bugün

brad pitt de gayet güzel görülebilen, karnı çok hoş gösteren seksi kas.
(bkz: seksi kas) *
kasıklardan yukarıya doğru üçgene benzer bir biçimde belirgin olan süper bir kas. çakı egzersiziyle elde edilebilse de hiç öyle iskenderleri yiyim hareketimi yapayım kasım olsun yanılgılarına düşmeyin, o iskenderler kesilecek.
elde edilmesi en zor kaslardan biridir. Fakat elde edildiği takdirde atlet, t-shirt ne varsa çıkarılası ve el aleme gösterilesi karizma kas.

(bkz: brad pitt)
(bkz: pink)
(bkz: anne ben adonis kası yaptım)
çalışma kadar vücuttaki yağ oranı ve yağların dağılımı ile de yakından ilgili bir kastır; mide kaslarını haftada üç gün alt-üst ve yan olarak ayırarak çalışmayla rahatlıkla ortaya çıkarılabilinir.
(bkz: adonis)
pek çok kadına göre en estetik, yapması en meşakkatli kas.
müthiş bi çekiciliği olan ve karşı konulamaz bi dokunma isteği uyandıran kas çeşidi.
(bkz: fetisizm)
doğal sanat eseri.
bu kasa sahip şanslı erkeklerdenseniz, düşük bel kot giymek olmazsa olmazınızdır. Üstünüzün çıplak olması şahsım adına bir sorun yaratmamakla birlikte, yok o kadar da olmaz diyorsanız bari arada bir kolunuzu falan kaldırın kenardan köşeden görünsün.

ayrıca bu kasın sadece brad pitt'in tekelinde olmasını kınıyorum. bu bir akım olup yurduma dalga dalga yayılmalı, ne bilim spor salonları bu kasa sahip olmak isteyen er kişilerle dolmalıdır.
cameron diaz da çok belirgin olan kas.

http://www.milliyet.com.t...galeriid=3358#galeriStart
en son tolga karelde görülmüştür.
yıllardır kızlar göbeğimi sanki içinde birşey arıyormuş gibi yoğurup durdu, mıncıkladı, ben de kendimi "yaw beni şirin buluyolar, güven veren erkek arıyolar" diye kandırdım durdum. meğer adonis kasımı arıyorlarmış *.
sahip olmanın çok zor olmadığı kastır, diğer yandan en iyi örneği de brad pitt değildir, birçok başarılı örneği bulunmaktadır ancak belirginlik için define bir vücut olmazsa olmazdır.

vücut çalışan kişiler için ise opsiyoneldir, her vücut çalışan adonis kası için kasmaz, misal olarak 3 yıldır ağırlık çalışan biri olarak fazladan bir çalışma yaptığımı hatırlamam bu kas için.

bu kasın belirginleşmesi ise yan mide kaslarını ayakta iki elde dumbell ile çalıştırmak ve bolca çakı/bacakları göğse çekme ile gerçekleşebilir. mide çalışmasını asıl çalışma sonrası değil aynı zamanda cardio olarak programınızın öncesinde çalışırsanız çok daha iyi verim alabilirsiniz.
kafasızlarda, bir boka yaramayacak kastır. kafa çalışmıyorsa, yemişim adonis kasını.
kesinlikle en guzel orneklerinden biri icin (bkz: kaan tangoze).
tüm erkeklerde bulunan kastır ama bazı erkeklerde üzerindeki göbek kası yüzünden pek belli olmaz.
aslında pek de bi boka benzemeyen kastır, olduğu yer de zaten çok saçmadır orada kas olsa ne olur olmasa ne olur. Ö ne biçim kastır öyle... ha var ha yok. hiç yani. *
erkekte en estetik görünen kaslardan biridir, ortaya çıkarılması zordur.

yüzmeyle ciddi anlamda uğraşanlarda çok rahat kendini gösterebilen kastır.
eğer normal bir vücudunuz varsa, iki günde bir 1500-2000 mt yüzerseniz 3 ay içinde sizde de yavaş yavaş çıktığını görürsünüz.

en güzel örneklerinden biri için tıklayın derim.

http://img484.imageshack....5/fightclub2wl0yk6kb9.jpg
(bkz: become a fan)
cristiano ronaldo kişisinde hayvansı bir biçimde olan kas.

(img:#23979)
anatomik adı büyük ihtimalle musculus obliquus externus abdominis olan kas. bu bilgiyi de yazılıp çizilen entrylerden çıkarsadım. yalan yanlış olmasın ama tarif edilen bölgede bu kas var. ayıptır söylemesi adonisin özel bir kası olduğunu duymamıştım bundan evvel* benim bildiğim adonis yunan mitolojisinin paylaşılamayan yakışıklılarından. eğer çıkarsamalarım doğruysa ve bu kas musculus obliquus externus abdominis ise gövdeyi öne ve yanlara eğmek ve o bölgedeki yağları iyicene yok etmek suretiyle görülebilir kılınabilinecek kas.
(bkz: tıp fakültelerinde adonis kasının öğretilmemesi)
(bkz: sirf adonis kasi icin bir erkekle sevismek)
pink'te de olan kas *. ne bu şimdi entry mi?

http://www.thesun.co.uk/s.../music/article2280854.ece
geliştirmesi zor olduğu söylenen ama maksimum 3 ayda bütün seksiliğiyle tırraank diye ortaya çıkan kas. üst tarafında yer alan kasları baklava formuna sokmak ise çok ama çok daha zordur. günde 200 tane mekik çekerseniz o çılgın dilimleri gözler önüne sermeniz olasıdır. tabi uygun bir diyetle desteklenmesi şartı ile.
aşk kasıymış kendileri. bu kası ortaya çıkarmak zordur vs denilmesinin nedeni kanımca çok yüzeyel olmaması yanında genellikle bel çevresindeki yağların bu kasın üzerini kaplamasıdır. böylelikle bu kasa sahip olabilmek için ilk koşulumuzun o bölgedeki yağlardan kurtulmak olduğu unutulmamalı, çünkü bu kas gelişince görünebilen bir kas değil biceps gibi. üzerindeki yağlar gidecek ki aaa orda kas var denilsin, ki gavurca da adonis kası diye bi meret yok zaten onu biz uydurmuşuz. 'adonis belt' die bişi var ki ben onun inguinal ligaman olduğundan %99 emin gibiyim. eğer adonis kası dedikleri şey bu ligaman yani bağdan ibaret bir şey ise zaten egzersizle falan gelişmez, ancak yağ yakımıyla ortaya çıkarılabilir. sonuçta her 2 durumda da önemli olan vücuttaki toplam yağ oranıdır. bu da elbette egzersizle azaltılır ancak bazılarının sandığı üzere vücudun hangi kısmı çalışırsa o kısmındaki yağların gittiği gibi bir durum yoktur. egzersiz yapıldığında vücut toplam yağ havuzundan harcar ve toplam yağ oranı azalır. sonuç olarak vücut tipinize de bağlı olmakla birlikte toplam vücut yağ oranınızı çok aza indirdiğinizde bu 'kas'a kavuşursunuz merak etmeyin.

şahsi fikrim ise hepsinin saçmalık olduğu yönünde. ben daha bir erkeği çekici buldum mu acaba diye anlamak için 'dur bakayım adonis kası var mıymış' gibi bi düşünceye düştüğümü hatırlamıyorum hiç. tabii bu da bira göbeği forever felsefesine olumlu baktığımı göstermez, o ayrı.