bugün

eğer başkanlık sistemi gelmezse (umarım gelmez) olacak şeydir. hatay'daki patlama, akiller saçmalığı, terör örgütüne müsamaha... türkiye bunlara dur diyecektir.
ülkedeki %70 lik kesimin istediği durumdur. gerçekçi olmak lazım, ortada 10 yıllık bir iktidar var; 10 yıllık iktidar demek kendine düşman bir kesim yetiştirdiği gibi kendisine sonuna kadar sadakatle bağlı kalacak bir kesimde yetiştirmek demektir. hem de bu kesim devletin kadrolarında kemikleşmiş bir kesimdir.

Yani sözün özü; şu an bu hükümet devrilse en az bir 20 yıl daha* etkileri devam edecektir.
hiç inanmadığım beklentidir.

nerde bu insanlarda o farkındalık, tepki verme yetisi. yok ki. asıl üzücü olanda bu zaten. adamlar inançları ranta çevrilirken, özgürlükleri ellerinden alınırken, bilimden sanattan...adım adım uzaklaşıp karanlığa mahkum edilirken susuyor.

onurunu, gururunu bir makarnaya satıyor bizim insanımız.

benim hiç umudum yok.
kurban bayramindan sonra biraz da olsa mumkun olacak durum.
beklenen son. hani aşk ı memnuda bilirsin ya bihter ölecektir buda onu gibi er yada geç onuda göreceğiz.
neticede seçim hilesi, satılık oylar vesaire derken 3 dönem iktidarda kalan bir partinin seçim sath-ı mailine yaklaşması yani "zaman" meselesidir.

akp için milliyetçi ve yurtseverlerin kafasındaki "son" yönetici ve aktif yandaşlarının yargılanarak adaletin yerini bulmasıdır.

bunun dışındaki hiçbir gelişme "son" yada "sonuç" değildir.
Antitezinin bir kömür ve bir paket makarnaya bakacak olduğu tez. Tabi örgüt tarafından dağıtılan paralar da olabilir. Bilemedim şimdi...
ünlü düşünür ve spor adamı lucescu nun da dedigi gibi;

köpekler istiyor diye atlar ölmez.

her secim oncesi ayni terane. ama sandıktan cıkan ezici bi üstünlükle sonu geldigi soylenen oluyor ne hikmetse.
%50 oy oranına sahip siyasi partininmi sona yaklaşması , güldürmeyim milleti. 2li - 3lü - 4lü kolalisyon hükümetlerini özlediniz galiba.

batan bankaları cem uzanları süloları inönüleri çokmu özlediniz ? %100 enfilasyonları özledinizse sonunu getirin bu partinin .

haydi selametle.. dağılın bakem.
Asla gerceklesmeyecek olan durum bu halk bu kadar akilli!!! olursa bu adamlar devam eder gider aga kimse bir sey yapamaz.
Mutlu son mu acı son mu belli değildir.
imkansıza çok yakın bir durumdur.
doğar-büyür ve ölür. bu kadar basittir. önemli olan öldükten sonra nasıl anılacağıdır. küfürle mi yoksa dua ile mi.
şayet ben kayacağım.
Adamın cebinde parası yok ama hala akp diyebiliyorsa biraz geç olacak yaklaşmadır. Parası olmayanları bir kenara koyalım; süt, tarla, inek, mazot, makarna, kömür desteği oldukça durum daha da vahim.
hileli seçim kurtarıcı olacaktır. ayrıca suriyeli mültecilere oy hakkı verilip hatayda yine akp kazandırılacaktır.
seçimlerden önce çok duyulan ancak gerçekleşmesi zor gibi görünen önermedir. lakin düşmez kalkmaz bir allah'tır. herkesin zamanı mutlaka gelecek. önemli olan hayırla yad edilebilmek.
felfellemiştir.

felfellemek: topaç'ın durmadadan önce dönmesinin yavaşlaması ile başını sallamaya başlaması.
akp hükümetinin(amacında)sona yaklaşması.
bugün gerçekleşen mhp mitinginden sonra bariz bir şekilde ortaya çıkan durum.
güncel Önemli Başlıklar