bugün

ak parti hükümetinin çözdüğü sorunları görmek istemeyenlerin uydurduğu söylem. Yukarıda bir sürü yazmışlar şunu yapamadı bunu yapamadı diye. Peki neler yapmış biraz da onlara bakalım:

Ekonomiye çağ atlatmıştır bi kere. Ekonomide bir çok rakam atatürk dönemimden beri ilk defa bu ölçülere yükselmiştir. Bankaları batan, bu batıkları devletin üstlenmesi sonucu trilyonlarca lira zarar eden devletin son on yılda "tek bir bankası bile" batmadı. Son kriz sürecinde avrupanın en güçlü ekonomilerinden biri olarak gösterilen almanyada bile bankalar battı. Türkiyede batmadı. Merkez bankasının kasasında 10 yıl önce 24 milyar dolar vardı. Şimdi 100 milyar dolardan fazla var. imfye borcumuz 21 milyar dolardı. Şimdi 5 milyar dolara indi. istesek hemen ödeyip bitirebiliriz bu borcu ama gerek yok. Ödeme programı 5 yıl üzerine yapıldı ve bu süreçte ödenecek. Ekonomide en önemli olaylardan biri "güven" dir. Çünkü güven vermiyorsanız size yüzde 100 faizle ancak kredi verirle. Güven veriyorsanız yüzde 5-15 den alırsınız krediyi (standarts and poors'un verdiği kredi notu işte bu yüzden çok önemli). Araştırın bakalım 10 yıl önce imf bize yüzde kaç faizle borç veriyodu şimdi yüzde kaçtan borçlanıyoruz. ihracatımız kaç katına yükselmiş bi araştırın bakalım. Yukarıda yazmışlar hiçbişey üretemiyomuşuz. Hiçbişey üretemiyosak bu ihracat nasıl artıyo acaba?

Eğitim alanında okullara kitaplar okulun ilk günü dağıtılıyor. Ben kendi öğrenciliğimi hatırlıyorum(fazla değil 11-12 yıl öncesi) bi ingilizce kitabımı bulabilmek için kitapcı kitapcı dolaştığımı, bulamadığımı, okulun ilk 1-2 ayı kitapsız derse girdiğimi. Şimdi kitaplar ilk günden elinde çocukların. Hem de bedava! Üniversite öğrencilerinin bursları kat kat arttı. Üstüne verilen yemek yardımı da cabası. Örnek olarak ben üniversitedeyken 1 liraya yemek yiyor, ayda 240 lira öğrenim kredisi alıyordum(ak parti dönemi). 10yıl önce ne kadardı acaba?

Sağlık alanında doktorlar açısından hiçbir olumlu gelişme katedilemedi belki ama halk açısından yapılanlar takdire şayan. Artık herkes ister ssklı ister bağkurlu ister emekli sandığı olsun her sağlık kurumunda hizmet alabiliyor. istediği eczaneye gidip ilaçlarını alıyor. Heryerde sayısız yeni hastane yapıldı. Mr, tomografi ve diyaliz cihazlarının sayısı her yerde ortalama 10 kat artırıldı. Sigara kapalı alanlarda yasaklandı. Böylece binlerce insan sigarayı bıraktı, milyonlarcası pasif içici olmaktan kurtuldu.

Ulaşımda yapılan duble yollarla ölüm oranları yüzde 60 azaldı. Uçakla seyahat süperlüks olmaktan çıktı. Her ile havaalanı açıldı. Uçağa binmeyen neredeyse kalmadı. istenbuldaki metrobüs hattı, metro, tramvay yayalara büyük kolaylık oldu. Tüp geçit vb projeler sürüyo. Hızlı trenle eskişehir-ankara arası 1 saate indi.

Dikkat ederseniz asla yoruma dayalı ifade kullanmadım. Rakamlar, somut yapılanlar yazdıklarım. Tenkit edenlerin de aynı yöntemi kullanmaları dileğiyle...
yukarıda numunelik gerizekalı söylemiş: 120 tl den 700 tl'ye çıktı asgari ücret.

2002 : 120 tl asgari ücret - bu parayla 26 gram altın alınabiliyordu.

2012 : 700 tl asgari ücret bu parayla ancak 6 gram altın alınabiliyor.

10 yılda, su 3 kat, ekmek 6 kat , doğalgaz %110, elektrik ise %115 zamlandı.

şidmi git kapağınla oyna.
akpye yapılan bir haksızlıktır zira devlet hastaneleri ve şehirler arası yollar büyük hizmetlerdir. yiğidi öldür hakkını yeme.
not: size göre akpliyim bana göre hiç değil.
yalandır.. abdnin türkiye üzerinde planladığı ama yapamadığı tüm sorunlarını çözmüştür.
sorun çözmeye gelmediğinin bir göstergesidir.
her şey bir kenara, kapalı alanlardaki sigara yasağının genişletilmesi, geçmişe göre nispeten daha sık uygulanmaya çalışılması benim açımdan artı bir nottur, keşke bu ülkede sigara yasaklansa... Bir faydası var mı allah aşkına?
buna rağmen oylarının yüzde 50 de olması memleketteki koyun sayısıyla açıklanabilir.
sorunun kendisi olduğunu bilmemesiyle alakalıdır.
yani söylenecek laf bulunamayan bir yazar sıçmasıdır.

allah aşkına sadece yapılan yollara baksan zaten ne kadar sorun hallolmuş onu göreceksin de o bilgisayar başından bi zahmet kalkamadığın için böyle saçma konuşuyosun. yol medeniyettir arkadaş.

bi düne bak bi bugüne bak.

mevlana demiş zaten: "lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye"
şimdi yiğidi öldür hakkını yeme bir tanesini çözmüştür.
(bkz: enflasyon)
doğrudur, ak parti iktidardaki geçen 12 yılına rağmen ülkede yaşayan (bkz: nankör) (bkz: inkarcı) (bkz: yalancı) (bkz: montajcı) bilimum zihniyetler meselesini çözemedi. kökünü kazır umuduyla yıllardır bekliyoruz. her seçim vaadinde söz veriyor birtürlü köklerini kazıyamıyor. öyle yapışmışlarki aq. zift gibi temizlenmiyorlar.