücünü, ihtişamını, büyüklüğünü temsil eder.
Adamın binayı satacak, kiraya verecek, mezara götürecek hali yok ya.

Neyin kafasını yaşıyonuz bilmiyom ama türkiye cumhuriyeti devletinde yaşadığınızı unutmayın.
Kendinizi devletinizi milletinizi küçük görmeyin.

Biz barakalara değil saraylara layiğiz.
oysaki önce milletin cebine sonra da göz*üne batmıştır. her alanda cumhuriyetin ve atatürk'ün hatırasını silmek isteyenlerin icraatı olan bu aksarayın neye hizmet ettiği iyi değerlendirilmelidir.
yetim hakkıyla yapıldığı içindir.
tüm dünyanın batacak o kadar deliği varken normaldir.
ak saray gururumuzdur. ak saray devletimizin başına layıktır.
çekemeyen varsa gitsin orta afrika'da çadırda yaşasın, ananasçı muzcular sizi!..
Götünde 5 liralık pazar donu olanların delicesine savunduğu görmek dünya'nın taşşak geçmesi için yeterli bir sebep zaten.
adamların sikinde değiliz, bu kadar gaza gelmeyelim...

onların olaya bakış açısı şu atasözünde saklıdır.

(bkz: ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider sıçmaya)
kimsenin konuştuğu yok sadece babasının parasıyla yapıldığını dillendirenlere batan bir saraydır bakıyorum çok da iyi batıyor.
zaten tüm dünua da bunu konuşuyor canım..yavv heye heye..
Anadolu'nun şirin il'i Aksaray'ın batmasıdır.
Cunku baticak kadar buyuk olmasi . .
Gerekli bir yapı değildi fakat orospu çocuğu amerikan gazetesi 'o parayla ebola bitirilebilirdi' yazıyorda iş farklı bir boyuta biner gerçekten.