bugün

malum güruhun aşırı abarttıgı vasatın altı kürt sanatcımsı.
28 ekim 1957'de malatya'da doğan halk müziği sanatçısı. 16 kasım 2000 tarihinde fransa'da vefat etmiştir.
eski korsan kasetçi bir abim, 1 aylık ahmet kaya korsan satışından kazandığı parayla kendine 2 yaşında bi doğan araba aldığını söylemişti.
(bkz: sensiz yasayabilmerem)
Bundan böyle yolu yok kollarım çürüdü
Bundan öte karanlıklar
Sen beni anlamadın gözünü kan bürümüş
Bundan öte ayrılık var.
bitmeliydi.
bugün bir cafede sırf ahmet kaya çalıyordu, çoğu bildiğim şarkılardı zaten, tam o sırada bu parça çaldı ki ilk defa o an dinlemiştim, bilmediğim bir parçası, meğersem 2018 de biri yayınlamış, yani yeni bir kayıt. bilmeyen ahmet kaya dinleyicileri dinlesin diye alıyorum buraya, kısa ama güzel.

https://www.youtube.com/watch?v=iyeBCgFSz0s
bugün bir cafede sırf ahmet kaya çalıyordu, çoğu bildiğim şarkılardı zaten, tam o sırada bu parça çaldı ki ilk defa o an dinlemiştim, bilmediğim bir parçası, meğersem 2018 de biri yayınlamış, yani yeni bir kayıt. bilmeyen ahmet kaya dinleyicileri dinlesin diye alıyorum buraya, kısa ama güzel.

https://www.youtube.com/watch?v=iyeBCgFSz0s
teröristlerle türk askerlerini bir tutan kişi. türk askeri de ölmesin doğudaki terörist de diyor. terörist ölmezse asker ölür, asker ölmezse terörist ölür, ikisi de ölmezse türkiye ölür.
insan ölüye sevinmez diyen üstat.
Söylediği tüm şarkıları dinleyince, harbi adam Türkiye’nin en iyi sanatçısıdır gözümde.
Müzik, sözler, bağlama yeteneği, sesi ve yorumu insanı kendine bağlıyor.
(bkz: iki damla gözyaşımla satıldım pazarlarda)
Üstteki entrydeki bilginin doğru olup olmadığını bilmiyorum ama sanırım yapımcı müslüm gürses üzerinden çok para kaldırmış, Şimdi de ahmet kaya üzerinden para kaldıracak. insanlar doymuyor paraya.

Edit: almanya konserinde “apoyu özledik” dememiştir. Zamanında bir gazete Photoshopla arkasına kürt bayrağı koymuştur. Bilmiyorsanız konuşmayınız, gülünç oluyorsunuz.
kendisini değil ama sesini sevdiğim rahmetli şarkıcı.
türkiyeden böyle bir adam daha çıkmaz.adam gibi adamdı. sesi cesareti yaşamı hayata bakış açısı 10 numaraydı. faşizme kurban gitti.allah rahmet eylesin.
Hayatı sinema filmi oluyor ve hayatını oynayan oyuncu sır gibi saklanıyor evet.
Bazı oruspu çocuklarının pkklı olduğu için sevdiği oruspu evladı. Evet
Ülkücülerin geceleri gizli gizli dinlediği adamdır ahmet kaya.
görsel
AKp Kastamonu Doğanyurt Belediye Başkan Adayı.
terörist diyeceğim terör seviciler eksiye boğacak... terör seviciler eksiye boğacak diye teröriste, terörist demeyecek miyim? sonuna kadar terörist, dibine kadar vatan haini... ayrıca dağdaki piçleri gaza getirmekten başka hiç bir etkisi olmamış ölük..
Seversin sevmezsin ama sanat olarak ses olarak duygu olarak bir daha gelmeyecek bir sanatçidir.

Saz o çalinca sanki dayak yemis gibi olurdu.
Apo'suna bir 10 sene sonra kavuşacak olan kişi.

(bkz: vallahi apo yu özledik)
Terörist, şerefsiz.
Sanatına bir şey denilemezmiş. Lan adam olmadıktan sonra isterse ilahi bir sesi olsun neye yarar. Bunu sanat için dinleyenin aklını skym bn.
Hep iyilerin hayatı mı film olacak. Orospu çocuğu görsün millet.