bugün

samimi bir şekilde soruyorum...
trolleri sittir edin...

tek yaşadığım ve etrafımda fazla insan bulunmadığından hele de bu tipte, inanın hakim şekilde gözlem sahibi değilim.
herkes iyi kötü kendi gözlemini yazarsa sevinirim.

nasıl savunabiliyorlar? argümanları ne? onlardan da dellenen var mı senin benim gibi? vs vs.
Bakışları ümmet onlar ve bu durumdan rahatsız olanlar ise hükümete ve partiye zeval gelmesin diye ses etmiyorlar benim gördüğüm bu.
Senden benden çok nefret ediyorlar. Çünkü en çok akplilerin yaşadığı mahallelerde Suriyeli ve Afgan var. Ama işte RTE onlar için her şeyden, analarından, babalarından, vatanlarından daha kutsal olduğu için şimdilik susuyorlar.

içinizde azıcık vicdan ve bir zerre vatan sevgisi kaldıysa bunlara oy vermezsiniz.
Sadece bakıyor; ama görmüyorlar. Onlar cambaza canı gönülden bakıyor ve cambaz neyi görmelerini isterse onu görüyorlar.
bir açısı da yok düşüncesi de yok.
Gerçekten çok merak ediyoruz.

Hani bir kız vardı, konya da afgan mülteci taciz etmeye çalışmış sonra kafasına taşla vurup yol kenarına atmıştı, hatırladınız mı? O kızcağız öldü işte…

Mesela bu olay özelinde nasıl bakıyorlar çok merak ediyoruz özellikle.
ülkemizde karılarımıza, kızlarımıza sarkmayada başladılar. bırakın demografik yapımıza tecavüz edilmesini.
tipik bir akapeli akapesinin bekası için ülkenin namus ve şerefini önemsemez.
habur sınır kapısında pkk lıları davul zurna ile karşılayıp, şivan perverler halay çekenlerden ne bekliyoruz ? sormak hata bence.
--spoiler--
bir açısı da yok düşüncesi de yok.
--spoiler--

yok haklısın, ülkede bir aydın, elit, düşünen siz varsınız. gel de çıldırma. daha birkaç sene önce koştura koştura ekmeleddin ihsanoğlu'na oy verdirilen (veren değil ha) kitle söylüyor ya bunu gel de çıldırma gerçekten.

tamam tamam, en güzel siz sorguluyorsunuz, siz hariç herkes gerizekalı.
bu şekildedir.

görsel

(bkz: at gözlüğü)

taraftarı oldukları partinin başındaki adam veya onun yaveri olan saçsız arkadaş ne derse onu doğru kabul ediyorlar. taaa ki kendi başlarına bir fenalık gelene kadar. fenalık derken birçok örnek var.

misal zamanında fetoya aşıktı çoğu. neden ? fetoyu tanıyorlar mıydı ? hayır. kim tanıyordu kendisini ? reyisleri. reyisleri seviyor diye bunlarda seviyorlar ve bizler feto karşıtıyız diye ağır küfür ve hakaret ediyorlardı. ne zamana kadar ? feto denilen iblis silahının namlusunu bunlara çevirene kadar..

pkk ile masaya oturulmaz diye anlattık durduk aylarca. sklemediler. üstüne gene bize küfür ve hakaret ettiler. analar ağlasın mı istiyorsunuz ırkçı pislikler dediler. ne zamana kadar ? gene biz haklı çıkıp pkk silahını bunlara doğrultana kadar..

suriye meselesinde yanlış politika izleniyor esad kötü bir adam olabilir ama neticede o ülkenin devlet başkanı kendisi adamla zıtlaşmayın yoksa milyonlarca mülteci bize girecek dedik. gene küfür hakaret gırla gitti esadçı olduk hemen.. netice ? 7 milyon ve belki daha fazla suriyeli bize girdi. daha da girecek az sabredin..

barzani mevzusunda salih müslim konusunda defalarca yazdık yapmayın etmeyin diye. bölgeye istikrar gelecek siz devletten daha mı iyi biliyorsunuz dediler ankarada 5 yıldızlı otellerde ağırlanmalarını ve dahi hava alanına o çaput bayraklarının çekilmesini alkışladılar. netice ? pyd/ypg adları her ne skimse başımıza bela oldu. o örgütün ağa babaları kim ? salih müslim ve barzani.. daha bunun öso ayağı olacak sadece zaman meselesi. beslediler büyüttüler eğittiler silahlandırdılar. onlarda iyice palazlanınca namlularını bizim askerimize çevirecekler.

gene dönelim mülteci konusuna. kardeşimiz onlar gelecekler elbet dediler durdular. biz istemiyoruz diye gene ırkçı pislikler biz olduk. netice ? her gün darp haberleri gasp haberleri bıçaklamalar cinayetler tacizler tecavüzler hırsızlıklar. şimdi gene biz haklı çıkıyoruz ama gevşek medya suriyeli veya afgan değil "yabancı uyruklu" diyerek olayı hafifleştiriyor bu bazı üstün zekalılar da "heee yabancı uyruklu diyo suriyeli değil demek ki" diyerek olayı sineye çekiyorlar. ne zamana kadar çekecekler ? kendi canları veya sevdiklerinin canları yanana kadar. ve o canlar yanacak göreceksiniz. siz de o kızı tecavüze uğrarken direndi diye başı taşla ezilen adam gibi "15 senedir oy veriyordum yazıklar olsun" diye ağlayacak dövüneceksiniz ama iş işten geçmiş olacak.
soru saçma . çünkü ; onların bir bakışı yoktur ki. nereye nasıl bakılacağını medyaları yönlendirir ve kendileri de ona uyar. siz hiç medyalarından önce fikir beyan edenini gördünüz mü ?
eski bir ag bardili olarah;

ne gadder çogh gelirlerse o hadder eyi olur

daha önce gavurlar kafirler bizi eziyordu

şimdi ümmed birliğini gurup, kamaliztleri

ezip indikamımızı alaçaz.
-Türkiye mültecilerin bekleme alanı değildir.

