bugün

behzat ç'de akbaba'ya hayalet tarafından yeni seslenme biçimi.
daha samimidir. içimize sinmiştir.
akbaba'nın "ne var lan göt babuş" diye ne zaman karşılık vereceğini merak ettiğim sesleniş.
yalnış hatırlamıyorsam baya eski bir bölümde ilk olarak harun'un kullandığı hitap.
barda görüp fotoğraf çekildiğim ankara bebesidir.
behzat ç dizisinde hayalet karakterinin akbaba karakterine karşı yeni hitap şeklidir. arada harun karakteri de söyler. seyirciye her duyduğunda bir gülümseme katan bu hitap şekli türk dizilerindeki en renkli hitap şekillerinden biridir.
hayalet bir kere sarhoşken bu ''akbabuş'' kelimesi ''akbuş''a bile dönüşmüştür.
herkes çok seviyor bu adamı ama, hatırlarsanız bir keresinde tüm ekibi satmıştı müfettişlere... yine bir götlük çıkacak diye korkuyorum bu behzat ç. karakterinden.

benim adamım hayalettir aga.
ÖMRÜ BOYUNCA AYNI KIZI SEVMiŞTiR. BU ADAMIN DALIP GiTTiĞiNi GÖRÜNCE BURNUMUN DiREĞi SIZLIYOR. YiRiM.
behzat ç seni kalbime gömdüm'deki atraksiyonlarıyla, özellikle gömülü elemanları buluşlarıyla level atlamıştır.

--spoiler--
tahsin müdür : sen nereden çıktın, haymana'da kampta tatil yapmıyor muydun?
akbabuş : yok müdürüm, ne haymanası, ben bir haftadır eve kapandım bira içiyorum. telsizden olayı duyunca fırladım geldim.
--spoiler--
evlenmiştir.

bir ömür mutluluklar akbabuş...
http://www.hurriyet.com.t...magazinhatti/20644150.asp
behzat çde hayaletin akbabaya sesleniş şeklidir. ilk duyulduğunda o ne lan hissi uyandırır sonradan bir bakmışsın ki alışmışsın.
sağlam psikopat bir abimiz olup aslında kırılgan karakterlidir.
gerçek ismi berkan şal'dır.
gerçek ismi alexsandro de souza akbabauş de lima'dir.
başka bir versiyonu için:

(bkz: akbaboş)
an itibariyle duygu seli yaşamakta ve döktürmektedir.
--spoiler--
yürekleri dağlıyor döktürüyor an itibariyle hepimiz bu hayatın .mına koymak istiyoruz şu an.
--spoiler--
kısa çöpün hikayesi. dizi kendini reklama zor attı. Kişi ilk kez reklamları özledi. Başladı la! ismet abi canımsın.
görsel
özledik akbabuş aga cinayet var demeni özledikkkkk
Okunuşu ahğbabuş şeklindedir.