bugün

ileride ki hedeflerimdendir.
para için yapılmayacak iştir.
Bilim camiasına katılmanın ilk adımıdır.
muhtemelen ilerde olacağımdır..
iki kelimeyi bir araya getiremeyenin yada sosis gibi parmaklara sahip olanın mikro cerrahide olması gibi her şey not ortalaması olmamalı.
Bizdekiler niye takım elbise kundura lan.
Bu ülkeden gitmek istedim çok defa. Sonra düşündüm nereye gidecektim? Gitmiyorum sözlük akademisyen olacağım hiç olmazsa kendimi yetistirecegim. Zaten mesele bilmek gerisi rütbe ve gereksiz statüler bozgunu.
benim yaptığım bir şeydir.

görsel
Bira göbeği oluyo çoğunda yada bizim okuldakiler keş.
hem öğrenmek hem öğretmek ve bide üstüne para kazanmaktır. dünyanın en güzel işidir. iyiki akademisyenim diyorum her gün.
türkiyede çok zor olmayan durum. ne yazık ki önüne geleni akademisyen yapıyorlar. sonra gelip c++ ı power point sunusundan anlatan sözde eğitimciler türüyor. üzücü.
üniversitede hocaların ayak işlerini yapanlara da akademisyen diyorlar. ortamlarda hocayım dersin kim bilecek. evet.
siyaset bilimi alanında erkek olanları iÇin at kuyruğu yapılmış saÇ ,Çenede sakal , kemik ÇerÇeve gözlük ve bilimum marvel t shirtü demek.
Bu gidişle sonum olacak meslek.
Karar veremiyordum.
en çok çalışmayı gerektiren mesleklerden biri olmasına mukabil türkiye'de yan gelip yatma yeri olarak görülen meslektir. meslekten ziyade aşk işi olmalıdır.
--Spoiler--

siyaset bilimi alanında erkek olanları için at kuyruğu yapılmış saç ,çenede sakal , kemik çerçeve gözlük ve bilimum marvel t shirtü demek.

--spoiler--

Muhteşem bir tespittir.

Maaşı güzel ve saygıdeğer bir meslektir. Umarım öyp tekrar gelir açıktan almazlar akademisyenleri.
türkiye'de çok kolay olandır.

derse gir, öğrenci ez, dandik bir konu hakkında türkiye genelindeki 2-3 kongreye katıl, boktan makale yaz, tamamdır.

projeymiş, yurtdışı kongresiymiş, ikili projelermiş falan ne işin olur.

zaten çoğu inglizce de bilmiyor.

geçen sene bir kongrede karşılaşmıştım birisi ile kongrede, yaptıklarımı ve yaptıklarımızı ingilizce anlatıyordum boş boş bakınıyordu etrafa. düşüncesini ve fikrini sordum bişeyler saçmaladı. ezmek için değil belki ilginç bir fikir çıkar diye ama olmadı.

neyse, odtü'den hocalar ile iletişime geçip red yemeye, aynı projeyi amerika ve almanya da kabul ettirmeye devam edeyim ben.

memur gibi çalışıp, daha çok para kazanmak istiyorsanız türkiye'de akademisyen olun.
Bir hocamın "eğer başvurursan yerin hazır" diyerek aklıma bir soru işareti düşürdüğü konu.

Hiç düşünmüyordum ama şimdi böyle hazır bir taraftan da yüksek lisansını yaparsın falan demesi ne bileyim.

Olabilir mi?
kızlar hocalarıyla yatmanın ve tezini başkasına yazdırmanın derdine düşerken erkekler gücü nasıl ele geçirebilirimi hocayla nasıl ortak nokta yakalayabilirim, nasıl cemaat veya iktidar güçlerinin arasına girebilirim derdine düşerler bunun için.
yerin hazır denilenler yüzünden adım atmayı bile düsünmediğimiz akademisyenliktir.
çoğu beş para etmez yetersiz kişilerdir. profesörlerine yalakalıkla ömür geçirir ve ünvanı elde ederler.

ha bir de intihali çooook severler. sosyal medyalarında bile araklamayı severler. yüzlerine vurunca da ağlarlar çocuk gibi.

kamudakilerin çoğu aldığı parayı hak etmez. haram para kazanırlar.
2 yıl yüksek lisans, 4 yıl doktora, toplamda 6 yıl yatarak güzel para, rahat koşullarda çalışacağınız bir meslek sahibi olacağınızı gösterir...

Sonra yar doç, doç, prof falan yürür gidersiniz...
çok yakında alacağım en radikal kararlardan olabilir. neden olmasın ki?
"Ne de çok akademisyen olmak isteyip de olamayan insan varmış" diye düşündüren başlık.
Alanınıza göre olma zorluğu değişkenlik gösteren meslek benim için çok zor değildi ama mide bulandıran şeyleri gördükçe herşeyden soğuduğum gibi bu meslekten de soğudum şimdi ne mi yapıyorum ...