bugün

günün flaş haberidir. işte akp'nin ahır yaptığı, hem de 204 yıllık tarihi caminin fotoğrafları:

http://www.sozcu.com.tr/2...amiini-ahir-yapti-850705/
o zaman ahırları ne yaptı?

işte esas mesele bu bence, yada benim merak ettiğim mesele bu.

ayrıca yaptıysa neden yaptı?

hadi din düşmanıysa camiler ahır yapacağına neden havaya uçurmadı?

yani bir caminin ahır olarak kullanılması dini yönünü bir yana bırakırsak ekonomik ve mantıki açıdan saçma oluyor.

çünkü caminin ahır fonksiyonu olmasının kime ne faydası var?

bence iddianın arkasında olan nedenleri de anlamak lazımdır.
hiçbir anlam ifade etmeyen haberdir.
dini kullanmak için uğraşanlara,
din için akp diyenlere,
ve türevlerine bolca malzeme çıkartacak haberdir.
kimi yalancının, ortada fotoğraflar olduğu halde inkar ettiği gerçektir.

hayır, olmuşken "montaj" deseydiniz de neden yalanladığınızı anlayabilseydik...
nasıl sataşacağını bilememiş aciz medya zırvası.

son 12 yılda bu hale gelmedi ya. eski hükümetler nerdeydi.

akp nin yaptığı restorasyonları herkes bilir, bu kadar da acizlik olmaz.

edit: kaynak; sözcü. güldüm ya. bozacının şahidi şıracı.
koyun seçmenler için yapılan icraatlardan sadece birisidir.
eee ne de olsa onlar konuşur ak parti yapar.
haydi bir daha bir daha bir daha.
kimi yandaşa göre o cami 12 yılda o hale gelmemiş!.. kanıt? yok tabi...

yahu bir caminin bakımını yapmaz, hayvan ve esrarkeş barınağı haline getirirsen, değil 12 yılda, 2 yılda bile o hale gelir...

akp'nin yaptığı restorasyonları herkes bilirmiş! eyvallah.. peki o zaman neden ilk cumhuriyet hükümetlerinin yaptığı cami restorasyonlarını ve yeni camileri görmezden gelip, 2. dünya savaşı sırasında askeri ahır, barınak ve depo olarak kullanılan bazı camilerin lafını ediyorsunuz?

ey şerefsizler! bu ülke yunan, ingiliz, fransız, ermeni işgali gördü... bu ülke en zor günlerinde isyancılarla, çetelerle, haydutlarla uğraştı... durum böyle olduğu için halk bazı camileri bakımsız bıraktı, devlet de hepsine yetişemedi. 2. dünya savaşı sırasında bütçemizin %77'si askeri harcamalar gitti... nüfusumuz ancak 15 milyonken, 2 milyon erkek askere alındı. elimizde yeterli motorlu taşıt olmadığı için askeri birlikler at kullanıyordu. bunca askeri, hayvanı ve de asker için lazım olan malzemeleri, cephaneyi, yiyeceği depolayacak yeterli depomuz yoktu. durum böyle olduğu için metruk camilerden bazıları ahır, kışla, depo olarak kullanıldı. hepsi islam toprağı nazi veya rus işgaline uğramasın diye yapıldı...

durum böyle olduğu halde, necip fazıl gibi itlerin yalanlarına kanarak yıllarca "chp camileri ahır yaptı" propagandası yaptınız a alçaklar!.. işte bu kadar para, debdebe içinde bile bazı camiler metruk kalabiliyor. bunların "efendim, görüyorsunuz, akp camileri ahır yapıyor" diye gösterilmesi hoşunuza gitmiyor değil mi?

neyse ki biz sizler gibi alçak yalancılar değiliz. akp elbette camileri kasten ahır filan yapmıyor. söz konusu cami bir şekilde metruk kalmış. sorumlusu elbette akp'dir ama o kadar büyütecek bir şey yok.

bunları en başta söylemedim ki önce biraz dökülün, kıvranın diye... gerçekleri yüzünüze vurduğumda daha bir morarın diye..

chp dönemi için lafını ettiğiniz metruk camiler cihat için kullanıldı a alçaklar! sizin gibi şerefsizlerin riya namazları için kullanılmasından bin kat hayırlıdır...
AKP'nin de koyun seçmenlerinin de üstüne alınmadığı olay. aaa bana ne bana ne diye oyunbozanlık yapmaya başlamışlar cır cır öterek.

Ne garip insanlarsınız, adamlar sizi domaltsa acımıyor ki cehapelilerinki acıyordur ama diye teselli bulacaksınız.
(bkz: sözcü mü siktir et)
iyi de istanbul belediye birleşiminde bunlar değilmiydi ibadet alanlarını park yapalım diyenler.
200 senelik bir cami normalde yasalar gereği kültür varlıklarını koruma müdürlüğüne bağlıdır.

şimdi efendim kültür ve turizm bakanlığı 200 yıllık bir camiye sahip çıkmıyor tüm başvuruları geri çeviriyor ise bu bakanlığın suçudur. peki bakanlık kime ve neye hizmet ediyor tabi ki hükümete!

öyle türkiye'nin en sosyetik ve para eden yerlerindeki tarihi camilere sahip çıkıp tarihi kirletmekle olmuyor.
sen şimdi o 200 yıllık camiye sahip çıksan bakımını onarımını yapsan ve biri bunu şikayet etse hop devlet üşüşür başına!
neymiş efendim bu cami bize ait!
neden!
çünkü 200 yıllık olduğu için kültür varlıklarını koruma zamazingosuna ait oluyor!

yani kısa ve net ahır ahır derken herkes kendi kirli çamaşırlarını yıkasın!
akp doğuda dağın başındaki bir camiyi gösterip chp camileri ahır yaptı derken iyi de bu olunca mı kötü!

iki yüzlüler sizi!
tūrk islam mimarisine düşman erdoğan rejiminin işi. chp cami ahır yapmadı akp yaptı.

http://www.sozcu.com.tr/2...amiini-ahir-yapti-850705/
görsel
görsel
Kadın eli değmiyorki hiç kadın görmüyorum camilerde. Ya bakımsız rezil adamlar ya da ninjalar...
Şimdi açık olalalım kimseyi savunmuyurum ama akp de camileri parti teşkilatı haline getirdi.

Aksaray imamları referanduma evet verin cennete girin diyordu.