bugün

bir cin'in sizin aklınızda tuttuğunuz herhangi gerçek veya hayali bir karakteri sorduğu sorularla tahmin etmesi oyunudur. siz evet,hayır diyerek yön veriyorsunuz. şaşırtıcı bir oyundur. oha diyebilirsiniz.

http://en.akinator.com/
hiç de genius filan değildir. kafka yı tuttum, nietzsche dedi. halbuki alman değil demiştim.
az önce babalar gibi drew barrymore u bularak beni dumur etmiş dalga ***
arda turan ı belki 25 soruda bildi ama takdirimi kazandı, resmin açılmasıyla 5 sn yerimde mıhlandığımı söyleyebilirim.

edit: bir 25 soru da da nicholas ı bildi, saygı duymaya başlıyorum yavaş yavaş.
şapka çıkartılası algoritma harikası. maykıl abiyi 9 soruda bildi. ilginç.
20 soruda pascal nouma'yı bilmeyi başarmış mühendislik harikası.

sorular da o kadar alakasızdı ki, sadece fransız, zenci ve komik olduğunu öğrendi benden.

nereden tahmin etti, nasıl çıkardı hakkaten anlayamadım.

sevgi, saygı efenim.
quentin tarantino'yu bilemiyor.

fail.
shunsuke nakamura yı bildiğinden mütevellit öpmek istediğim cin şeysi.
(bkz: akinator the web genius)
ne biçim şey bu yahu, sofokles'i geçrtim, david mamet'i bile bilemiyor. Hatta David Mamet'in bir çizgi roman kahramanı olduğu konusunda ısrarcı davranıyor, çok güldüm.
ajdari bilemedi hahayt! bunu bilemedikten sonra isterse arap şükrüyü bilsin, beş para etmez!
jari maenpaa'yı sorduğumda petri lindroos'u tahmin ederek şok geçirmemi sağlamış şık bir yapay zeka.
türkçe'si (ve çakması); lipton tarafından sunulan `http://www.herseyibilenkadin.com` olan abidik gubidik sitedir.
şahin k'yı bilerek saygımı kazanmış program.

özellikle "şahsın herhangi bir özel yeteneği var mı?" sorusuna, yarılarak "evet" dedirtmiştir.
ajdar anik isimli şahsı dahi bilmiş saygımızı kazanmış programdır. *
akıllara göte kaçıracak bir programdır.
george orwell, gökhan gönül, captain america gibi insanları bildi burçak çerezcioğlu'nu bilemedi sadece onuda beklemiyordum zaten.
30 soruda falan beren saat i bilmiştir, sorduğu sorular o kadar ortalamadır ki, bilmesi imkansızdır, ben ödüm kopmuş bir şekilde kilitlenip, kaldım ekrana.**
on soruda falan banu alkan ı bildi, sadece bikinili ve yağlı olduğu ayırd edicidir, onun gibi bir sürü var, ama o bildi, ben korkuyorum lan bu siteden, jaws izler gibi, hem korkup hem devam ediyorum.
haim revivo'yu bulan cin.

sinir etmiştir. bir şey de bulama lan.
baki mercimek'i, bütün megadeth'i, buna ek olarak marty friedman'ı bilmiş cindir.
saygı duydum lan.
emine erdoğan'ı bulamamış cindir. şu an siteye giremiyorum resmen. almıyor içeri bu cin. kaybetmeyi hazmedemiyorsan oynama canım! *

edit: sonunda girdim içeri. şimon peres'i aklımda tuttum bu sefer. karşıma çıka çıka benjamin netanyahu çıktı. güvenim iyice sarsıldı bu siteye.
despina vandi'yi bulamamış cindir. lykke li kim lan?*

edit/ek: ahahah devam edince björk, ve carla bruni diyor... hakikaten iyi değil bu...

sonrasında da diyor ki; "bravo, beni mağlup ettin"

yalnız tarkan'ı bildi, helal olsun...
Zooey Deschanel ismini 29 soruda bulmuş internet sitesi. kafayı zooey' in kız mı? erkek mi? kız olduğuna emin misin? gibi bir çok soru sorması gayet mantıksızca geldi. kafayı zooey' in kızlığıyla bozmuş.
göksel'e bülent ersoy diyerek büyük saygısızlık eden oyun. daha sonrasında umay umay ve nazan öncel dedi ama yine de bilemedi sonuçta...
banu güven'i bilerek nolyo lan nidaları attıran oyun. gerçi öncesinde başka birini söyledi ama 2.de bildi la helal olsun.

05 eidth piaf: yılların ümit usta'sını bilemedi ama. otur sıfır.