entry'ler (113)

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yazıyı sana yazdım:
bundan iki yıl önce bişey oldu gönlüme sığdıramaz oldum sol yanımı,
ağrılar başladı ,
sükut içindeki hayatımın gittikçe sesi yükseldi,
beynim hiç olmadığı kadar yoruldu,
kalbim beni rahatsız edecek hatta uykularımı kaçıracak kadar hızlı attı,
gözlerim hiç olmadığı kadar ışık saçtı,
gülmekten ilk defa bu kadar zevk aldım,
bişeyi derinine izlemenin heyecanını yaşadım,
renleri kaşfettim, senden önce siyah ve beyaz dı bende tüm renkler ortalama gri işte,
bende görmek istediğin renkleri giyindim ve onları sevdim,
bebeklere baktın onları sevdim,
ruhumu sende gördüm,
sende sevdim...
o derin ruhunda huzuru öğrendim,
olgunluğunun beni kaplamasıyla dinlemeyi öğrendim,
bir insanın diğer yarısının bu kadar değerli olacağını sende öğrendim,
gönlünün ruhunun huzurunda saygı duymayı öğrendim,
biz olmanın onurunda güçlü olmayı öğrendim,
sende beni sevdim ,
kadının olmayı ,
seni taşımayı,
hayatı beraber görmeyi...
olgunluğu gönlünde
derinliği gözlerinde
özgünlüğü sevişinde,
şevkati ellerinde,
çocukluğu boynunda,
ben olmayı kollarında öğrendim...
biz olmayı öğrendim yetmezmi...
seni yaşıyorum yetmezmi...

doğum günü pastasının üzerine yazılabilecekler

mutlu gibi davran hıyar.

kürt açılımı

kürt açılımı, rum açılımı, laz açılımı, arap açılımı derken abluka ya alınacağımız türkiye kapalımıdır...
giydirmeler bi yana böyle önemli adımlara da türk milleti olarak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım derim, tarihte böyle olaylar kolay gelişmez ve böyle ülkeyi sürekli meşgul eden gereksiz kavgayı durdurmazsak başka hiç bir şeyle uğraşamaz duruma gelir, gelişime de kapanırız , 4G yi de rüyamızda görürüz. bu açılıma destek verip her iki tarafında çıkarları gözetilsin , çığırtganlık yapılmasın, bu gereksiz meşguliyetler son bulsun temennimiz.

türkiye nin ihracatta avantajlı olduğu ürünler

organik ürünlerin tümü.
açılım: pestisitlileri bize, organikler dışarıya, harika mantık...

depresyon anında yapılacaklar

1)düşüncelerinizi sakinleştirip onları rahatça bi yere oturtup konuşmasını sağlamamalısınız...
2)farklı şeylerle ilgilenmek geyiğide boştur, farklı şeylerle ilgileniyim derken farklı şeyide berbat edebilirsiniz...
3)sakın ailenizi işe karıştırmayın olay büyüür ve içinden çıkılmaz bir hal alır...
4)neşeli bir insanı arayın sizi bu durumdan kurtarmasını söyleyin oda size "ne depresyonu lan buda yeni moda mı yaşa oğlum" desin sizde farklı bir bunalıma geçiş yaparak "ulan ben malmıyım niye oturup kendimi durduk yere sıkıntıya sokuyorum " girmem girdiririm mantığıyla depresyondan çıkarsınız.

yağmurlu havada dinlenecek şarkılar

travis....
why doesn't always rain on me...................
i can't sleep tonight
everybody saying everything's alright
still i can't close my eyes
i'm seeing a tunnel at the end of all these lights
sunny days
where have you gone?
i get the strangest feeling you belong
why does it always rain on me?
is it because i lied when i was seventeen?
even when the sun is shining
i can't avoid the lightning
i can't stand myself
i'm being held up by invisible men
still life on a shelf when
i got my mind on something else
sunny days
where have you gone?
oh, where did the blue skies go?
and why is it raining so?
it's so cold
i can't sleep tonight
everybody saying everything's alright
still i can't close my eyes
i'm seeing a tunnel at the end of all these lights
sunny days
where have you gone?
oh, where did the blue skies go?
and why is it raining so?
it's so cold
why does it always rain...

