bugün

en başta çözüm sürecidir. çünkü kendileri de biliyor ki bu hükümet defalarca kez imralı ve kandille görüşmüş pkk'yı aklama ve halkı bu konuda ikna sürecinde de akilleri tutmuştur. buna hiçbir zaman hayır diyemezler ama sürekli nedenini bilmedikleri halde inkar ederler. yaptıkları en büyük savunma da budur. ulan bi kerede takiyyeyi bırakıp boşbakanı haksız bulun, siz koyunmusunuz ki her yaptığına onay veriyorsunuz.
reyhanlı katliamı
roboski
suriye'de düşürülen uçak
kürt sorunu çözüm süreci
bülent arınç
hüseyin avni mutlu
melih gökçek
egemen bağış'ın banka hesapları
dünyanın en zengin 8.başbakanı rte
tayyip şaşırma sabrımızı taşırma

not:eksileyen arkadaşlar cevap verebiliyorsa buyursunlar.
aslında tüm soruların cevabı vardır.

'ama biz makarna dağıttık'
1.üstadınız necip fazıl hayatı boyunca ne kadar içki içmiştir?
2.hocanız fetullah gülen neden hacca gidememektedir?
1. Başbakan neden Uğur Dündar, Emin Çölaşan ve Yılmaz Özdil ile bir soru cevap programına katılamıyor?
2. Başbakan neden sadece Fatih Altaylı'nın programına çıkabiliyor?
3. Neden Meclis TV deki AKPye toplatılan kapaklar Ulusal Kanallarda yayınlanmıyor?
4. Neden Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Devlet Bahçeli'nin en ufak gafı youtube da ulusal kanallarda haftalarca dolanırken, Başbakanın şehirlerin isimlerini karıştırması yada Bir Başbakan iki Erdoğan videoları yasaklandı?
5. IMF ye borç kalmamışken ve bunun sanki ülkenin hiç borcu yokmuş gibi reklamı yapılırken neden (bu günden öncesi için) son bir ayda hazine tarafından, devlet kurumlarına (DSi, TCDD vs.) Avrupa ve Dünya Bankasından onlarca yıl vadeli toplamda 1(bir) milyar dolar kredi alındı? (bkz: http://www.hazine.gov.tr/...LxBI8=&id=5&nm=28)
6. Koskoca istihbarat servisi, tüm teröristlerin adreslerini yerlerini bilirken, taksimdeki araya karışan üç beş teröristi neden oradan sessizce çekip çıkartamadı?

Bunlar uzar gider, acı olan ise asla cevap bulmayacak olması...
isine gelmeyenlerin cevaplayamayacagi hatta 10. sorudan sonra okumayacagi sorulardir.
Anlaşılması için vicdan içeren tüm sorulardır.
(bkz: deniz feneri)
Roboski, reyhanlı, patriotlar, nato üsleri, özelleştirmeler, kısacası alayı.
laikler demokrasiden neden korkarlar?

cumhursuz cumhuriyet olur mu?

bir iktidar makarnayla üç dönem nasıl ayakta kalabilir?

iktidarın iyi yanlarını görmeye neden yandaşlık denir?

dindar adamın hakkını savunmak için yasa yapmaya neden din istismarı denir?

gibi sorulardır.
(bkz: keriz feneri)
limonun yarısı kaç eder?

ha kaç eder? cevap verin.. veremezsiniz tabiiyy.. bu ülkeyi bu hale siz soktunuz lan.. noldu sizeee?!!'!!!!!!!111
Irak işgalinde çocuk, genç, yaşlı demeden 1.5 milyondan fazla insanı katleden, camileri bombalayan, Müslüman kadınların ırzına geçen ABD askerleri için dua eden kimdi?
türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri hangi başbakan ya da başbakanların çocukları amerika da okuyup yatlar katlar gemiler sahibi olmuştur? eğer böyle bir başbakan varsa hangisidir ve bu serveti nasıl yapmıştır?
kilonuz karkas olarak kaça gidiyor. kuyruk yağı fiyata dahil mi ?
gençler sakin olun sövmeyin öyle gururlanmayın ülke için konuşun ideoloji için bomboş konuşuyorsunuz.
aşşağıdan yukarından hep aynı şeyler herkesin ağzında, peki amaç ne amacın ne ülkeni mi düşünüyorsun bunları yazarken hayır ben söyleyim şu entrye kapak bu entrye cevap mort oldun mu piç falan falan.
Kaç yaşında adamlar böyle bomboş makaralara sarılmamalı üzülüyorum sonra.
gezi de ölenler ne uğruna öldü? bi insanın düşüncesini savunması ölmesi için yeterli bi sebep mi?

