bugün

http://www.akicraatlar.biz/turkce/
beraber yürüdük biz bu yollarda adlı hit parçayı yeniden dillere düşürmüş grup aman işte icraat. hatta remix'i falan da yapıldıydı.
daha dün ak partiyi sandığa gömücez deyipte, şimdi kayıplara karışanlar tez zamanda yakalanacak
Dün görevli olduğum sandıkta (ekonomik durumu vasat bir mahalle) demokratik hakkını kullanmak için kapı önünde bekleyen seçmenlerimizin kendi aralarında yaptıkları mini anketin şıklarında bulunan icraatlardan bir kaçı:
50ytl'lik gıda yardımı
kömür
küçük altın

tabi başka illerde 25ytl'lik gıda çekleri falanda duymuştum, epey icraat yapıldı canım hakkını yememek lazım şimdi. * * * *
(bkz: akp iktidarinda sol frame ozellestirilecek)
bu 5 yıldaki icraatlar;
bütün kurumlar özelleştirilecek
bütün araziler yabancılara satılacak(yabancı sermaye duyulan sempati)
meb bakanının dindar bir insan olması
cumhurbaşkanının dindar bir insan olması(türkiyenin %90 ı müslüman)
kadrolaşma
osym kalkmıycak
işsizlik artacak
laik dindar kavgası son hız devam edilecek
türban yasağı kalkacak
mazot 1 ytl olmayacak
çiftçi anasını alıp gidecek
bizde gitsek....
akp hükümeti beş yıl içinde pek çok alanda özelleştirmeye gitmiş.
halka arza gerek yok ben blok blok satarım demiş..

dur ben bir 2-b çıkartayım, geniş araziler tapulu da olsa orman arazisine çıksın demiş.
orman olsun da zengin ormanı da olabilir aslında demiş..

sularım bana fazla fransızlara, ulusötesi şirketlere vereyim rahat edeyim demiş.sonra kademeli olarak %300 artırayım.
dünya su platformuna gerek yok, onu beklersem ona daha çok demiş...

istihdam yok ama yeni üniversiteler açayım, kömür dağıtayım demiş.
balık tutmayı öğretmek saçmalık bir öğün balık versem yeter demiş..

orda burda altınım çıktı, %98'i ulusötesi alsın bana kalan %2 çok bile demiş.
bunu istemeyenler ki onlar suyu, doğası kirlenenler değildir, onlar sadece ve sadece ülkesinin gelişmesini istemeyenlerdir demiş..

geleneksel eğitimden çağdaş eğitime geçmek istemiş.
temeli yok bir geçiş ama olsun demiş, 'herkes' okuyacak.

hastaneleri herkese açıyorum diyeyim, sağlıkta 'reform' diyeyim ama aslında paralı olsun demiş.

kısacası demiş ve yapmış, daha yapacaklarından başka..
sat, sav küpünü doldur.
helal olsun zam da yap, özelleştirde kadrolaşta..
bu milllet herşeyin en iyisini(!) hak ediyor zaten.