halkla iliskilerciyim diyen kadinlar

ben okumuş birisi olarak kendimi bu ünvandan sıyırmak istiyorum dedirten olay... bölü mü kazandığında hakikaten bi bok yemişsin gibi hissettirir önce , yavaş yavaş gereksiz olduğunu anlarsın, sonra hocalar bir gaz verir sanarsınız ki biz olmasak şirket olmaz kurum ölür yaa , bu gazla uzun süre gidersiniz , günler böyle geçer , mezuniyet kapıya dayanır ve iş aramaya başlarsın , seni rahatsız eden düşünceler gerçek olmaya başlar bu seferde sen hayıııııır ben önemli bir insanım diye içinden bağırırsın ,,,

halkla ilişkiler

bu kadar önemli olupta ülkemizde çok gereksiz görünen bu mesleğin bide önlisansını okumuş biriyim, stajımı bi belediyede yapıyorum, burda şöyle halkla ilişkiler= hizmet masası diğer belediyelerde değişiiiiik beyaz masa... = kalabalık.

teyze ile hala arasindaki farklar

teyze annenin kardeşidir
hala babanın kardeşidir...

teyzeyi baba sevmez
hala enne sevmez...

teyze annenin yarısının 4 te 3 nün 2 eksiği olamaz
hala boş küme...

aldatıldığını ayrıldıktan sonra öğrenmek

aldatılma eylemi birlikteyken gerçekleşmiş gerçeğini değiştirmez ... nihayetinde aldatılmışsındır. aldatılanın teselli için telkini olabilir. züğürt tesellisi ..

türk halkının ihtiyaç duyduğu yeni siyasal hareket

anarşizmle desteklen m miş ,komünizmle ıslatıl m mış, demokrasi demokrasi diye sulandırıl m mış,,sosyalizmle dillendiril m miş,, hak kukuk özgürlük tavan yapmışşşşş,, liberalizmle kaynatıl m mış,, emperyalizmle içilmemiş... yeniye gerek yok cumhuriyet tir esas olan yeter ki uygulayalım.

üzerinde isim yazan kolye takan kız

ismini bile söylemeyecek derecede yorgun üşengeç kişilik
_hii! my name is gözde .and you?
_fock youuuuu...
_hadi yaaa...really?
_yazıyo yaaaaa diye ağzını yayan bi kız tipi olabilir:9 yan taraftaki bi gülücük olcak tı ama 9 oldu shift bozuk:9

solcularda polis sagcilarda asker dusmanligi

unutulan tek bir durum vardır sağcılarda da solcularda da asker de poliste sadece görevini yapmaktadır. bakılması gereken yer emir komuto merkezidir.ihtilal zamanında kenan evrenin emriyle hareket eden polisler yada askerler gibi.

zengin olmak için yapılması gerekenler

saat 22.56 sularında bugün itibariyle yani 29 mayıs 2008 itibariyle süperlotodan 14 trilyon kazanmış vatandaşı bulup yakasına yapışmak.

imkansiz hayal yoktur

hayaller zaten imkansızdır.

türban takmadan cennete gitmek

türban takınca garanti mi veriliyomuş bizim mi haberimiz yok. geleneği dine mal eden zavallı insan söylemi.türban bir arap geleneğidir yavrum başlık girmeden bi araştır bak başıma iş açarmı ? gerçi düşündüğünü söylemek güzel tabi etrafımızda böyle düşünen insanların da old nerden anlıycaz zira. ayrıca biraz beyinlerii çalıştırsa insanlar bizim dinimizin kitabı olan kuran bir kez okusalar. kuranda türban diye bişey yazmaz . örtünün(nur suresi 31. ayet.) der buda islam alimlerine göre o zaman ki döneme göre yorumlanmıştır.çağa ayak uydurmak (tabi bu laftan cozutmayı çıkarmayın) esastır.

sofrayi hazirlayip sofraya oturmamak

yoruldum yaptım ama yemiycem diye iç geçirip sizinde lokmaları boğazınıza dizecek eylem.

özelleştirmeyi vatanı satmak olarak algılamak

tabi ki her ülke için özelleştirma şarttır .çünkü diğer türlü bir tekel ve tek düzelik söz konusudur. bu gibi bi ortamda rekabet olmayacağından gelişim biraz gecikebilir ve zorlaşır.fakat her işin bir mantığı olduğu gibi bu işin de bir mantığı vardır. özelleştirme dendiğinde sadece elden bişeyleri çıkarmak satmak anlaşılmamalıdır.pazar yaratmaktır özelleştirmenin mantığı budur.tabi ki şu anda ki anlamı özelleştimenin kirli işlerin üstünü örten güzel bi anlamı vardır.

pankreas

iltihabının adıda 'pankreatit' tir.

allah din iman kitap yeter ulan

siyaset uğruna imanını bile satarak bizi delirtme aşamasına getirmesi durumunda söyleyeceğimiz cümle.