bugün

Ünlü oyuncu Şebnem Dönmezin kendi kendisine aşık bir kadını canlandırdığı video, Amerikada bir çok ünlü grubun klibinde ve reklam çalışmalarında görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak imzası bulunan Yon Thomas tarafından çekilen , Emre Aydin 'in Afili Yalnizlik Adlı Albümünün klip parcası..

klip an itibari ile Müzik kanallarında yayınlanmaya başlamıştır..

AFiLLi YALNIZLIK

Ölsem , ölsem , ölsem hemen şimdi.
Kacsam , gitsem ,kacsam tam da simdi

Bu kez pek bi afilli yalnızlık aldatan bi kadın kadar düsman
Ağzı bozuk üstelik bırakmıyor acıtmadan

Bu kez pek bi afilli yalnızlık ağlayan bi kadın kadar düsman
Tuzaklar kurmuş üstelilk , bırakmıyor acıtmadan

Bitiyorum her nefeste,ne halim varsa gördüm
Çok koştum , cok yoruldum ve şimdi bende düştüm

Sövdüm , sövdüm , sövdüm ben dünyaya
Acılara , sokaklara ait olmayan insanlara

Bu kez pek bi afilli yalnızlık aldatan bi kadın kadar düsman
Ağzı bozuk üstelik bırakmıyor acıtmadan

Bu kez pek bi afilli yalnızlık ağlayan bi kadın kadar düsman
Tuzaklar kurmuş üstelilk , bırakmıyor acıtmadan

Bitiyorum her nefeste,ne halim varsa gördüm
Çok koştum , cok yoruldum ve şimdi bende düştüm

Değmezmiş hiç, uğrasmaya bu kez mecalim yok hic dayanmaya,dayanmaya
emre aydın'ın belki bir gün özlersin'den sonraki bombası. bir de o kaymak gibi vokaliyle gerçekten mükemmel bir parça...
6.4.r.1.$.h sayesinde dinleme fırsatı buldugum iyi ki dinlemişim , sözleride pek anlamlı olan emre aydın şarkısıdır .
(bkz: o da iyisini biliyor)
(bkz: tavsiye edilir)
buram buram 6.cadde kokan, bundan ayrı keyif aldığım, klibini ayrı bir beğendiğim güzel şarkı.
hareket vakti, belki bir gün özlersin'i dinledikten sonra "emre aydın artık ne yapsa dinlerim" mantığıyla hareket edip, bayılarak dinlediğim tepeden tırnağa emre aydın kokan şarkı.
afili yanlızlık= cakalı, fiyakalı yalnızlık anlamındadır.
bi an önce ölme ve kacma istegini icinde barindiran emre aydin isminde birine ait olan sarki.
nakaratıyla insanı bitirmeye yeten şarkı. yüksek sesle müzik dinleme alışkanlığı olan bir apartman sakininin evinden yükselen ve benim merdivende duyup çarpılmama, şarkıyı deli gibi arayıp indirmeme neden olmuştur.

Bitiyorum her nefeste
ne halim varsa gördüm
Çok koştum
cok yoruldum
ve şimdi bende düştüm
1 senedir dinlediğim, tek şarkılık adam olmayan ama yeni farkına varılan emre aydın'ın mükemmel bir şarkısıdır. diğer şarkıları da gayet başarılıdır.
son yıllarda çıkacak en iyi albüm olacagı kesin olan emre aydın albümünün adı.
şarkı iyi güzel hoş da, adam bariz "ölşem, ölşem, ölşem" ve "şövdüm, şövdüm, şövdüm" diyor. hiç mi dikkat etmiyorlar, bilerek mi yapıyorlar yoksa.
(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

edit: adamın bir özrü ise -ki sanmıyorum- ayrı konudur. "komik" derken, cidden gözlerinden kaçtıysa, istemeden yapmışlarsa komiktir. özrü olduğu için değil.
edit2: adamın özrü olduğunu iddia eden arkadaşlar olduydu da o yüzden şeyettim...
öyle çok sıradışı sözleri ve olağanüstü bir müziği olmamasına rağmen insanda kendinden birşeyler bulduran ve oturduğunuz yerde yavaş yavaş şarkıya ritm tutmanızı sağlayan,olur olmaz zamanlarda dilinize takılan,sürekli dinleyince güzelmiş ya diye düşündüren emre aydın şarkısı.6.caddenin diğer şarkılarını andırıyor sanki,ama gözardı etmemek lazım (bkz: dark side of the moon)modunda dinlenebilicek bi şarkı.Hafif kafa da güzelse,iyi gider yani.şu var;şarkı sözleri biraz sıradan ve yüzeysel sanki,yani ben burda bana düşünecek birşey bırakılmamış gibi gördüm.neyse o yani...yani banane kardeş senin yalnızlığından,sen bana öyle birşey diyeceksin ki;bana kendi yalnızlığımı tanımlatacaksın.

sonuç olarak fena değil,yani mesela ben şimdi bi daha dinlemek üzereyim;öle bişi yani,tekrar tekrar dinletiyor;bi de bırakmıyor acıtmadan...
rock müzik yapma amacıyla yapılmış pop müziğin en iyi örneklerinden biri olup çıkmıştır... emre aydin'ın 6.cadde'deki günlerini özletir.
belki birgün özlersin kadar tad veremeyen emre aydın parçası
10 eylülde çıkacak olan albümdeki şarkıları, demo olarak http://www.emreaydin.org/ adresinden dinleyebildiginiz albüm.
1 senedir çıktı çıkacak derken sonunda çıkan insanı fitil eden ve bir yandan da emre aydın'a gıcık olunan albümün ismidir.
sovdum
sovdum
sovdum ben dunyaya

huzur isyanda tarzi sozlere sahip sarki.
klibinde şebnem dönmez 'in rol almasıyla iyi bir reklam yapan ve şarkıyı klibe çok uyduran parça. şebnem dönmez'in bu klipte uzun bir zamandan sonra kendini gösterebildiğini de gördük.
şebnem dönmez -o kadar üzgünüm ki buna ben bile inanmıyorum- tadında bir performans sergilemiştir klipte kanimca.
emre aydın'ın bu şarkıda öyle bir ölsem deyişi var ki, ölsem hariç herşey çıkarılabiliyor. bunun dışında oldukça güzel bir şarkı.
niye bu kadar abartıldığı büyük bir muamma olan şarkı. güzel mi? fena değil. ama harkulade bir şeyler bulamıyorum ben.
ölsem,ölsem,ölsem hemen şimdi
kaçsam gitsem tam da şimdi..
sözleriyle depresiflik durumunu azdıran,yalnızlığın ne kadar acınak bir durum olduğunu gözler önüne seren;dünyaya,insanlara,sokaklara,acılara sövdüren muhteşem ötesi bir emre aydın şarkısı..
haraketli olsa da ^^acıklı şarkı^^ denilen şarkılardan..sevdimm..dinledim..biraz daha sevdim bidaha dinledim..çok sevdim hep dinliyorum..klip de iyi.şebnem dönmez hali sanki şehirdışında üniversite okudugum yıllardaki afilli yalnzlık modum..
dreamturk adlı müzik kanalında her yarım saatte bir rastlaşabileceğiniz güzel şarkının güzel klibi.
6.cadde grubu dagıldıktan sonra yoluna tek basına devam eden emre aydın'ın ilk solo albümünden güzel bir şarkı klibinde şebnem dönmez oynamıs ve çok iyi bir performans sergilemiştir özellikle sarkıyı kendi söylüyomuş gibi yaparken gayet inandırıcıdır.