edit:eksi oyları görelim.
(bkz: öZGÜRLÜK TACiRLiĞi)
kartal kentsel dönüşüm projesi ile bile türkiyede bir takım zihniyetlerin hayal gücünün sınırlarının cok üstünde icraatlerdir. bak sadece projesi diyorum. bugüne kadar hayali bile kurulamazdı. bugün dünyanın en büyük en ünlü mimarına proje cizdirildi ihale edildi.
türkiye'nin üretici kolunu sistemli bir şekilde yabancı sermayeye peşkeş çekmek, işine geldiği zaman türban üzerinden siyaset yaparak oy artırmak, mazlum rolü oynamak; öğretmen kadrolarına öğretmenden başka her türlü cemaat mensubunu atamak ve daha niceleri...
Türkk Telekom, Arap'ın.
Telsim ingiliz'in.
Kuşadası Limanı israilli'nin.
izmir Limanı Hong Konglu'nun.. .
Araç muayene işi Alman'ın.
Başak Sigorta Fransız'ın.
Adabank Kuveytli'nin.
iETT Garajı Dubaili'nin.
Avea Lübnanlı'nın.
Rakı , Amerikalı'nın.
Finansbank Yunanlı'nın...
Oyakbank Hollandalı'nın.
Denizbank Belçikalı'nın.
Türkiye Finans Kuveytli'nin.
TEB Fransız'ın.
Cbank israilli'nin.
MNG Bank Lübnanlı'nın.
Alternatif Bank Yunanlı'nın.
Dışbank Hollandalı'nın.
Şekerbank Kazak'ın.
Yapı Kredi'nin yarısı italyan'ın.
Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.
Beymen'in yarısı Amerikalı'nın.
Enerjisa'nın yarısı Avusturyalı'nı n.
Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın.
Eczacıbaşı ilaç, Çek'in.
izocam, Fransız'ın.
TGRT(Fox) Amerikalı'nın.
Demirdöküm Alman'ın. Döktaş Fransız'ın.
Süper FM Kanadalı'nın.
Hepsi Türktü.
Sadece 4.5 yıl önce.
(alıntıdır)
türkiye için iyi yönde olmayan icraatlar. bir akp yandaşı çıkıp anlatsa öğrensek bu adamlar türkiye'de neyi düzeltmiş. diyecekler baykal kötü bahçeli kötü biz o yüzden akp'ye oy verdik arkadaş mecbur musun oy vermeye. akp ülkenin geleceğini karartıyor. memlekette herşeyi satarak yabancı sermayeye bağlı bir ekonomiyle göstermelik istikrar sağlıyorlar. bütün büyük kararları ab ve abd'ye danışarak veriyorlar. yaşadığımız günler osmanlı'nın son yılları gibi fırtına öncesi sessizlik. akp ülkede ordu ve yargıyla halkı karşı karışıya getiriyor. işsizlik artıyor , suç oranı artıyor. kuzey ırak'ta abd destekli ve türkiye'ye karşı silah olarak kullanılacak bir devlet kuruluyor akp buna destek veriyor. kıbrıs sorununu çözeceğiz dediler ne oldu güney kıbrıs ab'ye girdi kuzey kıbrıs ortada kaldı verdiğimiz tavizler cabası. özgürlük vereceğiz demokrasi gelecek dediler çoğunluk baskısıyla sadece kendi tabanlarına hitap eden kanunlar çıkardılar. kürtler ve türkler birbirine düşman oluyor bunu önlemek için hiç bir şey yapılmıyor bütün suçu geçmişe ve orduya yıkıyorlar. acaba akp'nin türkiye'ye faydalı icraatı var mı.
olmadık terimler üreterek ülkenin başına binbir türlü dert açmak. gündeydoğu anadolu bölgemizdeki yaşanan sıkıntılara kürt sorunu diyerek sanki sorunun nedeni kürtlermiş gibi gösterilmesi. şimdi herkesin ağzında bir kürt sorunu yada bir türban sorunu. ülkeyi durup dururken ırklara, şekillere, giyim tarzına göre ayırmaya çalışmak ne büyük gaflettir. türban konusunda izlediği politikalar nedeniyle canlı yayında bir bayanın "Atatürkü sevmeme hakkı var mı? Başıma bir iş gelmeyecekse ben sevmiyorum. " diyebilecek kadar cesaretlendirmelerine neden olmuştur. sevmek zorunda değilsiniz tabikii fakat o türban ve şuanda akp varsa atatürk sayesindedir.
olmayan sularla boş başaklar yetiştirip, milletin karnını hava ile doldurmak en büyük icraatlarıdır.
vatanı peşkeş çekmek.
ye, iç, böl, parçala, yut gibi adlandırılabilecek hareketler bütünü.
(bkz: sayfa görüntülenemiyor)
yedi milyon sekizyüzbin metre kare vatan toprağını satmış olmak. ne diyordu unakıtan amca bir daha hatırlayalım: "seviyorum bu işleri arkadaş. gece gelsinler pijamayla iner satarım"
orman arazilerini yalakalarına 49 yıllığına kiralamak yoluyla güzelim ormanların içine etmek.

