bugün

insanın özlediği sitedir. ayrıca artık hayatınızı memelerle ifade eder olursunuz. kendinizce durumlara uyan cümleleri buradan alırsınız.
haters gonna hate.
not a single fuck was given that day.
. then i took an arrow to the knee. ve daha pek çokları.
bir kaç dakika içinde bağımlılık yapan ve saatlerinizi mal gibi* bilgisayar monitörüne bakarak geçirmenize neden olabilen web sitesi.

dünya çapında popüleritesinin giderek artması bir yana, "fail", "forever alone", "haters gonna hate" gibi kendine has replikleri günlük hayatta dillere pelesenk olmuştur bile.

o değil de bi gün bu 9gag yüzünden hepimiz işlerimizden kovulucaz lan !
an itibari ile girilemeyen sitedir.

(bkz: ffffffffffffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu)
an itibariyle girilebilen sitedir.

(bkz: me gusta)
hakkında abi popüler oldu artık girmiyorum diyenlerin bok yediği sitedir. bir de şu repostçular olmasa tadından yenmez. sağlam 9gagcılar hotpage'e bakmadan trending kısmına geçer oradaki işini bitirdiğinde ise vote sayfasına geçerek bu siteyi reposttan arınmış daha güzel bir yer yapmaya çalışırlar.
sevilen, güldüren, eğlendiren sitedir.
boş zamanların en güzel sahibidir.
bilgisayarda ısrarla kapanmayan, kapanamayan sekme. ev arkadaşımın saatlerce bakmam ve kendi kendime gülmemden hayata küsmesine sebeptir. ilk açtığımda kaç yüz sayfa baktığımı hiç bilmediğim, bununla yetinmeyip bilgisayarımda favorilerimi ayrı klasörde topladığımdır. ayrıca kendisi bana insanoğlunun milliyet, ırk ne olursa olsun güldüklerinin, tepki gösterdiklerinin alayının aynı olduğunu insanların aynı olduğunu göstermiştir.
http://9gag.com/gag/1424502
insanoğlunun aynılığını gösteren güzel site.
bugün delirmeme sebep olmuş site. aylar öncesinden yaptığım bir şey 300 küsür beğeni almışken adamın birinin postumu tekrar koyup 6300 küsür beğeni alması(ki sürekli beğeniler artıyor) sonrası arkadaşlardan "repostlamışlar seni." haberlerini duymamla kafayı yemem bir olmuştur. hep ismimi de yazardım köşesine ama insanlar sevmiyor, fikri heba etmeyeyim diye koymamıştım o sefer. vallahi delirdim. siz siz olun kendi yaptığınız şeylere mutlaka isminizi yazın, insanlar sevsin ya da sevmesin.

http://9gag.com/gag/1660468
ufaktan da olsa katkı yaptığım site. azıcık delikanlıysanız destek olursunuz lan uludağ ahalisi (beğenmezseniz likelamayın, paylaşmayın olm şaka lan)

http://9gag.com/gag/1949995
şu an facebook sayfalarının geçim kaynağı olan site. bir de utanmadan "ehah biz yaptık bunları." diye yayınlamıyorlar mı?..

türkçe'ye çevirince olmuyor abi, zorlamayın işte.
Biyolojik saatimin "saat yönünün tersi"ne dönmesinin nedenlerinden biri olan site.
bir 4chan değil belki ama çok eğlendiriyor.

keyifli vakit geçirmek için ideal.
bazen gülmekten ağlatandır.

not: 4chan diye ezberden sallamayın 9gag ortalama performans olarak 4chan'ı döver.
türkler'in de ara ara formata uygun resimler yükleyip yine formata uydurmaya çalışılmış başlıklarla paylaşımlarda bulunduğu yardıran sitedir. örnek:

başlık: laziness level: turkish
resim: görsel
başından sonuna kadar okumak istediğim aşmış site.
Postların kesinlikle türkçe'ye çevrilmesi yasaklanmalıdır.
tahminimce çeviren kesim de 10-15 yaş arasıdır.
pc başında canınızın sıkıldığı anlarda vakit geçirmek için ideal site.
just for fun (sadece eğlence için)

sloganı ile tevazu gösteren site, yer yer çok faydalı bilgiler, bakış açıları sunabiliyor.

eğlendirmekle kalmıyor eğitiyorda.
son günlerde "repost" sorunuyla uğraşan, elit paylaşım sitesi ve bir girip bir daha çıkmanın imkansız olduğu site.
genel olarak liseli , mühendis ve liseli mühendislerin ( bu bir ruhsal sıfattır.) bulunduğu yer olarak tanımlarım ben burayı .

" Size de olmuyor mu ? " cinsi postlar çoğunlukta fakat neden bunlara bakıp gülündünü anlayamıyorum . "Sabah ereksiyon oldum , annem geldi la hahaha sizede olmuyor mu? " Evet yarram oluyo ama hepimizin başına geliyo ve birbirimize söylemiyoruz diye sen buraya koyunca komik falan olmuyor .

Ve tabiki Justin Bieber ve Chuck Norris esprileri . Burda farklı bir şeyden dem vuracağım . Kullanıcıların çoğunluğunun Amerikan olduğunu düşünürsek bu tarz esprilere gülmeleri normal . Biz de arada Bülent Ersoy , Mehmet Ali Birand esprileri yapıp gülüyoruz sonuçta . Ama ulan Türk 9gagger mısınız nesiniz siz bunları niye paylaşıyorsunuz evladım ! Kaç tane Chuck Norris filmi izlediniz . Kaç kere magazin programlarınızda Justin Bieber'in neler yaptığı gösterildi . Sırf özenicez biz de güleceğiz diye gülünür mü ulan ?!

Sizi anlamaya çalışırken kanser oldum . Bunu kemoterapi seansıma 5 dakika varken yazdım . Bela okumayacağım ama kendinize gelin artık . komik falan değil bu s.kik site
bu aralar kusturan espriler kategorisine ;

kediler

mutlu hayvanlar

girmektedir.
siteyi keşfettiğim dönemde* hot olan paylaşımlar 7-10 bin arasında beğenilirken şu an 40-50 bin arasında değişiyor. bu da sitenin popüleritesinin facebook'da durmadan 9gag post'u paylaşan arkadaşlar bakarak anlamanın dışında nasıl arttığını görebiliriz.
ismini aldığı her sayfada 9 adet içeriğin olduğu sayfa yapısı facebook gibi sonsuza giden bir yapının aldığı popüler meme sitesi.**