bugün

Başlığın tam hali

A 101 in mağaza personeline maske ve eldiven kullanımını yasaklaması

Evet sevgili sözlük yazarları aldığım bir duyuma göre ki bu kişi a 101 de çalışıyor. yönetimden böyle bir yasak gelmiş. Maske ve eldiven kullanması yasak sık sık eller yıkanacak lan sen zaten bir mağazayı 3 kişiyle çeviriyorsun. Bu adam ne zaman hangi ara ellerini yıkayacak. Kaldı ki sürekli parayla temas halindeler ve ödeme için bekleyenler milletin ağzına ağzına knuşuyor. Etik olmayan karardır. Sen istiyorsun ki personel korona virüsü kapsın her ödeme yapana da bulaştırsın amacınız nedir virüs yayılımını hızlandırmak mı yoksa personelin görselliğini koruyup sağlığını tehlikeye atmak mı ha?
anlam verilemeyen yasaklardan biri. evet.
eğer gerçekten böyle bir yasak varsa yaptırım uygulanması gerekir. o kadar para ile temas eden bir meslek icra eden insanlar sırf görüntü veya imaj nedeni ile tehlikeye atılmamalı.
az önce eski kaşar aldım ve eldiven ile maskeleri takılıydı.
Arkadaşlar iş olsun diye yazmadım ya da trolüğüne açmadım benim olduğum bölgede çalışan bir arkadaşım böyle bir meseleden bahsetti ve yönetimden böyle bir mesaj gelmiş takmak yasak sık sık el yıkayın demişler. Ben de mail var mı dedim yok sözlü söylendi bu dedi.
böyle bir yasak varsa şayet
A101 kapatılmalı, market hissedarları yönetim kurulu bir temiz hapis yatmalı.
Çalışanlarına ücfretsiz koronavirüs testi yapılmalı ve yüksek tazminat ödenmelidir.
eğer yalansa da yalanı yayanlar hakkında işlem yapılmalı