bugün

yok provokatif eylemde bulunmamış yok öyleymiş yok böyleymiş.sen bir ülkenin cumhurbaşkanısın.haklı veya haksız ülkende insanlar öldürülüyor.çıkıp 2 kelime etmiyorsan o makamda ne işin var.artık üzerindeki parti rozetini çıkart.
soruyu sordu da doğru düzgün bir cevap niye veremiyor siyasiler? evet uyuyorum ya da hayır uyuyamıyorum denecek. bir cevabı olan soruyu döndürdü dolaştırdı. cevap vermedi. alkış aldı.

rezil mi olduk? evet rezil olduk. korumaların doğru düzgün soru sor diye uyarması gayet rezil bir durum. cumhurbaşkanı koruması böyle olmamalı.
abdullah gül gibi limon satmanın anca yakıştığı adamın, cumhurbaşkanı olarak harvard'da konuşma yaptığını inanıyorsun da, şok soruya mı tepki veriyorsun diye geçiştirilir.
görsel
Orası harward orada koyun olmaz tabi ters tepti.
http://www.youtube.com/watch?v=kOENCpYsUIs
af dileyerek müsadenizle adam resmen:''sordum soruyu soktum boruyu'' yapmış. ülkemin imajı zedeleniyor diye de debelenmeyin. yapılan tepkiler türkiye cumhuriyeti veya halkına değil başçalan ve onun onaycı yandaşlarına. bu cesareti göstermis olduğu için tebrik ederim.
çok fena şoka sokan sorudur. gül hala şokta. off ne şoktu ne şoktu. ulan amerika da sormayın bari bunları. komik oluyor. amerika da herhangi bir yerde; ben bu sistemi yıkıp sosyalizmi kuracağım, diye fısılda bakayım götüne cop sokup sikine elektrik vermeleri kaç saniye sürüyor.
o değil de en baba postayı o el kol hareketi yapam koruma müdürü unvanlıya koydu bu akademisyen.
Keşke soruyu kağıda yazıp verseydi, altına imza atardı.
Roboski den sonra okumadığım soru. Roboski ne lan.
muhtevasında "bu ülke size ait değil lan, artık kendinize gelin" anlamı barındıran sorudur, helal olsundur.
gezi ile roboski karıştığı için yazarlardan tepki alan sorudur.

tabii ki roboski'de devlet eliyle öldürülenler masum ise bunun hesabı eli kanlı katillerden sorulacaktır. nasıl ki berkin'nin, ethem'in, ali ismail'in, soma madenlerinde canı çıkasıya çalıştırılan işçilerin hesabı sorulacaksa roboski'nin de hesabı sorulacaktır. nerede bir hukuksuzluk varsa biz onun hesabını sormakla mükellefiz.
istenilen, hala bir umut var dedirten cevaplar alınmasa da sorular elbet soruluyor muhatablarına, hatta sınırların disinda bile yakalayabiliyor insanı, sasirtici olan GÜL 'ün insanların sorularını sormalarına izin verdigi icin kendini demokratik olarak tanımlaması, bu olay orada degil türkiye de yasansaydı cevaplar bir kenara sorular da sorulmazdı öyle ki sorulmuyor, bu kadar sig tanımladigin demokratikligin bile sinir disinda GÜL!
hiç süphesiz her biri yetişkin birer alim olan bazı sözlük yazarlarının "ergen" dedikleri soru sahibinin kim olduğuna bakalım:

"Karşıyaka Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü mezunu olan Altındiş, Harvard Üniversitesi'nden önce, 2006 yılına kadar çalışmalarını Ortadoğu Üniversitesi (ODTÜ) Biyoteknoloji Bölümü'nde sürdürüyordu."

