bugün

''ileri düzey piknik teknolojosi üretiyoruz.''

tofaş

bir kartal bir de toros çocuklarda feci iz bırakmıştır.
bazen üzücü sonlara neden olan durumdur. herkes piknikteyken bagajın üstüne kapanması, kimsenin sesini duymaması, bitkisel hayata girmen, ölmen...

edit: arkadaşım neden eksilediğini de bir özel mesajla atsan keşke. nesi dokundu sana anlamadım. daha fazla şeyler söylemek isterdim ama sözlükten atılırım. * *
akrabalarla gidildiğinde (genellikle) amaçsız bir biçimde futbol oynama isteği gelir insana.
çocukken pikniğe gideceğinizi duyunca içinizi bir sevinç kaplar. ama büyüyünce daha doğrusu ergen iken piknik deyince nerede yapıcaz, su var mı, ateşi nasıl yakıcaz, tuvalet var mı acaba? gibi sorular aklınızı kurcaladığından ne siz ne de aileniz o piknikden zevk alamzsınız.
pamuk toplamak ve traktör römorkunda geçen çocukluk ile kıyaslandığında, mükemmel geçmiş bir çocukluk dönemi.
ne kartal bagajında pikniğe gittim, ne de traktör römorkunda pamuk toplamaya.

çağrışım yaptı bir an.
araba kartalsa mangalı tutuşturmakta kolay. eksoza hortum bağlayıp mangal yellemesi sağlanır.
kartal bagajının zeminine atılan kilimle pikniklere gitmiş çocukların, anılarıdır. bu işin en güzel yanı da, piknik için alınmış nevalelerden tırtıklayarak yolculuk yapılmasıdır.