bugün

milli takımın 2014 dünya kupası elemelerinde ki ilk maçı.
Genç yeteneklerin sahaya çıkacağı maç.
milli takımımızın ilk 11'inin şu şekilde olmasını istediğim maç.

Tolga Zengin

gökhan gönül/semih kaya/ömer toprak/ismail köybaşı

nuri şahin/mehmet topal

hamit altıntop/selçuk inan/arda turan

mevlüt erdinç*
abdullah avcı'nın milli takımın başında ilk resmi maçı.
mac biletleri dun sabah 9.00 itibariyle satisa cikti gurbetcilerimiz icin ve 2 saat icinde tukendi.
24 saat gecmeden biletler karaborsa olarak satilmaya baslamis.

Turk her yerde Turktur *
ne oluyor yahu daha eylüle var dedim ki. anladım
biletler satışa çıkmış ve normal olarak karaborsaya düşmüş. tükenme saati 2 saat fenaymış.
beraberliğin türkiye için iyi sonuç sayılacağı maç. uçmaya lüzum yok.
burak kardeşimizden kendisini yere atarak penaltı kazandırmasını beklediğimiz maç.
diğer renklilerde kendine yakışanı yaparlar artık.
oldunuz rengarenk.
burak gibi bir çirkefe ay yıldızlı forma giydirilecekse, o halde forza hollanda...
milli takimin
----mert günok----
gökhan gönül/ semih kaya / ömer toprak / hakan balta

gökhan töre / selcuk inan / emre çolak

nuri şahin

umut bulut / arda turan

kadrosuyla cikmasini istedigim mactir. ofansif ve defansif yonden ortaligin tozunu arttiracaktir bu sistem.

bunun emre b. si var, hamit'i var. burak yilmaz'i var, defans kadrolari hakkinda fazla fikrim yok. semih ve hakan 90dk yi rahatlikla cikarir zaten.
aday kadro:

FENERBAHÇE: Bekir irtegün, Caner Erkin, Egemen Korkmaz, Fehmi Mert Günok, Gökhan Gönül, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal,
GALATASARAY: Burak Yılmaz, Hamit Altıntop, Selçuk inan, Semih Kaya, Umut Bulut, Hakan Kadir Balta
BEŞiKTAŞ: Cenk Gönen
TRABZONSPOR: Tolga Zengin
CLUB ATLETICO DE MADRID: Arda Turan, Emre Belözoğlu
BAYER 04 LEVERKUSEN: Ömer Toprak
FC RUBIN KAZAN: Gökhan Töre
LIVERPOOL: Nuri Şahin
SPVGG GREUTHER FURTH: Sercan Sararer
STADE RENNAIS FC: Mevlüt Erdinç
VFB STUTGART: Tunay Torun
SV WERDER BREMEN: Mehmet Ekici

beşiktaş'tan 1 oyuncu olması beşiktaşlıları üzebilir. ama 1 kişi alındı diye değil de niye sadece 1 kişi girebiliyor diye...
O güne kadar Bir sakatlık yaşanmazsa , cenk , gökhan , ömer , egemen , hasan ali , hamit , selçuk , emre , sercan , arda , burak 11 i ile mücadele edeceğimiz müsabaka.
KALEDE MERTiN OYNAYACAGI BELLi OLMUŞTUR. SiNAN BOLAQT DURURKEN MERTI KADROYA ALMANIN MANTIGI NEDIR? CENK VE TOLGA LiGDE OYNUYOR ENAZINDAN IYI KOTU TECRUBELERI VAR. AS KALECEI VOLKAN YOKSA SINANDIR.
kalede mert, sol bekte hasan ali, stoperde bekir irtegün oynadığı takdirde fark yiyeceğimiz karşılaşmadır.
kaleci Tolga Zengin'in forvet oynatılmasını istediğim maç !!

(bkz: ironi)
allah'ım kadroya bak denilen maçtır.

her maç hatalı gol yiyen cenk
her maçta aptalca hatalar yapan fenerbahçe defansının tümü
formsuz orta saha (selçuk inan dahil)
kendini sürekli yere atan forvetlerimiz umut ve burak.

yorum kamuoyunun.
kalede tolga zengin'in
geri dörtlüde gökhan gönül, semih, ömer toprak, ve hakan balta'nın(elim gitmeye gitmeye yazıyorum )
orta sahada hamit, selçuk inan, emre belözoğlu ve arda turan'ın
forvette umut bulut ve burak yılmaz'ın,
muhtemelen çıkacağı ve çıkmasını istediğim maç olacaktır.

gidişata göre gokhan töre, sercan ve nuri değişiklikleri olacaktır. muhtemelen 60-70 ten sonra nuri girecektir.

nuri şahin maç eksiğinden dolayı böylesine önemli bir rakibe karşı abdullah avcı tarafından muhtemelen yedek oturtulacaktır. maç kondisyonunu yakaladığında muhtemelen göbek nuri-selçuk şeklini alacaktır.

ayağı top yapabilen elemana ihtiyaç var bu maçta, mehmet topal, egemen misali mücadele gücü yüksek olup en büyük yeteneği 2 metre yanında ki elemana pas yapabilmek olan elemanlar ile maçı yarı sahamızda izleriz maç boyu. bu kadro nisbeten ayağında top tutar, umut burak iyi baskı yapar ve muhtemelen kontra oynayacağımız için faydalı olurlar,

tek forvet, direnci düşük kanat oyuncuları (defansif manada) ve kesici ön libero ile çıkarsak, içimizden geçerler, duy beni abdullah avcı! *
van der vaart'ın golüyle zaire'nin 1-0 öne geçtiği maç.
bu arada uygur cumhuriyetinde hakan ünsal oyunu koşarak ve ağlayarak terkediyor yerine ibrahim üzülmez oyunda.
hollanda'nın türkiye' yi eizp geçeceği maç .
hollanda mızın 2014 dünya kupası eleme grubunda kazanarak başlaması gereken ilk maç.
Amsterdam arena'da ilk kez canli bir mac izleyecegim. Heyecanliyim.
hangi kanalda olduğu bilinmeyen ve merak edilen maç. söyle bana sözlük maç hangi kanalda ?
edit: öğrendim teşekkür ederim söyleyen kişiye 21.30 atv de.
muhtemelen pisi pisine yenileceğimiz maçtır ve ardından abdullah avcı tartışılmaya başlanır.
hollanda nın en az 5 tane döşeyeceği maç.