bi siktirip gider misin derler yandaşa!...
(bkz: bey gaarç diye bi ses geldi bi baksana)
bir ihtimalle sabah pensilvanya uçağından inmiş, güya sosyalist tavırlarla sorulan soruyu soran kişin emperyalist abd de ne iş yaptığı kime hizmet ettiği aşikar durumdur
vatan haini bu tür sorularla karşısındakini zor durumda bırakmak isteyen adamlar,
memleketlerini, ülkelerini bu şekilde yurt dışında rezil etmekle sözde orada suriyeleşmiş ve iç savaşın yaşandığı bir türkiye imajı vermeye çalışıyor,
adi şerefsiz, ülkemde böyle bir şey yok, devlet malına ve güvenlik güçlerine molotof atan senin gibi şerefsizlerle mücadele var,
nasıl müdahale edilecek molotofla yola çıkıp trafiği kesen gruba?
odtu biyoloji ya da kimya da okuyup turkiye'de ogretmen dahi olamayan ama yurt disinda yuksek lisans, doktora yaparak kendini bilim insani zanneden harvard med school'daki siradan bir post doc'un sordugu soru. bu tipler bir de kazara science nature makalesi basti mi havalarindan yanlarina yaklasamazsin. bu da o tiplerden biri iste soruda bile science makalesini vurgulamis lavuk. artik daha cok cite alirsin tosunum.
bir adet yavşağın sormuş olduğu sorudur.

harvırd'da doktormuş soruyu soran. maaşını kim veriyor acaba? soros vakfı mı?

tamam gezi için protesto yapabilir, soru sorabilirsin. ama roboski ne lan it. roboski ne lan puşt, roboski ne lan orospunun fırlattığı?

roboski'de itlaf edilenlere çocuk demek, onları dünya kamuoyuna bu şekilde tanıtmak nedir ulan çekip çıkarma pezevenk?

sen bu devletin imkanlarıyla eğitim gör, git abd'de küresel çeteye hizmetkar ol, sonra ekmeğini yediğin devleti rezil etmeye çalış. hasiktir yavşak...

bu devletin ekmeğini yiyip ihanet eden, gün gelir ekmek yediği elden kurşunu da yer, bunu unutma orospunun çocuğu. harvırd'da olsan bile masacuses'te olsan bile bu millet senin gibi yavşakları unutmaz, alır intikamını...
cumhurbaşkanının başkomutan sıfatı taşıdığını bilmeyenlerin de eleştirdiği soru.

roboski'nin ne alakasi varmış?

olm siz gezi eylemlerini hakkaten sadece ağaç için mi yapıldığını sanıyorsunuz?

antidemokratik uygulamalara, ötekileştirmeye, polis ve asker eliyle gerçekleşen devlet terorune ve mevcut olan tüm haksızlıklara karşı yapılan eylemler butunudur gezi.

cevab veremedi demek yerine, "edepli adam, sustu" diyen salaklar ile, olayı turkiye'de gerçekleşti sanan ve "o soruyu sordurmasi bile demokrasi" diyen mallar kıyasıya yarışır.

ayrıca soruda geçen tüm rezillikler değil de, bu soruyu yabancilarin önünde sormak mı küçük düşürdü cumhurbaşkanını? bu kadar rezil olayların yaşandığı ülkede tepkisiz bir yönetici olmak, çok daha küçük düşürücü bir durum bence.
Bir hafta hazırlanmıştır o soruyu sormak için.
Bloğunda falan yazmıştır hatta.
Ne havalıdır şimdi ha.

Gül yine edepli adam.

O soruya "sana ne yarraam" dese ne diyecek o herif.
Sok soru falan degil. Turkiye'de olsa, daha ilk cumlede, o korumalar on kere atlardi uzerine cocugun. Amerika'da sorulmasi uzucudur tabii. Biraz da amerika'da olmasi sebebiyle uslup sertlesmistir. Bunlar ulke imajimizi kotu etkiliyor tabii ki. Ama bunlarin da sorulmasi sart. Hele basta rte diye biri varsa.
akp'yi, rte'yi, abdullah gül'ü ne kadar sevmesem de yabancı ülkede bu sorunun sorulması yanlış. bu konulara yabancıların karışmasını istemiyorum. sırf bu yüzden almanya cumhurbaşkanına da ana avrat düz gitmiştim.
orada olup o yüz ifadesini görmek isteyeceğim anın sorusudur.
hatta o soruyu soran kişi ben olaydım dedirtmiştir.
helal olsun.
aldığı cevap da çok trajikomik.