bugün

cumhurbaşkanın, oğlunun mezuniyet töreni icin bulunduğu harvard üniversitesinde bir turk dr tarafindan zor dakikalar yasamasidir.

tarafimca rezalet olarak nitelendirmekteyim. bazi seyleri kendi kendimize elaleme reklam etmesen çözmeliyiz.
bu arkadaşın yaptığı şey, komsularla gidilen piknikte babasini ezmeye calisip kavga etmesi gibidir.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26520479.asp
"bir başkadır benim memleketim " diye iç geçirten sorudur.
güzel sorudur. zaten linç edilmeden, dövülmeden, ailesi tehdit edilmeden sorabileceği tek yer orası.
aklınca kimin ile dans ettiğini bildiğini zanneden küstah bir kişi tarafından sorulmuş öylesine bir sorudur. sanki gül öldürün diyor onlar da öldürüyor var mı böyle bir şey ya.
iç yağı eritendir. hayret korumalar amerika'da gerekeni yapamıyor sanırım. o karaktersiz herif ve onun karaktersiz oğlu biraz olsun utanmıştır umarım.

ayrıca farkında mısınız bilemiyorum, adamın sorduğu soru niye siz öldürtüyorsunuz değil, tüm bu pisliklere göz yummaktan utanmıyor musunuzdur. sorudan ziyade gün gibi ortada olan gerçeklerden bazılarını dile getirmiş.
fazlasıyla lüzumsuz, yersiz, zamansız sorudur. aşağı yukarı bu sorular ortalıkta dönüyor ve net bir cevap verebilen yok zaten. kaldı ki cumhurbaşkanı "üzüntüden ölüyorum" dese bile bu karşı tarafı tatmin etmeyecektir.
Yetmez ama evet.
Cumhurbaşkanından çok güzellik kraliçesi gibi davranan abdullah gül cevap olarak yine durumun üzücu olduğunu belirtmiş. Kıyamam.
Demokrasi yalanlariyla gecistirilmis sorudur. Baska bir yerde bu soruyu soramazdin deyip sonra demokrasiden bahsetmek degisik bir ironi tabi...
(bkz: kimse sana böyle soru sorma hakkı vermez)
helal olsundur. keşke bizlerin de karşısına çıkıp bu ve bunun gibi soruları sorabilme hakkımız olsa. ha diyeceksiniz ki yok mu var tabi, ama bir tekmeyi bir tokadı yemeyi göze aldıysan.
Abdullah gulu ters koseye yatiran soru olmustur . ilk eksi sozlukte gordum ordaki andavalin teki soruyu soran kisiye amerika da okuyan devrimci falan demis . Basin oZgurlugu siralamasinda tr kacta abd kacta ona bakmak lazim bi. Hersey de devrimcilik diye sunulmamali.
lak diye oturtmuş sorudur.
adam doçentliğini harvard'da yapıyor buradaki akp trolleri milleti kendi gibi zannediyor.
ergen diyen var aminakoyayim ya bi siktir olup ölün artik.
hocaları gibi ermeni asıllı olan abduşu eskiden çok alkışlayan cemaat neferlerini dahi aradan dereden biraz kıvırtmalı da olsa memnun etmiş soru....

kürtçü cemaat ile ermeni dönmesi hocalarının "evrensel" doktrinlerinin istiklal mahkemelerinde didik didik edileceği günleri de görürüz inşallah...

yahu nedir bu ermeni sevgisi hakikaten?

abduş dersane olayında satışa getirince bu sefer de annesi ermeni kemal kılıçdaroğlu gözde oluverdi...

fettoş fena hemşericilik yapıyor...
yerinde çok da güzel bir sorudur. eee atalarımız ne demiş öyle saça böyle tarak öyle ...e böyle ....k.
lakin cevap alamıştır. bir insan kendisine sorulan soruyu neden cevap vermez!
h a i n l i k t i r. kimse kendi ülkesinin liderine dışarıda böyle davranamaz. tabi ülkesine bağlıysa. ayrıca söyledikleri tamamen çarpıtılmıştır. lan özel sektör önlemini almayınca cumhurbaşkanı, başbakan mı suçlu olacak? taksim'de eylem yapılmasına izin verilmeyeceğini bilerek oraya provokasyon amaçlı gidenlere polis müdahele edince bunlar mı suçlu olacak. hep bunlar polisin iyi niyetinden amk. bu velet gitsin abd de yapsın gezideki gibi olayları da göreyim yiğidi!
"uyuyorum" diyip bitirebilirdi. Soru gayet net ve başka nasıl sorulabilirdi ki?
hem akplilere hem ulusalcılara düşman olan birisi tarafından sorulmuş olan sorudur . bunu soran adamın facebook' unda '' ermeni soykırımı '' ile ilgili yazılar var . birkaç gün sonra aynen redhack' te olduğu gibi ulusalcılar bu adamdan vazgeçebilir .
(bkz: ben tatmin oldum)
Geziye karşı çıkan insanların bile bu soru karşısında taraf değiltiren durumdur bu.
sorulmaması gereken, milli iradeye darbe olan sorudur, gül'ün aldığı maaşı boğazına dizmeye ne hakkınız var, adam napsın ameleniz mi, davar mı tarlada sürdüğünüz, sarıkız mı memesine asıldığınız hıyar mı yediğiniz cahil gavatlar sizi.. cumhurbaşkanı seçildi, az buz yaşıyor diye çankaya'da
demokrasi için napabilir, uykusunu uyumasın mı.
ne demiş albus dumbledor (allah rahmet eylesin) : bize aslında kim olduğumuzu gösteren yeteneklerimizden çok seçimlerimizdir.
http://www.radikal.com.tr...edan_alinti_yapti-1139189

edit: evimin önündeki fışkiyeyi kıran oç devletiz biz uyucaz büyüyecez, sizin gibi amele kaderi işlemicek bize.
çok daha sert soruları, çok daha yumuşak bir dille sorabilirim.

her neyse, dövmüş sözleriyle efendim. alkışlar. ve şuan türkiye'deyim. kaybedebileceğim de çok şeyim var hatta. fırsat olsa da sorsam.
soru haklı olmakla birlikte en kızılından bir komünist tarafından sorulmuştur . öyle hiç kimsenin sahipleneceği türden bir insan değil .

http://arsiv.kizilbayrak....97b54bc8498de6377f16e73c6
Soru soran adamın, " Roboski katliamı " demesi üzerine siktir ettiğim soru ve adam.

Roboski ne lan itin dölü. Ortasu Köyü orası.
anayasal hakkimiz olan izinsiz gosteri yapma hakkimiz elimizden polis zoruyla alindi birakin bari ozgurce soru soralim...bu soru orda sorulmazmista rezil olmusuz felan filan birakin bunlari artik asin bu ön yargilari
bi vatandas cumhurbaskanina hesap soruyorsa bu o milleti kucultmez dahada buyutur hakkina, hukukuna sahip cikiyor diye..vazgecin artik koyun olmaktan...