bugün

bir türk olarak, bana göre aralarında birçok fark olan iki kürt sanatçının karşılaştırmasıdır.

- ahmet kaya'nın müzik tarzı bambaşkadır, isim dahi konulamamıştır uzun süre. ibrahim tatlıses ise önceleri türküyle başlamış, daha sonra arabeske kaymış, son dönemlerinde ise pop müzik bile söylemiştir.

- ahmet kaya'nın sesi buğuludur; dinlerken öfkeyi, acıyı, umudu aynı anda yaşarsınız. ibrahim tatlıses'in sesi ise yanıktır.

- ahmet kaya'nın şarkı sözleri müthiştir, üzerinde saatlerce düşünebilirsiniz. "üstüme bir silah doğruldu sandım, rüzgar beline dolandığında bir dalın.." gibi mükemmel sözleri vardır. ibrahim tatlıses ise "tuttum karının memesinden" gibi sözleri yorumlar.

- ibrahim tatlıses tam anlamıyla bir medya figürüdür. son yıllarda albümlerinden çok magazin hayatıyla gündemde olmuştur. ahmet kaya ise halk adamıydı.

-herkes ahmet kaya'ya küfreder, şarkıları sesli halde hiç bir yerde çalmaz ama, youtube'dan ya da facebook'taki hayran sayfalarından hangisinin daha çok dinlendiğine, hangisinin medya maymunu hangisinin gerçek sanatçı olduğuna ulaşabilirsiniz.

- ahmet kaya kürtçe için mücadele vermiş, hoşçakalın iki gözüm diyerek sürgünlerde canından olmuştur. ibrahim tatlıses ise ben kürdüm demekten bile çekinmiş, zor günlerinde ahmet kaya'nın yanında durmamış, daha sonra ise ahmet kaya'yı linç etmeye kalkan serdar ortaç'la birlikte şemmamme eşliğinde halay çekmiştir.

- ve sonuç: medyanın linç ettiği ahmet kaya vatan haini, ibo ise imparator olmuştur. kemal sunal'ın da dediği gibi bu ülkede iyileri sevmezler..
(bkz: ahmet kaya döver)
cins arap atıyla sütçü beygirinin karşılaştırması gibi bir durumdur.

şimdi "arap" dedik diye bazılarının kaşıntısı başlayacak yine ama, ne yaparsın ki, cins at dediğin ya arap olur, ya ingiliz... mecazen arap dedim beyler, sakin olun...

ibrahim tatlıses'in bir sesi vardır; başka da bi haltı yoktur..
http://jetanket.com/p/82c576496d *
ahmet kaya mücadeledir ibrahim tatlıses hazırcı...
(bkz: aynı bokun laciverti)
ibrahim tatlıses imparator, ahmet kaya ise vatan haini olmakla suçlanan bir sanatçıdır.
ibo ölümsüz lan. hepiniz şahit oldunuz kafadan vuruldu ölmedi. bence o kazanır. çünkü ölümsüz. iş sanat ve sese girerse yorum yapmam.
Karsilastirilma yapilamaz bile. Tartismasiz ahmet kaya. ibrahim tatlises kadinlara vurabilen bi zavallidir sadece ne imparatoru.
ahmet kaya'ya yapılmış bir saygısızlıktır bu karşılaşma..

toplasak ne kadar o dönemin sanatçısı, artisti, müzikçisi varsa bir ahmet kaya etmezler..

görsel
ibrahim Tatlıses gibi hükümet yalakası bir adam ile has adam Ahmet Kaya'yı aynı başlıkta görmek üzücü.
anlamsız bir karşılaştırmadır.

kime faydası var bu karşılaştırmanın?
ibrahim tatlıses gibi karaktersiz ve mafya ruhlu bi adam ile ahmet kaya yı karşılaştırmak anlamsızdır. ibo insanların duymak istediklerini söyleyecek kadar politik ve yavşak bi adam olduğu için herkesçe benimsenmiştir. ahmet kaya nın ise ne kadar dışlandığı malum. ha bu demek değildir ahmet kaya çok temiz adamdır ama ibodan da iki gömlek üstte olduğu kesindir.
ve ölüp gitmiş olmasına rağmen ahmet kaya nın insanlar üzerinde etkisi bugün ibo dan daha fazladaır.
ahmet kaya kafama sıkar giderim demiştir, ibrahim tatlısesin kafasına sıkılmıştır. biri sıkan biri sıkılan kazanan malum.
biri sözde kafaya sıkar giderim der öteki mermiye kafa atar. neyin kafası lan bu.
yorumculuk ve sanatçılık olarak ibrahim tatlıses kazanır.kişilik olarak bir şey demeyeceğim. toplamda gelmiş geçmiş en çok albüm satan kişi türkiye'de ibrahim tatlıses'tir.cahil ve şekilciler elbette ahmet kaya kazanır diyecek.hem öldü hem de solcular tarafından sahiplenilmekte. ahmet kaya dinlemek 6 - 7 yıldır moda oldu. modanın ötesine geçemeyen koyunlar elbette ahmet kaya der.
ikisininde sesi mükemmeldir.
2 değerli sanatçının karşılaştırmasıdır.
Ahmet kaya sesiyle,karakteriyle ve sarkılarıyla acık ara öndedir.
Ahmet kayanın ibrahim tatlısesi sikip atacağı karşılaştırmadır.
bana göre ahmet kaya nin daha iyi geldiği versus. ama ıbrahim tatlıses de dinlerim.
Ahmet kaya ya hakaret sayılacak karşılaştırma..
ahmet kaya diyarbakırdır, ibrahim tatlıses urfa.
ahmet kaya dava adamıdır, ibrahim tatlıses para, piyasa...
ahmet kaya adına çok üzülüyorum şuan. ikisinin aynı kulvarda oldugunu sanmıyorum. Ben zorlasam tatlıses şarkısında aglamam hatta dinlemem zaten. Ama ahmet kaya aglatır adamı her şarkısında muhakkak. Bu kadar özel bi sese yetenege hakarettir bu.