bugün

ya sadece kendi çıkarını düşünüyordur ya da düşünme özürlü bir insandır. hayır hakaret olarak söylemiyorum gerçekten böyle düşünüyorum. ve çok üzülüyorum iki durumda da tablo çok vahim. başka bir seçenek düşünüyorum ama yok gelmiyor. biraz klasik olacak ama; ne olacak bu memleketin hali böyle?
kendi acizliğini görmezden gelenlerin durum tespiti yapması ya da !
aşiret reisi veya şıhların emrettiği bir dünyada yaşıyordur. onlar nereye oy vereceksin diyor ise o partiye oy veriyordur.
T.C vatandaşıdır. Kendi seçimiyle vermişse vatandaşlık görevini yerine getirmiştir.
cemaat müridi ya da aşiret mensubu değilse üzgünüm ki aldatılmış saf bir insanımızdır. her 3 halde de durum vahimdir.
halkın yönetime el koyduğu durumu olup, memleketteki bütün burjuvaların götüne parmak atan çoban kişilerdir...
oy verebilen kişidir. zamanında seçmen listesini kontrol etmiştir.
demokrasi ve özgürlükten hiç hazzetmeyenlerin hakaret ettikleri insanlar.

yok aşiret reisiymiş yok cemaatçiymiş.

chp van 1. sıra adayına bakın(aşiret)

türkan saylan destekli öğrencilerin nasıl tembihlerinide iyi araştırın( misyoner cemaat)

ama sizde nerde o beceri

(bkz: nato mermer nato kafa)
kendini aydın, hoşgörülü filan görenlerin her fırsatta sövdükleri kişilerdir, yemişim sizin aydınlığınızı, daha insanların sandıkta gidip basit bir oy tercihine bile saygınız yok sizin. adam isterse sevdiği için isterse gırgırına oy verir, sana ne lan, zoruna mı gidiyor sizin gibileri seçmediği için halk. sizi sevmiyorlar işte, benimsemiyorlar, 50 senedir hala anlamadıysanız ne diyim ben size aslanım.
kırk çocuk yaparak demokrasiye katkıda bulunan kişidir.
(bkz: kendi çoğunluğunu oluşturmak)
Normal bir TC vatandaşıdır.Kendi kararıyla kendi düşüncesiyle sandığa giden vatandaş.
genelleme yapmak pek mantık işi değil (bkz: sazan avı)
memleketini en az, bu yazıyı okuyan herhangi bir türk vatandaşı kadar seviyordur.
kendileri yeryüzünün en boş adamıdır. muhtemelen kafa tasında leblebi taşıyordur.
eğitimsiz ve cahil kesimdir. ayrıca, bazı kesimlerde yandaştır. çıkarları için babasını travesti yapabilecek kesimdir bu kesim.
(bkz: leblebi beyinliler) kategorisindedir.

çok eksi oy gelecek biliyorum..
kemalistlerin demokrasi anlayışına uymayan insan modelidir.
diğerlerinin nasıl yönettiğini hatırlayan insandır. balık hafızalı değildir.
ağır olur belki ama yobazdır, kördür, nur doludur (!)
ülkeye gerçekten değer veren ve bu ülke için canını dişine takıp çalışan gerçek siyasetçilere oy veren kişidir.
anayasal hakkını kullanarak özgür bir şekilde oyunu veren seçmendir. beyin boyutları turkiye standartlarındadır. ama küçük görenler kendi beyinleri ile karıştırmaktadırlar.
en azından askerlere kağıttan kaplan, sevmediği insanlara bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, analarını da satarlar gibi hakaretler etmiyorlardır.

(bkz: oktay ekşi nin yazar olduğu ülke)
üç maymunu oynuyordur.
sıradan bir türkiye vatandaşıdır.
ama halkının zeka seviyesini sürekli küçük gören, onların seçimine saygı göstermeyen "dağdaki çoban" ile kendi oyunu bir görmeyen demokratlar! işte bu yüzden her zaman yeniliyorsunuz seçimlerde ve her zaman kaybetmeye mahkumsunuz. istediğiniz kadar götünüzü yırtın. ağlayın, zırlayın, çamur atın.
kendi elit çevrenizde yaşayın, parti kurun, kendi kendinize oy verin falan.
kohlberg in ahlak gelişimi kuramına göre gelenek öncesi düzey döneminde bulunan kişidir.