bugün

b.b yi çalıştırdığını düşünen adam.
sonunda sıçıp kaçacak teknik traktör.olan evine dönen takıma olacak.
selçuk inan ı oynatmayarak kendi kredisini yavaş yavaş tüketmeye başlamıştır. oyunu okumak gibi bi yeteneği olmayan vasıfsız bir teknik direktördür.
ne zikim bir oyun anlayışı vardır bu adamın çözemedim. ne oynattığı futbolda hayır var ne kadro seçiminde.
sinirden maçı izlememe kararı aldıran teknik(!) direktör. öncelikle tunay kim abi tunay kim? 60 dk boyunca adı bile geçmeyen bi emre belözoğlu var. şuan için türkiyenin en iyi oyuncusu denilen oyuncunu yedek tutuyosun. selçuk inan niye yedek? hamit altınotopun daha kaç top kaptırması lazım oyundan alman için hoca? delirdim sinirden klavyeyi kırıcam yazarken bile kan beynime sıçrıyor bu neyin kafası hoca? sen sercanlarla tunaylarla falan devam et sayın avcı, biz de iyice umudumuzu yitirelim. avrupa kupasına gidemedik, önümüzdeki dünya kupası da yalan olcak!
kendisi gibi iyi bir teknik adamı eleştirmek bile istemezdim ama an itibariyle sonuçlanan milli maçta gördük ki belirlediği oyun düzeni, seçtiği bazı oyuncular yanlış. daha takıma uygun dizilişi bulamadığı ortada.
hadi selçuk'u geç, burak'ı da oynatmayan adam. ulan en formda adamlarını hollanda'ya karşı oynatmayacaksan ne yapacaksın afedersin??
takdir ettiğim teknik adamdır. ölü bir takımı almış 'top oynayan' bir takım havasına sokmuştur. hollanda karşısında gayet iyi ve cesur oynatmıştır takımımızı. fakat hataları vardır. tabii ki selçuk inan ı oynatmaması bana göre kötü bir tercihtir. hatta ikinci yarı 'kendini yere atmaktan başka bir sike yaramayan' burak yılmaz ı oyuna alması felakettir. ama oyunumuzu takdir ettim. gerçekten takdir ettim. türkiye iyi yolda.
" formda olan her oyuncu milli takımda oynayacak diye bir kaide yok " şeklinde komik bir açıklama yapıp kendisine olan bütün saygımın amına koyan türkiye a milli futbol takımı teknik direktörü.

samimiyetsizdir. o koltuk ego tatmin yeri değil, kendisi bunun farkındadır umarım.

milli takım; kendi liginde iyi performans gösteren ya da çıkış yakalayan oyuncuların bir araya getirilerek oluşturulduğu ulusal bir takım oluşumudur sayın avcı, bilgilerinize.

yoksa ingiltere milli futbol takımında sağ kanat olarak ashley young'ı değil david beckham'ı, forvet olarak da andy carroll'ı değil emile heskey'i izliyor olurduk. bilmem anlatabildim mi?

istanbul büyükşehir belediyespor'u yönetmeye benzemez milli takım.
aykut kocaman'a büyük rest çekmiştir. .... sen ALEX'i kesersin bende SELÇUK iNAN'I..
yeaa ben böyle büyük oynarım aykutcuğum.
7 eylül 2012 hollanda türkiye maçı nda selçuk inan ı taktiksel olarak oynatmadığını anlayan teknik direktörümsü. sinirden kendimi sikecem yeminlen.
söylesene bize hoca bu adam niye oynamıyor ??

görsel
Abdullah Avcı: Bu maçın taktiksel stratejisi olarak Selçuk inan oynamadı.

Soruyorum sana hoca ! Herkesin görmeyip ; senin uygulamaya çalıştığın o muhteşem taktik neydi acaba ?
formda olan selçuk inan'ı köşede heba etmiştir. maçı da vermiştir zaten.
kafası şöyle işler:

