bugün

Harca Harca Bitmez sloganlı yeni bir mağaza.
bildiğin bim gibi birşey.
bütün şehirlere açılmakta olan discount market. ilk aşamada 101 tane açılacak. (sadece çerkezköy e üç tane açılıyor) sahibi cüneyd zapsu imiş.

(bkz: Allah Allah)
bim ile neredeyse aynı olan market. etiketlerine kadar aynı. ürünler gene kolilerde.

bimden farklı yanları da var. mesela rahatlıkla eti ürünlerini satıyorlar. (milka ve nutella bile var) fiyatlar cidden uygun. mesela 2.5 litre coca cola 2.20 YTL, nutella 3.5 ytl.
mantar gibi türeyen marketler zinciri. bim'in yandan yemişi.
bank asya'nın yeni ortağı olduğu mağazalar zinciri.

personeline en düşük 800 ytl maaş öder,
mesailer 8 saati geçmez,
3 ayda bir yarım maaş ikramiye verir,
bim den farkı her markayı satıyor olmasıdır. *
market dizaynı anlamında kendine bim modelini seçmiş yeni market burada da çok ucuz ürünler bulmak mümkün, sahibi kim o belli değil ama bir akıllının bim'in iyi iş çıkardığını fark ettiği belli.
BiM'iN YENi RAKiBi. TEK FARKI DiĞERLERiNDEN DiŞLi OLMASI.
a yı es geçersek, doğal sayılarda ikinci olan 1' in ilk sıradaki 0' ı aralarına alarak poz vermesiyle oluşan manzara..
otobüs kodunu andıran market adı. tabelasını görünce öyle sandım ben.
haydarpaşa eml'de a binasında ama derslik olmayan öğrenci işleri odasıdır.
zapsu'nun bimdeki ortaklıktan ayrılmasıyla, her bim'in karşısına yaptıgı market.
hiç girmedim o ayrı.
bim'e rakip olmaya çalışan dünkü çocuk. bim'e kimse rakip olamaz. bim artık insanların damarlarına işlemiştir. bim poşeti diyince insanın içine anıları gelir. ama a101 poşeti insana hiç bişey hissettirmez.
Firma Tarihi
28 Mart 2008 tarihinde kuruldu.

28 Nisan 2008 tarihinde ilk mağazasını açmış ve bir ay içerisinde hedefi olan "101 mağaza" sayısını aşarak 121. mağazasının açılışını gerçekleştirmiştir. Şu anda 320 faal mağazası bulunmaktadır.

Faaliyetler
"Hard discount" konseptinde işletilen zincir mağazalarında, müşterilerine, düşük fiyatlarla ve düşük maliyette kaliteli gıda ve tüketim malzemeleri sunmaktadır.

Planlama
2014 yılında 1500'ün üzerinde mağaza açılması hedeflenmektedir.

Müşteriler
Her gelir düzeyinde tüm tüketiciler potansiyel müşterilerdir.

Çalışanlar
A101 çalışanları, bu konsepte deneyimli, genç dinamik eğitimli kişilerden oluşmaktadır.

Aralık 2008 itibariyle çalışan sayısı 1350'dir.

Lojistik / Operasyon
A101'de Operasyon Antalya, Trakya, Sakarya, izmir, Pendik, Yenibosna ve Ankara bölgeleri depo-ofis ve istanbul Merkez Ofisi tarafından yürütülmektedir.

A101'e ait kamyonlar ile bu depolardan mağazalara sevkiyat yapılmaktadır.

--spoiler--
http://www.a101.com.tr/kalite-politikasi/
--spoiler--

şirket profili böyle olan bim'den ayrılan hissedarların kurduğu şimdilik mini bim.
teyzemin nedendir bilinmez k800 dediği bimvari market. severiz, cumaları yakından takip ederiz ...
bim i degilde alman lidl i kendine örnek almis basarili marketdir.
cüneyd zapsu'nun bim'i sattıktan sonra yine bim benzeri açtığı marketler zincirinin adıdır.
cuma namazında mağazanın kapandığı söylenir. doğru mudur bilinmez. helal lan genede.
hayat holding*in %30,8'ini satın alarak hakim ortağı olduğu marketler zinciri. zapsu, bu, market kurup büyütüp satma işini sevdi galiba. bu arada şube sayısı da 370'i geçmiş, her yerde pıtır pıtır açılmaya devam ediyor şubeler. ayrıca, son zamanlarda, kapanan for you şubelerinin yerine a101'ler açılmaya başlandı.
a blok 1. kat 1 numaralı oda.
çakma bim*. (bim'in cuma günleri sattığı) gıda harici promosyonlu ürünlerde zayıf kalır, ismi de henüz marka değerinden uzaktır. mesela birisine a101 insanı deseniz kimse anlamaz.
(bkz: bim insanı)
sizin için yerinde inceledik. bir a 101 çalışanından aldığım bilgilere göre şirketin adı bir günde 101 tane mağaza açtıkları için a 101 imiş ve açılış 101 anlamına geliyormuş. bim in asıl sahipleri şirketi devrettikten sonra a 101 adı altında yeni bir bim sürmüşler ortalığa. bu rekabetin kazananı tabiki de öğrenci milleti oldu. ben jim nolan. afyonkarahisar dan bildirdim.
ekici kaşar'ın en ucuz olduğu market.
ismi başarısız bir seçimdir.
bim de olmaya şeyler burada vardır mesela pınar süt bim de olmaz ama burada olur .
çakma bim diye özetlenebilir.
kimi ürünlerde bim'den dahi daha ucuza satışları bulunmaktadır.