3.sayfa haberleri konusunda türkiye genelinde açık ara farkla 1. giden şehir.memleketi bu şehir olan insanların kendi kendilerini övmeleri artık baysa da dışardan bakıldığında hiçte iyi bir izlenim vermiyor bu suç batağı şehir.

sevilmesi gereken hiç mi bir şeyleri yok ?tabii ki var.
(bkz: dilber hala)
(bkz: adana demirspor)
(bkz: adanada öğrenci olmak)
benim sıcak memleketim yazın kaç kışın yanaş.
(bkz: adanadaki öğrenci yurtlarının cemaatçi olması)
yaz tatilimi doya doya geçirdiğim bir eğtim için gidip belkide hayatımın aşkını bulduğum kebabıyla, havasıyla ,suyuyla insanlarıyla mükemmel olan şehir o kadar çok şey anlatırki adana size o yoğunlukta kaybolur giderseniz sularında Atatürk caddesinde menderesinde yorulursunuz belki ama ordan gelincede burnunuzda tüter.. özlersiniz orayı yaşadığınız günleri .. insanları o haberlerde gördüğümüz kaba insanlar değildir aslında kesim kesimdir.... her şehirde olduğu gibi ama güzeldir adana helede sizi oraya bağlayan orda olmasından mutlu olduğunuz bir insan varsa...
hergün şiddet olaylarının yaşandığı şehir. burada yaşayan insanların çoğunluğu allaha a kitaba sövmeyi marifet sayarlar. psikopatların yuvasıdır. zorda kalmadıkça gidilmemesi gereken şehirlerden birisidir,uzak durmakta yarar vardır.
psikopat ve sapik meleketi. öyleki gazetelerin ücüncü sayfalari hep adana menseili haberlerle doludur. yok karisini kesen evlat, kizini dograyan baba, aile kavgasinda 5 ölü. baldizini kaciran eniste tecavüzü vs vs vs. liste uzar gider envai cesit olayla.
Adanalıyık Allahın adamıyık,ete göte muhabbete bayılırık.Bu cümleyi uykusuz da bir karikatürde görmüştüm,bilgilendireyim dedim...
gün itibariyle neredeyse tüm türkiye'de yağan yağmura rağmen tek bir damla düşmeyen, eylül ayının ortasına yaklaştığımız şu günlerde bile 50 derece sıcaklık % 1200 nem ile üzerinde yaşayan canlıları kavurmaya devam eden bir acayip şehir.
sonbahar mevsimi, yaz mevsimi gibi davranabilen memleket. ekim ortasına kadar havaların serinlemeyeceği tecrübeyle sabittir.
kebabı, şalgamı, bici bicisi, döneri, adliyesi, üniversitesi ile farklı ve özel şehir.
-belediye otobüslerinin şoförlerinin kadın olduğu, *
-her köşe başında kulağı işaretlenmiş bir köpek olan, *
-şaşırtıcı düzeyde honda arabayı barındıran,
- parklarda 6-8 kişilik 14-15 yaşlarında esmer çocuk popülasyonuna sahip, -ki şu konuşmaya şahit olmuşumdur-

+lan trene binelim mi .mına goyumm
-oğlum biz buraya trene binmeye gelmedik, kızlara binmeye geldik nihahaha. *
-etrafta ölü lağım faresi görülebilen,
- enteresan uyarıları barındıran, * *
- fazla olmasa da güzel kızları olan,
- ara sıra melankolik ergenleri görebileceğin,şöyle ki,

ergen arkadaşımızın t şhirt ünde bi siktir git yaa.. yazısı vardı. yüzü kızarmış bir şekilde, arkadaşları kollarından tutmuş yürümesine yardım ediyordu. sanırım * *
- tahminimce korna sesinin en fazla duyulduğu, sürücülerin renk körü olduğu, *
-sahil kenarında çingenelerin yaşadığı * *
gezilesi, görülesi memleket.
bu ramazan ramazan davulcularının gece davul çalmalarının toptan yasak olduğu güzide sehir.
ömründe yediğin en güzel adana kebabının ev sahibi olmasına rağmen sabaha 7buçuktaki 35 derecelik sıcaklıktan dolayı bir daha gelmem diye yemin ettiğim Livorno' nun gelmesiyle beni bir kat daha şaşırtan şehir.
Telefon kodu "322".
toplam nüfusu : 1.849.478 dir.
türkiye nin seksenbir vilayetinden sadece birisidir.
Gerçekten gelişmiş bir şehirdir. Çok güzel yemekleri ve içecekleri vardır. Çukurova Üniversitesi'de gerçekten güzeldir.
Sosyetesi halka mal olmuş bi' şehir. ilginç bi' şehir. insanları sıcakkanlıdır.
türkiye'nin 4. büyük kentidir. ama sondan dördüncü.
ekim ayının ortalarına geldiğimiz şu gunlerde hala aşırı şıcaktır.kışı güzel geçer bu yuzden.
01(Adana) plaka araçla diğer şehirlerde resmi araç gibi gitmenize sebep olan ünlü kent.
talihsiz bir kenttir. çünkü onu beğenmeyenlerin onunla ilgili yaptıkları yorumlar, bir oryantilistin doğu toplumlarıyla ilgili yaptığı yorumlara çok benzer. gidip de görmeyenler için: bir adanalı tipi yoktur. her tipten insan başka yerlerde olduğu gibi burada da vardır. ama güzel şehirdir. kalbimizin başkentidir.
şehre ilk kez geldiğinizde o güne kadar duyduğunuz adanalı ve adana yakıştırmalarının yalan olduğunu anlarsınız. Aksine zengin, sosyal, güzel restoranları vs. bulunan hoş bir şehir.
her yil onlarca tarim iscisinin trafik kazalarinda hayatini kaybettigi il.