çok ağır geliyor. bu adamların ölmesi esma gibi o bebeklerin ölmesi kadar acı koyuyor bana. aklıma mavi marmara'da ölenlere ne işleri vardı orda diyenler geliyor. acıyı acıya yarıştırma huyunun insana özgü olmadığını bildiğimden susuyorum.

ölenlerin acısı yüreğimde de ben şu sıralar en çok berkin için dualar ediyorum.

bir kere olsun siyaseti bi kenara bırakıp elinizi vicdanınıza koyun ak partili kardeşlerim. ben de ak partiye oy verdim evet. ama çıkamıyorum bu soruların içinden. bu sorular ağır geliyor bana.
1.didem yaylalı neden intihar etti?

2. Ethem Sarısülülük, Ali ismail Korkmaz, Apdullah Cömert i neden öldürdünüz? Bunların faili olan devlet bundan sonraki aşamalarda faili meçhul cinayetleri de üstlenecek mi?

3. Etrafta 3 çocuk nağraları atarken bu fidanları da hesaba katmışmıydınız?(cinayetler planlımıydı?)

4.

--spoiler--
Terör ya da terörizm, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımıdır. Terör uygulayan organize gruplara terör örgütü; terör uygulayan şahıslara ise terörist denir.
--spoiler--

yukarıda ki tanımlama sizin polisleriniz için geçerlimidir? geçerli değilse nedeni nedir yada kaç tanesi geçerlidir?

şeklinde sorulması gereken ağır sorulardır.
Ecevit clinton karsisinda neden elpence divan durdu?
Karaoglancilar bi aciklasinlar hele.
-her olayın Siyonistlerin oyunu olduğuna inandığınız halde, yahudi üstün cesaret ödülü olan, siyonizmin kurucusu theodor herzl' in mezarında saygı duruşunda bulunan başbakanın onlara hizmet ettiğini neden anlayamıyorsunuz?

-mısır' da, filistin' de ölen Müslüman kardeşlerimize ağladığınız, üzüldüğünüz gibi gezi olaylarında ölen, yaralanan Müslüman kardeşlerimize neden üzülmüyorsunuz? size göre, sadece sizin ideolojinize uyan insanlar mı Müslümandır?

-bir adamı sırf ağzından "Allah" kelimesi çıkıyor diye nasıl böyle körü körüne destekleyebiliyorsunuz?
Koylu milletin efendisidir diyip dagdaki cobanla benim oyum bir mi sorusunu nasil sorabiliyosunuz? O ara beyniniz tatile mi cikti?
Sorulara cevap veremeyip soruyla aklinca kontra yapan got killarinin durumunu gostermistir.
mutlaka aranızda ailesinden güneydoğu da şehit olanlar vardır, üç beş memet için meclis toplanmaz diyenler mısır daki olaylara ağlarkan sizin çocuklarınıza neden ağlamadıklarını sormanız hiç aklınıza gelmedi mi.
1- yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri şeylere rağmen israil devleti ve halkı dostumuz mu?
2- Uygur Türkleri erdoğan'ın dediği gibi terörist mi?
3- hdp ile yapılan Açılım süreci'nin vatana ihanet olduğunu kabul ediyor musunuz?
4- pyd teröristlerinin geçtiği kırmızı çizgi ve akp'nin tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
5- erdoğan'ın başbakanlığı süresince hiç bahsetmediği başkanlık sistemini şimdi neden destekliyorsunuz? o zaman böyle bir şeye ihtiyaç yoktu, şimdi mi var allasen...

bu 5 soru hakkında mantıklı cevaplar verirseniz ben akpli olurum. ama mantıklı şeyler söyleyemeyecekseniz bundan sonra siz akpli olmayın.
siz mal mısınız?