-galatasaray ve fener'den mümkün olduğunca eşit sayıda adam oynatmalıyım.
-emre'yle hamit'i oynatmak zorundayım.
-sercan ronaldo stilinde bir oyuncu, oynatmalıyım.
-selçuk yerine nuri'yi sokayım çünkü real madrid'den kiralık liverpool'da oynuyosa süper futbolcudur kesin.
-hasan ali'nin potansiyeli çok yüksek. fener'de oynuyor.
-burak yerine tunay'ı oynatayım çünkü geçen sene hertha berlin'in 2. takımında harika işler yaptı.
belki genç takım kurmakla 2014 e iyi birşey yapmak istemiştir mantığı dogrudur ama taktiksel olarak yoksun eğer taktiksel olarak yoksan istifanı vereceksin. Su maç hollanda çok iyi oynamadı biz çok kötü oynadık .
oyuncu harcama konusunda bir aykut kocaman değil, ama yarışırlar.
selçuk inan üstünden galatasaray düşmanlığı yapmaya devam ederse canı yanar.

bunun bir başka versiyonu vardı. şimdi anadolu kulüplerinde zor görev alıyor: (bkz: ersun yanal)
geleceğin fatih terimi olmaya adaydır. bir insanı çabucak harcamayı çok seviyoruz. hiddinkli futbolumuzu düşününce takımımızı adam ettiğini düşünüyorum. sadece şans yanımızda değildi bugün.
o da aynen diğer hocalar gibi, avrupada futbol oynuyor diye kazmayı küreği ilk onbirde oynatmıştır.
şunu anlayın artık: tecrübeliler diye eften püften adamlar kadroya çağrılıyordu ama artık alıştık be abim.
yıl 2012, hala bu adamları avrupada oynuyor diye oynatıyorsan; bırak git, valla bak.
oldu olacak tuncay şanlıyı da alsaydın.
yanlış seçimler yapan ama yine de takımı oynatabilen teknik direktör. seçim yanlışları çoktu. ilk başta 4-2-3-1 gibi iddialı bir kadro yerine, 4-3-2-1 şeklinde pas yapabilen bir kadro ile çıkmalıydı. bunlar falan bir öngörüdür. lakin be hocam nuri'nin liverpool'da oynadığı son maçı izlemedin mi? yanındaki kişiye topu vermekten başka hiçbir pozitif katkısı bulunmayan adamı ne diye emre'nin yerine alırsın? ne bekliyordun emre'den daha başarılı bir iş çıkartabileceğini mi? takım tam bastırıyor, yığmışız adamların ceza sahasına topu, ardından bir oyuncu değişikliği herşey alt üst oldu. bununla birlikte selçuk inan'ın ağzıyla kuş mu tutması lazım, yoksa barcelona ya da real madrid'e transfer olması mı lazım ilk 11'e girebilmesi için? lakin yine de hollanda karşısında ezilmeyen bir takım vardı. bu yönden sevindiriciydi.

bu sıralar herkes bir ideal 11 yazıyor. bari bende ideal bir milli takım 11'i yazayım.

----------------------volkan ( sakattı)---------------------
gökhan gönül-------semih---------ömer toprak--------hakan balta

----------------------Mehmet topal-------------------
-----------selçuk inan-----------------emre belözoğlu

arda----------------------------------------------------emre çolak
-----------------------umut(burak)------------------------

nuri form grafiğini yükseltsin, kaleye geçer volkan'ı bile keser. ama bu haliyle ölü bir topçu. selçuk şahin bile değil şu an.
selçuk inan ı oynatmayan antrenör antrenör değildir ! A mili takımı ist.belediye sandı galiba. Karşısındaki rakipleride süper lig takımı (!) bu kafayla türkiye çok puan kaybeder ve günah keçisi abdullah avcı olur... Ya oyunu kurallarına göre oynayacaksın yada istifa edeceksin !
(bkz: ya sev ya terket)
yaptığı tek yanlış selçuğu oynatmamak değildir...
a milli takım maçlarından önce football manager oynadığı iddia edilmektedir.
selçuk inan diyor ve herkes gibi kafamın üstünde oluşan baloncuktaki soru işaretlerini sn avcının görmesini istiyorum.

takımdaki ciddi tutukluğu, ayağına top gelen her topçnun pas vermek için adeta önce bi integral işlemi yapıp sonucu kontrol ettikten sonra davranması, diyelim ki takımın yeniliğine verilsin. lakin bu işlemi en hızlı yapan adamın pijamaları çekip saha kenarında çekirdek çıtlatan adam gibi oturmasına ne demeli?

taktik icabı dedi maç ardından. bu neyin taktiği dedik biz de ama hadi hayırlısı...