bugün

Age of Empires kadar başarı yakalayamayan oyundur.
yine olsa yine oynarim denilen genclik yillarinda saatlerce oynanan oyun.
keşke şimdi şuradan birisi ben de çok severim , gel hamachi ile karşılıklı oynayalım dese de , tekrardan keyfine varsak doya doya dedirtmiş oyundur.
görsel
görsel
görsel
görsel
en iyi age of serisidir.
http://www.youtube.com/watch?v=Onik-BD92Ow

trailer'ın filmi çıksa tutardı. yılların eskitemediği oyun.*
hilesini öğrendikten sonra tadı kalmayan oyun. hile yapmadanda duramıyorsun şimşek ve depremlerle iş bitiyor 2 dakikada.
bilgisayarın başında aylarımı harcatan microsoft games'in strateji oyunu.
strateji oyunlarının en güzeli aeo serisinin en beğendiğim oyunu olarak lise yıllarıma damgasını vurmuştur.
kendimi bildim bileli oynadığım oyun.
vakti zamanında deliler gibi çıkmasını beklediğim, ve beklediğime gerçekten değen oyun. oyundan aldığım keyfi unutmak mümkün değil. hatta belki abartıyorum, age of serisinin en iyisidir efendim. arkantos ulan! prostagma ulan! *
yalan yok bir gün sabah 9da başına oturup yemekler hariç gece 4e kadar başından kalkmadigim oyundur. Düşünün duygularımı.
Thor oldum mu karşımda kimsenin duramadığı oyundur.
Age of serisinin en önemli eksiğini gidermiştir. Mitolojiden önce Age of'lar pc'ye karşı oynarken tat vermiyordu. Düşman olarak pc atınca karşıya adam askerleri tek tek basar yollardı diğerlerinde. Saçma sapan oyunlar oynamak zorunda kalıyorduk pc ile öylesine oynamak zorunda kaldığımızda. Tam bu sırada mitoloji geldi ve ''kimseye lüzum yok, at karşıya 3-4 tane computer takıl dayı'' dedi. Gerçekten de mitoloji bu konuda harika hazırlanmış. Örneğin yanınıza 4 tane pcyi dost yapıp karşıya da 1 tane fazladan düşman verince yani 5'e 6 oynayınca ve hard yapınca inanılmaz keyifli oluyor çünkü bu seride pc gerçekten çok mantıklı saldırıyor. Adamlar toplanıp dalıyorlar ve ardı arkası kesilmiyor. Birde ben genelde mısır ve norse ile oynadığım için yanıma 4 tane mısır-norse alıp karşıya tüm yunan ve titanları atıyorum çok eğlenceli oyun oluyor tavsiye ederim. Kendime de titan yapmayı yasaklıyorum titan yapmadan oynuyorum böylece daha zor oluyor daha eğlenceli oluyor. Bizimkiler zaten hiç titan yapmaz elin yonanı oranosu kronosu hemen diker titanı zart diye gelir şehre. Bizimkiler hala slinger da slinger. Onları mı kurtarayım ben mi saldırayım ikilemi arasında mütiş eğlenceli oyunlar çıkıyor.

Ayrıca relic toplamak resmen harika. Hangi relic gelecek diye uğraşmak çok eğlenceli. Örneğin Odin'le başladıysanız muhtemelen Jarl abanacaksınız ve ortalıkta cavalry bonuslu relic için 4 dolanıyorsunuz ayrıca 11 devlet oynayınca ortalık relic gölüne dönüyor. Örneğin Isis seçtiniz ekonomi yumulmak ve her askerden basmak gerekecek o nedenle bi ring of nibelung gibi eye of horus gibi tam Isis için zaten bonus olan relicler bulunca ihya oluyorsunuz. Thor seçtiniz ulfsark abanacaksınız bir armor of achilles, odin's spear falan bulunca coşuyorsunuz. relic aramak bile başlı başına heyecan oyunda.

Tek kelimeyle harika abi, rakibi yok bu oyunun resmen bilgisayara karşı kimseye ihtiyaç duymadan online oynamalıyım diye zerre düşünmeden takılıyorsunuz çünkü bilgisayar oyunu çok güzel oynuyor gerçekten.(Hardda)
hep pandoras box yazdığım oyundur. azuviş diyen köylü ablaları bolca mevcuttur.
yeni sürümleri çıkmasına rağmen hala deliler gibi oynayacağım oyundur.
çocukluğumuzun strateji oyunudur. arkadaşlarla oynarken bir arkadaşım "oğlum, bu oyun şifresiz bitmiyor" demişti. onun haksızlığını görmek için birkaç gün içinde şifresiz bitirmiştim.
hakkında bu kadar iyi entryler gördükten sonra kıymetini anladığım, yarın campaign moduna kaldığım yerden devam edeceğim strateji oyunu.
Çocukluğumda oynadığım efsanevi oyun.

Ra tanrısını seçip yerin altından mumya çıkarmanın bana verdiği zevki hazzı hiç bir şey veremez efendim.

Tam meydan savaşı oluyor iki ordu birbirine girmiş ölümüne mücadele var kan gövdeyi götürüyor bir de sizin ordunuz kaybetmeye yakın duruyorsa tam vaktidir efendim skilli ortaya basıyorsunuz ve yerin altından mumyalar çıkmaya başlıyor...

pek bir güçleri yoktu ama verdikleri korku ve heyecan paha biçilemezdi, eskilere götürmüştür gene anılar canlanmıştır evett.
oynayanlar ikiye ayrılır:
1-sur yapanlar
2-yapmayanlar
ben sur yaparak savunmayı seçen taraf olurdum genelde.
küçükken hileyle zor bitirdiğim oyun. yazıyordum hileyi bütün herolar geliyordu. bir bölümde domuza dönüşmüştük hiç unutmam onu.

şu an aoe 3 var pcde ama mythology'nin tadı bir başka kardeşim. indirsem mi ne? hazır final haftası da gelmişken.

(bkz: kafamda deli deli sorular)
yeni eklenti paketi (dlc) duyurulan oyun.vay anası sayın seyirciler.

(bkz: Age of Mythology Tale of the Dragon)

http://www.bolumsonucanav...Paket_Duyuruldu-80903.htm

edit:sevinçten tanım bile yapamadım.
bana göre dünyadaki en iyi strateji oyunudur kendisi bugün bile bilgisayarımın bir köşesinde mutlaka bulunur. yeni dlc si de çıkacak diyolla...
oyuna girerken bana tanrı seç dediğinde "bre kafirler allahtan başka ilah yoktur" diyerek oyunu silmem sonucu hiç oynamadığım oyundur.
arkantos adlı yiğidi barındıran oyun. iki de arkadaşı vardı. ajax ve amanra idi galiba.