bugün

sahil kesiminde yaşıyorsanız görmemeniz normal olan kişilerdir. türkiye'nin sahilden ibaret olmadığını bilmek gerek bu kişileri görmek için.
ne biçim iş lan bu bugüne kadar oy vereni görmedim.... dumurrr
chp ye göt veren kişiden milyonlarda yıl ilerdedir.
sünni ve türk'tür, eğer mhp demediyse.
araştırmalar böyle diyor.
sis dağılınca çalacak kapısı olmayandır.
bu ülkedeki her iki seçmenden biridir. akp halkın %50 sine dokunmuş demektir. halkın yarısı kömür makarna almışsa(??) akp halkına bakmış demektir. ha mümkün değildir diyorsunuz bencede değil o yüzden kömür makarna hikayesi yemedi. sahillerde gitti. ülkenin yarısının yandaş olduğunu düşünüyorsanız iyi. benim gibilerin gözü o makarnaya değmemiştir bile. iyi düşünün matematiksel olarak yerlerdesiniz canlar. iyisi mi vazgeçin narsizmden.
geleceği göremeyen kişilerdir. bu kişiler zaten referandumda da bir tek madde bile bilmiyorlardı.
bu yetmez sürünmek istiyorum diyen insan modelidir.
kohlberg in ahlak gelişimi kuramına göre gelenek öncesi düzey döneminde bulunan kişidir.
sıradan bir türkiye vatandaşıdır.
ama halkının zeka seviyesini sürekli küçük gören, onların seçimine saygı göstermeyen "dağdaki çoban" ile kendi oyunu bir görmeyen demokratlar! işte bu yüzden her zaman yeniliyorsunuz seçimlerde ve her zaman kaybetmeye mahkumsunuz. istediğiniz kadar götünüzü yırtın. ağlayın, zırlayın, çamur atın.
kendi elit çevrenizde yaşayın, parti kurun, kendi kendinize oy verin falan.
üç maymunu oynuyordur.
en azından askerlere kağıttan kaplan, sevmediği insanlara bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam, analarını da satarlar gibi hakaretler etmiyorlardır.

(bkz: oktay ekşi nin yazar olduğu ülke)
anayasal hakkını kullanarak özgür bir şekilde oyunu veren seçmendir. beyin boyutları turkiye standartlarındadır. ama küçük görenler kendi beyinleri ile karıştırmaktadırlar.
ülkeye gerçekten değer veren ve bu ülke için canını dişine takıp çalışan gerçek siyasetçilere oy veren kişidir.
ağır olur belki ama yobazdır, kördür, nur doludur (!)
diğerlerinin nasıl yönettiğini hatırlayan insandır. balık hafızalı değildir.
kemalistlerin demokrasi anlayışına uymayan insan modelidir.
(bkz: leblebi beyinliler) kategorisindedir.

çok eksi oy gelecek biliyorum..
eğitimsiz ve cahil kesimdir. ayrıca, bazı kesimlerde yandaştır. çıkarları için babasını travesti yapabilecek kesimdir bu kesim.
kendileri yeryüzünün en boş adamıdır. muhtemelen kafa tasında leblebi taşıyordur.
memleketini en az, bu yazıyı okuyan herhangi bir türk vatandaşı kadar seviyordur.
genelleme yapmak pek mantık işi değil (bkz: sazan avı)
Normal bir TC vatandaşıdır.Kendi kararıyla kendi düşüncesiyle sandığa giden vatandaş.
kırk çocuk yaparak demokrasiye katkıda bulunan kişidir.
(bkz: kendi çoğunluğunu oluşturmak)
kendini aydın, hoşgörülü filan görenlerin her fırsatta sövdükleri kişilerdir, yemişim sizin aydınlığınızı, daha insanların sandıkta gidip basit bir oy tercihine bile saygınız yok sizin. adam isterse sevdiği için isterse gırgırına oy verir, sana ne lan, zoruna mı gidiyor sizin gibileri seçmediği için halk. sizi sevmiyorlar işte, benimsemiyorlar, 50 senedir hala anlamadıysanız ne diyim ben size aslanım.