-Kontrolsüz mülteci girişine izin verilmeyecektir.

-Ama yardım isteyene de kapımızı kapatamayız.

Allah aşkına, "benim yardıma ihtiyacım yok ama beni de alıverin bir zahmet" diyen mülteci mi var? Zaten bir ülkenin nüfusunun yüzde onu mültecilerden oluşuyorsa onlar artık mülteci falan değil, bildiğin azınlıktır. Yarın bir gün de silahlanıp bana şurayı ver bana burayı ver diye böğürmeye başlar. Ben sıradan bir vatandaş olarak bu tehlikeyi görebiliyorsam elbette bu ülkeyi yönetenler de görebiliyordur. Fakat işin içinde farklı hesaplar var belli ki.

Dünyanın kerizi biziz yemin ediyorum.
ben akp li değil akpartili hatta REiS çiyim biiiirrrrrrrrrrrr, mültecilere niye sıcak bakıyorum, imanım gereği, rabbim diyor ki müslümanlar kardeştir. işte bundan dolayı, he tabii ki edepsizi insanlıktan çıkmışını başımın üstünde tutmam ama diğerleri kapıma geldiyse , başım gözüm üstüne, derim...
soru saçma . çünkü ; onların bir bakışı yoktur ki. nereye nasıl bakılacağını medyaları yönlendirir ve kendileri de ona uyar. siz hiç medyalarından önce fikir beyan edenini gördünüz mü ?
2 ... 106 11.08.2021 10:36 teflon.............****
demiş bir aklı evvel, iyi o zaman önümüzde oluşacak bundan sonraki olayları sıraya diz, vukubulmadan hemen görüşlerimi yazayım hevesini kursağında bırakayım, kapişşşşşşşşşşşşşşşşşş?.
Hepimiz gibi kin dolu. En çok Suriyeli ve Afgan akplilerin Mahallesinde var. En çok akp seçmenini bıçaklayıp onlara zarar veriyorlar.

Erdoğan ve AKP'nin sığınmacı sevdası nedeniyle artık delirmek üzereler. Büyük bir çoğunluğu artık oy vermek istemiyor. Sığınmacı sorunu bu sefer iktidarın sonunu getirecek.

Akp seçmeni şimdiye kadar kendine dokunmayana sustu ama bu saatten sonra can, mal ve namus güvenliği en çok tehlikede olanlar akp seçmeni. Buna göre tavır alacaklar.

Beyin ölümü gerçekleşmiş emekli tayfa hariç tabii.
ne arar la akplilerde bakış açısı? "anamın üstünde erdoğan'ı görsem kesin orospuluk anamdadır" diyen adamlar bunlar. kodumun akçomarları.
Şamil Tayyar, "muhacir ensar retoriği ile bu sorunu çözemeyiz. Sosyal ve siyasi patlamalar olacak" demişti. Dediği de çıktı.

Milletin çocuğunun can güvenliği yok. Bakın aç kalırsanız çare bulursunuz, evsiz kalırsanız çare bulursunuz ama küçücük çocuğunuzu parka götüremezseniz, bakkala gönderemezseniz, çocuğunuzun sınıfında Suriyeli ve Afgan piçler varsa, işinizi Suriyeliler ve Afganlar elinizden aldıysa bu direkt olarak sizin varlığınıza tehdittir. Tehlikelidir.

Akp seçmeni aslında hiçbir zaman uyumadı. işine öyle geldi. Şu an ise bütün her şey tersine döndü. Akp seçmeni bu seçimde gönderecek.
Sonraki seçimde tayyip’i ters yatıracak önemli bir kısmı. Hani islami hikayelerde vardır ya yaratıcıya karşı kibirlenene yaratıcı bir böcek ya da küçük bir şey gönderir ölümünü uzata uzata yaşatır o kibirliye.

Tayyip de en küçük olarak gördüğü kitlesi tarafından ters düz edilecek.
Not: geçmişte ak parti’ye oy atmış olanlarla iş yapan biri.
Bulunduğum yerde mülteci çok az olduğundan, doğrudan bir olumsuz örnek görmedim. Afganların böyle damızlık gibi girmelerine izin verilmemeli, pek temiz geçmişi olan tipler değiller. Suriyeliler dersen iki jenerasyon sonunda kültüre uyabilirler. Lüzumsuz olanları ise (boş gezen gençleri, ypg sempatizanları, aşırı dincileri...) kolundan tutulup ait olduğu yere atılmalı.
yoktur. bir bakışları yoktur. akplilerin genel olarak bir bakışları yoktur. herhangi bir konuda fikirleri olması için önce rte tarafından konu hakkında bir açıklama yapılır, akpliler de onu savunur. rte tarafından açıklama gelene kadar 3 maymunu oynar akpliler o konuyla ilgili.