bugün

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal el Mikda'ın ajanslara henüz düşen açıklaması.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24644325.asp

--spoiler--
Olası bir operasyon halinde ABD'nin bölgedeki en önemli iki müttefiki Ürdün ile Türkiye'nin "iki kez düşünmesi" gerektiğini belirten Mikdat, "Savaş bir kere başladı mı olacakları kimse kontrol edemez. Suriye'ye yönelik herhangi bir saldırının bölgenin tamamında ve hatta ötesinde kesinlikle kaosa neden olacağına inanıyoruz" dedi.

Wall Street Journal muhabiri Sam Dagher'a Şam'daki ofisinde bir röportaj veren Mikdat, "Biz Amerikan halkını seviyoruz. Arap asıllı birçok Amerikalı var, bunların bir kısmı da Suriyeli. Biz ABD'yle savaş istemiyoruz" dedi.

Mikdat 2003-2006 yılları arasında Suriye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olarak New York'ta yaşamıştı.
Suriye'ye düzenlenecek operasyon konusunda Türkiye ve Ürdün'le ilgili sert ifadeler kullanan Mikdat, operasyonun ABD'nin desteklemeyi amaçladığı ılımlı muhalifleri değil El Kaide yanlısı isyancı gruplarını güçlendireceğini de sözlerine ekledi.

Mikdat, "Kongre'nin saldırı için yeşil ışık yakması Suriye halkı, Amerikan halkı ve bölgedeki herkes için bir trajedi olur" diye konuştu.

Suriyeli diplomat, "ABD bölgedeki tek laik siyasi sistemle savaşarak ne kazanacak ki?" yorumunu yaptı.
--spoiler--
--spoiler--
ay hoşt ulan amına kodumunun
--spoiler--

-rte.
Olası bir savaşta bilmem neyi tutacağımız durumdur. Doğru olandır. Savaş Stratejisi bu sonuçta. Asıl düşmanı korumasız bırak. Suriye gelir bizi vurur, Rusya gelir Japonya gelir bizi vurur. Şamar Oğlanı oluruz biz. Amerika da orada keyfine bakar.
(bkz: faysal el mikda dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
göt isteyen durumdur. öyle kolay mı lan vururuz mururuz totoş. evet.
tabiri caizse ocak'tan adam çağırma durumudur.
sadece ülkemize değil, israil ve ürdün'ü de tehdit içeren bir açıklama.

tamam canım sen vur, bizim de elimiz armut topluyordu zaten.
babayı vurursun cevabını alacak iddiadır. ulan sen iç savaş halindesin, abd' den saldırı alacaksın bir de bu hengamede türkiye'yi mi vuracaksın? tamam oradan bir de çay koyun.
(bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)
orta doğunun ikinci israil'i olduğumuzu gösteren beyanet.
(bkz: döner bıçaklarıyla dalalım abi)
bu tür çıkışlara bakmayınız efendim. inanın bana suriye'den tek bir jet dahi havalanamaz.

israil defalarca bombaladı bir şey yapabildi mi suriye?
(bkz: Sikerler mahmut hepimizi sikerler)
sanırsın ki türkiye de öyle bakıyor. vur amın oğlu vur da ananı sikelim.
tehditkar açıklamadır.
hele önce bir şu meclisi vurun sonra bir suriye kadar büyüyelim bizde. uzun zamandır savaşmıyor bu millet, açız kendini bilmez sikmeye. anan.
Atesı masayla tutan el yanmaz tabı.
hiç bir zaman güvenemeyeceğimiz sınır komşularımızın baş düşmanımız olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkartan talihsiz olduğu kadar seviyesiz açıklamadır,

abd hiç karışmasın o kadar çok istiyorsan biz gelelim diye karşılık verilmesi gerekmektedir,

ben olsam sınırdan içeri kuş uçarsa o ağzının tam ortasını mehmetçiğime hela yaparım derdim.
görsel
alternatifi;
(bkz: aBD BiZE ÇAKARSA BiZ DE TÜRKiYE ye çakarız)
gelen vuruyor, giden vuruyor..
türkiye; suriye bizi vurursa, biz de ermenistanı vururuz. savaşın ne kadar saçma bir şey olduğunu gösteren durumdur. yazık.
böyle açıklamalar geldikçe amerika tayyip amcaya
Neden bir ülkeyi sömürge yapmıyorsun jo diye elinde viski bardağı ile yaklaşıyordur amk. Kafasını siktigim ne kışkırtıyorsun işte! Sen böyle dersen karşı ülkeden nefret toplarsın. Ölün amk birbirinizin kanında boğulun amk türk düşmani arapları.
amerika bana saldırsa, yakın komşum ona üs açıp beni vurmasına sebep olsa ilk onu vururdum. suriye yerinde olsam bende böyle bir açıklama yapardım, israil tarafından yapılan açıklama çok detaylı incelenmeli, adamlar biz taraf olmuyoruz ama bize yapılacak her ne olursa misliyle cevap veririz derken, sen suriyeye girerim asarım keserim diyorsun, ölmüş eşek kurttan korkmaz atasözünü aklınıza getirin, suriyenin türkiyeyi vurması kadar doğal bir olay olamaz. sen komşuna girerlerken ses çıkarmazsan yarın sanada girerler.
kendi götünü bir araya getiremeyen, gücü ancak kendi halkına yeten diktatör kahpelerinin savurduğu hezeyan.
amına koduklarım. havadan iki tane bombardıman yapsa solucan gibi toprağın içine girecekler, hala meydan okuyorlar. lan daha isyancılar şam'a sıkıştırdığı için kimyasal silah kullanmaktan başka bir bok yiyemedi bu itler.
evet, suriye türkiye'yi türkiye'den üstün olduğu füze sistemleriyle vurabilir. evet. ama unutmayın ki türkler bu yıl 2222. yaşını kutlayan bir kara ordusuna, 1911'de kurulmuş ve cumhuriyet tarihinde bölgenin en güçlülerinden bir hava kuvvetlerine, en az bin yıllık da bir donanma tarihine sahip. türk sınırından içeri bir balistik füze girdiği anda suriye'ye en azından bütün havaalanlarının, altyapı sistemlerinin, askeri üslerinin yerle bir edildiği çok kapsamlı bir hava harekatı beklemektedir. esad'ın geçilmez (!) hava savunma sistemlerini nasıl bertaraf edeceksin diye soran abiler, ırak'ın bir zamanlar geçilmez denilen hava savunma ağının nasıl yok edildiğine ve harpy'lerin, sead filonun ne iş yaptığını araştırıp cehaletlerini gidersinler.

fakat bütün bunların yapılabilmesi için dimdik duran, milletinin tarihini bilen, haysiyetli bir hükumetin mevcudiyeti gerekir.
türkiyeye koyayım abd ye bisey olmasın.

-basbakan düsüncesi.
Bu ciddi iştir, silahlarını rusyadan alıyor adamlar, şimdi bu yazdıklarınızı suriyeli okusun bakanlığa yetiştirsin görürsünüz ebenizi. Rusya iran falan hep destekliyor. Ateşe körükle gitmeyelim. Yenemeyecekleri kesin de boşu boşuna neden o kadar insan ölsün?