bugün

2002 den bu yana bütün seçimlerde en az yüzde 40 oy alan akp nin bu kadar çok oy almasının sebebleridir.bilindiği gibi akp ideolojik bir parti değildir.lakin mhp milliyetçidir sadece milliyetçi kesimden oy alır, chp atatürkçüdür sadece o kesimden oy alır,bdp kürtçüdür sadece o kesimden oy alır.lakin akpnin net bir ideolojisi yoktur her kesimden oy alabilir.
yalan sonucu amerika oyunu sayesinde reklam ayarıyla yapılmış kozmopolitik bir siyaset.
teknolojinin oyunudur.
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
dalavereyle vuku bulur.
deveyi diken milleti s*ken yarar.
kimseler inanmasa da halka inmektir, kendi mahallemden biliyorum, yardım paketleri iftar ziyaretleri dolu dolu, büyük ile büyük, çocuk ile çocuk yaşam dolu dakikalar...evet bunu ben bizzat gözlemledim. ak partili falan da değilim. lakin, görünen köy kılavuz istemez. diğer partilere de sordum siz niçin yapmıyorsunuz kardeşim görüyorsunuz vatandaşın hali ortada, milletin ihtiyacı var, sonra da ağlıyorsunuz bu parti nasıl 10 yıldır yıkılmadan ayakta diye..onlar da kendilerince haklı biz iki paket makarnaya 5 litre yağa, bir kilo fasulyeye oy almayız..almazsınız iyi de o zaman ağlamayın .durum bundan ibarettir.
Büyük çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu ülkede islam dinini kullanarak siyaset yapmaları fazlaca oy almalarının sebebidir.
(bkz: ekonomik istikrar)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
dindar zannedilmesidir.
kendi tanıtımlarını en iyi yapıyorlar ve kendi içlerinde asla kavgaları yok.

mhp ve chp'nin basit bir toplantısında bile sandalyeler havada uçuşur. akp icraat olarak başarılı mı, bana göre değil.

bahçeli ve kılıçdaroğlu'nun konuşmalarına bakın, rte ile aralarında büyük fark var.

bir de halkımızın çoğunluğu höt zöt konuşulmasını sever. rte, sokak kabadayısı gibi zart zurt edince milletin hoşuna gidiyor.
koyun psikolojisiyle hareket eden toplumdur.

- neden oyunuzu akp'ye verdiniz?
+ herkes akp'ye veriyor. demek ki var bi bildikleri.
sosyologlara falan inceletiyor partiler, istatistikler tutuyorlar, ciddi paralar harcıyorlar bu araştırmalar için ama gerek yokmuş.

keşke sözlükte bi anket başlık açaydınız. çok yalanmışsınız be.
allahtır.
beleş makarna ve kömür.
(bkz: oba makarnaları)
tayyip erdoğandır açık ve net. adamın başka bir alternatifi yok resmen piyasada. haa ben seviyomuyum; tabi ki hayır.
yaşı küçük olanlar bilmezler ama ak parti gelmeden önce türkiyenin hali içler acısıydı, kendisini yakanını mı ararsın, ticari taksisini yakanını mı ararsın, başbakana yazarkasa fırlatanını mı ararsın hepsi mevcuttu. adamlar 7 yıl boyunca hükumet bile kuramadılar...

velhasıl ak parti geldi ve kulaktan kulağa dolanan recep tayyip erdoğan efsanesiyleriyle insanlar denize düşen yılana sarılır misali ak partiye sarıldı kimisi de genç partiye sarılmıştı.

adamlar ciddi anlamda iyi işler yaptı, yapmadı diyen nankördür.

şuan ise bundan daha iyi bir parti olmadığını halk adı gibi biliyor.

kime oy versin? her toplantısında birbirini yiyen chp ye mi? kılıçdaroğluna mı?

tabi ki ak parti...
akasya durağı'nın rating'i,
ismail yk albümünün 750.000 satması,

örnek gösterilebilir.
şunu söyleyebilirim akp kurmaca bir partidir. hiçbir vizyonu olmayan çapsız bir siyaset yürüterek padişahçılık oynayan din bezirganları siyasi tekel olmuştur. algısı göt edilen türkiye halkı başka bir parti yok diyerek kendi mezarını kazan bir görüntü sergilemektedir. halkın akp'den başka bir partiye oy veremeyeceği düşüncesi kafa ayarlarının oynanması ile ilgilidir.
karşıtları yüzünden. benim gibi ne cuma namazına giden, ramazanda bile içen, aylemde örtülü nineler hariç kapalı bulunmayan günahkar biri bu adamları destekliyorsa kendinizi bir sorgulayın.

mok mu var bir anayı kızının en güzel gününde içeri almamak? o kadın okutmuş çocuğu ve kızı takdirle mezun oluyor sen ise kafada bir bez yüzünden o insanları, bu vatanın evlatlarını, bu vatanın analarını böyle adice kırıyorsun.

adalet mi bu? mantık işi mi? hayır tam sosyopatik, ruh hastası bir tipin yapabileceği işler bunlar.

türkiyede büyük kesim benimle aynı duyguları paylaşıyor. ya alman lisesi öğrencileri türkiyede türk okulları açan bir oluşumu protesto ediyor var mı bundan daha manyak bir olay?

var tabi olmaz mı say say bitmez bu. cumaya giden çocukları gerilim müziği ile şok haber yapan tipler sempatik yapıyor akp'yi. hristiyanların kilisesi restore edildi diye ortalığı yıkan, yahudilerle iyi geçinmeyi suçmuş gibi sunan tipler sempatik yapıyor akp'yi.

olay bukadar basit.
fethullah gülen cemaatinin faaliyetleri.
sosyokültürel nedenlerden. bu coğrafyada misafirperver ve gönlü açık insan sayısı oldukça fazla. 'koyun' derseniz başımüstüne der 'koyarlar'. siz diledikce koymaya devam edecekler.
türkiye'nin yarısının beyni olmadığı için.
makarna, kömür, şehit, kelle, sayın, aptal %60'lık kesim, sen ne anlarsın, öküz anadolulu senin işin vergi vermek sana ne siyasetten...

şeklinde çoğaltılabilecek sebeplerdir.