(bkz: Pina Yarımadası)
"Ziraat bankasını da satıyorlar" gibi toplumda endişe yaratan bütün faaliyetler.
özelleştirmenin ne demek olduğunu bilmeyen vatandaşlar "tayyip ülkeyi sattı." deseler de yaptığı icraatler türkiye tarihi boyunca yapılan en büyük icraatlerdir. ayağını kaydırmaya çalışan muhalefet partilerine rağmen bu ülkeye yararlı olmaya çalışan değerli bir partidir. diğer partiler ceplerini düşünürken ak parti ülkesini düşünmektedir ve bundan dolayı da halkın büyük desteğini kazanmıştır.
http://www.eksisozluk.com...B1+yeni+maden+yasas%C4%B1

aynı afrika kıtası'nda yaşayan sefil ülkeler gibiyiz. onların da yer altı kaynakları zengindi,onlar da bu zengin topraklarının başka devletlerce işlemelerine izin vermişti.
son döneme dair olanları özetliyorum.
-khklarla üniversitelerin içini boşaltıp terör suçuyla(!) kovduğu akademisyenleri savcılığa dahi çağırma gereği duymamak. (kesin terördür.)
-hayır diyen seda kadıgil cnn'de hayırı savunduktan sonra 7 yıl önce attığı tweet için nezarete atmak.
-sinan oğan'a kürsüde saldıran şahsı daha o gün serbest bırakmak. (ki kendisi bekir bozdağ'ın bu salı vermeden haberi vardı o yaptırdı diyor. karşı açıklama yok.)
-ne bok yeseler ama kılışdaroğlu sskyı batırdı martavalları. (anayasa konuşurken bile konu bu.)

-üniversitelerin içini boşaltıp sayısını arttırmak ve sonra o üniversitelerden altay tankına almanlar motoru satmayınca motor istemek. alırsın motor al ı0ııı.

-halkın en az %45'inin kabul etmeyeceği bir anayasal değişiklik yapmak adına götünü yırtmak ve bunu da devlet bahçeli gibi bir mesnetsizin sayesinde yapmak. ülkenin kaderini bahçelinin eline vermek.

-15 temmuzda şaibeli bir darbe girişimine ülkeyi götürmek, tsknın anasını ağlatmak, iple bağlamalı genelkurmay başkanını icat etmek.
-anayasanın anasını ağlatan bir "parti" cumhurbaşkanını ülkeye kazandırmak. ülkedeki kutuplaşmayı tavana çıkarmak.
-binali yıldırım gibi aslında seçilmemiş olan birini başbakan ilan etmek.

*** doları tarihi zirveye taşımak -ki bunu merkez bankasına faiz arttırtmamak için salak salak açıklamalar yaparak yaptılar.- şimdi ise mb mecbur faiz arttırdı. faiz 10.53 ama doları artık tutamıyor. tahmini olarak 30-40 milyar tl zarar ettik bu işten ama kimse çıkıp hayırdır demiyor.

*** kpss sorularını çaldırmak, lys sorularını satmak.
*** ülkede ayda 1 çok ölümlü bombalama olayına hepimizi mecbur etmek.

- avrupaya kapıları açarım he vize vermezsen diye tehditler savurmak ancak ne vize alabilmek ne kapıları açabilmek.

-sınırlardan içeri 3 milyondan fazla insanı almak ( ki burda ince nokta onları içeri almaları değil. suriye alevdeyken oraya benzin döküp bu insanları evsiz bırakıp başımıza bela etmek en büyük icraatları.)
ve şimdi de o benzini dökme sebepleri olan esadla kucak kucağa oturacak olmaları ...

abi siz iyi misiniz? sikerler böyle yönetimi. bakın ben 4 seçim üst üste akpye oy verdim yalanım varsa da adiyim. ama şu tablo normal değil. değil ulan! bunları görmemek için kör olmak lazım kör. at gözlüğü gibi takmışsınız bir feto da feto.

adamlar anamızı ağlattı be.