bugün

duman'ın en baba şarkılarından biridir. dinlememiş olanlar büyük kayıpta, belirtmekte fayda var. sözleri:

Yarışmadı
Yenilmedi
Açık seçik
Sizle oynamadı
Gerilmedi

Sanılmasın yine basmış onu bulantılar
Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar

Ah eğleniyor kendi başına
Ah neşesi yeter
Ah umurunda mı sandın bu dünya
Ah neşesi yeter

Konuşmadı
Hiç duymadı
Açık seçik
Sizle takılmadı
Daralmadı

Ah neşesi yeter
Ah neşesi yeter
(bkz: beddua)
Sanılmasın yine basmış onu bulantılar
Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar ... kaan tangöze süper bi giriş yaparak dinleyeni kendinden alır.süperdir,süper.
gözleri kapatıpta dinlenebilen,içine alıp uzaklara götüren ender şarkılardan.
haberin yok ölüyorumla ardarda dinlenince 70lik devirmişsin gibi sarhoş eden oldukça güzel duman şarkısı.
bir çok kişinin hayalindeki kişinin yapılamayacak derecede zor tasvirini yapmıştır..bir de güzel melodiyle eşlik etmiştir..başka türlü birşeydir..
batuhan mutlugil'in yavuz çetin'le çaldığı dönemlerden kalma gitar riffleriyle süslediğini düşündüğüm güzel şarkı.
çok içten bir ah çeken duman şarkısı olmakla birlikte, sigarayı köklediğiniz, sallammam ben dünyayı dünya dönüo ben eğleniyorum tarzı şarkıdır. babadır, hittir.
bir ahmet kutsi tecer şiiri.

beni koydukları zaman toprağa
beşında bembeyaz sarık, bir hoca
yabancılar gider gitmez uzağa
yaslansın çömelip orda ağaca

her mezar başında artan hevesle
ruhuma bir yasin okusun yüksek sesle
bu son benzeyişim olsun herkesle
bütün arzum budur olup olacağı

dinlendirmek için orda başımı
ne adımı yazın ne de yaşımı
bir koyan olursa eğer taşımı
üzerine bir ah çekin arapça
basit kelimelerin aslında çok şey anlatabildiğini gösteren ve insanı müziğin gücüne inandıran eşsiz bir duman şarkısı. bir şarkıdan beklenenin fazlası...üzerine uzun uzadıya yazmak, şarkı öyle bir istek uyandırsa bile, büyük haksızlık olacaktır.
konuşmadııı, hiç duymadı açık seçik sizle takılmadı daralmadı.. sözleriyle alır götürür.
ah ulan ah.... diye başlayan sorunsalların ilk ayağı.
sevgilinin kaşları yaydır, kirpikleri oktur. sevgili aşığı süzer, ona bakar ve aşığın gönlüne bakışlarıyla oklar gönderir. oklar aşığın gönlünü paramparça ederler fakat aşık ok yağmurunun bitmesini istemez, devam etmesini ister. çünkü oklar bir yandan aşığın gönlündeki ateşi körüklerken bir yandan da aşığın gönlündeki ateşi söndürmektedir. çünkü peykan(ok) yapılırken su ve ateş kullanılmıştır. okun özünde ateş olduğu için ateşi körükler; su olduğu içinde ateşi dindirir. aşık okların acısından çığlıklar atar ve inler. inlerken ah sesi çıkartır. aşığın ağzından çıkan "ah"lar ateş gibidir. ayı ve güneşi tutuşturur. aşığın ağzından çıkan buhar ise yeryüzünü yeşertir, kırlarda çiçekler açtırır. ayrıca aşığın ah sesiyle inlemesinin bir anlamı daha mevcuttur. ah kelimesinde allah kelimesinin ilk ve son harfi vardır. yani aşık dünyevi değil uhrevi bir aşkın yolcusudur.
aylin aslım'ımda bir şarkısının ismini oluşturur.
baki " bir ah ile bu dünyayı viran ederim ben" demiştir. attila ilhan'ın en sevdiği sözlerden biridir.
duman ın hafif arabesk tadında ama rock havasından taviz vermeyen süper parçası.
(bkz: ah muhsin ünlü)
duman grubunun en iyi parcasi.
(bkz: bir ah çeksem karşiki dağlar yıkılır)
gözleri kendiliğinden kapattıran şarkıdır.
bıkmadan 1500 defa dinlediğim, modası benim için geçmeyecek olan güzide duman şarkısı.
yarışmadı
yenilmedi
açık seçik sizle oynamadı
gerilmedi

Ah neşesi yeter
Ah neşesi yeter..

ben sanki ama değil de. tüm çökmüşlüğüne rağmen kendini kandırmaya çalışan bir tip işte.. belki de biz..
duru dup duu dubu dubu duuuu kısmı gayet hoş olan duman şarkısı.

(bkz: haberin yok ölüyorum)
adamı çok fena çarpan duman şarkısıdır.
alper gencer 'in varlık yayınlarından çıkan ilk ve ödüllü siir kitabı.