bugün

ses tonuyla çarpan adam. çok sevimli ve devasa görünmesi de karizmasının cabası. girls karakteri adam sacklera can veren güzide oyuncu. kendisi ABd deniz kuvvetlerinde hizmet vermiş; sakatlandığından, Iraka gönderilmekten son anda kurtulmuş; sakatlığının ilerlemesi sebebiyle malulen emekli edilmiş. efendim yeriz.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/adam-driver-284795/
Adam şöför beyler şeklinde cevirilebilinecek söz.
Çevremdekiler tarafından bana aşırı şekilde benzetilen, ilk defa star wars episode vii the force awakens'da kylo ren rolüyle gördüğüm aktör. Sızdırılan maskesiz resimlerini falan görmüştüm de dikkatli incelememiştim, filmde görünce ise "o kadar da benzemiyorum lan" diye tepki verdim kendi kendime. Ama bir benzerlik var yine de.
bana yakışıklı gelen adamdır. çoğu kişi çirkin demiş ama.

iyi ki kız olmamışım.
bir Amerikalı aktördür.

Star Wars: Güç Uyanıyor filminde Kylo Ren (doğum ismi Ben Solo) isimli kurgusal karakteri canlandırarak tanınmıştır.

Adam Driver ilk sahneye çıkışını Broadway'de gösterime sunulan "Bayan Warren'in Mesleği(2010)" adlı oyunda gerçekleştirdi. Broadway'e geri dönüşünü "Adam ve Çocuk (2011)" ile yaptı. Ve yine 2011 içerisinde ilk filmi olan J. Edgar gösterime girdi. Driver çeşitli filmlerde yardımcı oyunucu olarak da kendini gösterdi. 2012' de Girls dizisine başladı, "Franches Ha" ve "Lincoln" adlı filmlerde oyuncu olarak oynadı. 2013'de "The F Word" başta olmak üzere değişik yapımlara katkıda bulundu. 2014'de "While We're Young" dizisinde oyunculuk yaptı ve "Hungry Hearts" filmiyle "Volpi Cup" ödülünü kazandı. 2017'de Yıldız Savaşları Bölüm VIII filminin vizyona girmesi bekleniyor. 2015 yılının Aralık ayında vizyona giren Yıldız Savaşları Bölüm 7:Güç Uyanıyor'da Kylo Ren karakterini canlandırdı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Adam_Driver
bugün doğum günü. 34 yaşına girmiştir.

http://www.imdb.com/name/nm3485845/?ref_=nv_sr_1
blackkklansman filminde de rol almıştır. söz konusu rolle bu senenin en iyi yardımcı erkek oyuncu oscar adayları arasındadır.
Kendisinin fiyakalı filmleri varken ben yalnızca girls dizisini izledim ve oradan tanıdım. Aralık ayında netflixde yayınlanıcak marriage story filmde de oynuyor. Değişik bir aurası var, yapılı büyük yüz hatlarına sahip ve tok bir sesi var. Aslında tam çirkin ama karizma jön tipi.
Mükemmel bir ses tonu var, çok karizma ve yakışıklı aynı zamanda. Bu sene en iyi erkek oyuncu oscarını en fazla hak eden isim, kazanmasını çok istiyorum ama maalesef kazanamayacak.
Çekici çirkinlerden bu abimiz. Yani bilmiyorum niye böyle ama öyle.

Joaquin Phoenix Karşısında pek şansı yok gibi ama bol şans oscar yolunda.
Umarım bu gece oscarı kendisi alır. Yılın en iyi performansı kendisine aitti.
Marriage story ile varlığından haberdar olduğum oyuncu. iyi performanstı ama çok da abartmaya gerek yok sanki. Adam sonuçta işini yaptı.
The marriage story'deki canlandırması son zamanların en iyi performanslarından biri olan amerikalı aktör.
acayip uyuz bir tipi var.

the last duel filminde tecavüzdü, kalleş arkadaş rolünü üstlenmiş. böyle bir tip için biçilmiş kaftan.