bugün

hayaldir, daha öteye gitmez. 16 yaşında bir 'çocuk' hayatı nasıl anlayabilir azizim?

+ hayatı serdar ortaç şarkılarıyla keşfedip, aşkı twilight izleyerek anlıyorum.
- evet. parası neyse vereyimde şunu bi doktora götürün yahu.
(bkz: yazar burada kendini örnek gösteriyor)
(bkz: 25 yaşında doğan yazarlar)
(bkz: 93 lü yazarların hayatı anlayamamaları)
(bkz: Sen küçükken kaç yaşındaydın)
kişisine göre değişendir. 16 yaşında sokaktan kağıt toplayarak para kazanan çocuğun benden daha çok hayatı anladığını düşünüyorum mesela.
(bkz: kardeşinin doğum yılını sol frame de görmek)
(bkz: eyvah yine başladılar)
kira zamanı geldiğinde kirayı vermek için çözüm yolları arayan 93 lü insanlar gördüm ben. biz sıcak evlerimizde sandalyede oturup sözlükte zaman öldürürken onlar salı günü ayın beşi ne yapacağım diye düşünüyorlardır belki. ve çoğu kişiden daha fazla anlamışlardır hayatın anlamını.
yaşanmışlıkla alakalıdır. eğer 17 yaşındaki çocuk hayatın acı sürprizleriyle benden önce karşılaşmışsa bazı konularda benden daha iyi anlamıştır hayatı. kimseyi küçümsememek lazım. biz de 17 yaşında olduk...
(bkz: daha on yediymiş)
şuan lise 3 semalarında ve çoğu össye hazırlandığı için hayattan bezmiş ve anlamını falan sorgulamadıklarından anlamamışlardır.
bunu söyleyen kişinin hayatı anlamış olduğunu varsayıyoruz. mezun verir gibi en son 91 liler anladı hayatı filan mı diycez artık?
anladığımı zannediyorum hayatı. abilerim ablalarım öyle olmadığını iddia ediyorlar. işte bu galiba anca bir 93 lünün hayatı anlaması.
93 lü olan kişinin şu anda yaşaması zaten olanaksızdır. zamanın şartlarına göre hayatı da anlamışlardır diye düşünüyorum. lakin eğer yaşasaydı 1917 yaşında olurdu. 93 diyosunuz yahu borumu. *
93 lü yazar mı var sorunsalını doğuracak anlamlardır.

(bkz: babacım ben yaşlanmışım)
buyrun benim. sen git kendi hayatını yaşa arkadaşım. hadi dükkanın önünde kalabalık etme.
(bkz: 93 lü yazarın asabını bozmak)
(bkz: 93 lüyüm sekste güçlüyüm)
kötü bir şey.
93 lü yazarları düşünerekten bişeyler demek istiyorum :
-hayatı anlamış olabilirler. en azından bu başlığı açıp da 93 lü yazarlar eziktir, kıldır, tüydür, yündür* moduna geçerek ezikliğin doruğunda olduğunu gösteren yazardan daha iyidir 93 lüler sanırım..

insanları yaşına göre değil de yaşadıklarına göre değerlendirmeyi öğrendiğimiz zaman 93 lü yazarların da hayatı anlamalarını anlayabilirirz sanırım.
ayrıca demeden edemicem ; böyle başıklar açan yazarları anlamaya çalıştığım zamanlarda anlayamadığımı bir kez daha anlıyorum..

(bkz: 3 adımda insanları ötekileştirme yöntemleri)
(bkz: 93 harbi)
yavaş yavaş başlamışlardır anlama işine .

onlarda şuan eskiden bizim olduğumuz yaştaydı.
anlamaları değil, anladıklarını sanmalarıdır. büyüyünce tek anladıklarının geyik olduğunun farkına varırlar. bir de yaşadıklarının yeteceğini filan zannedenler vardır ki, kendilerine yerlerde yuvarlanarak gülmek gerekir.
(bkz: daha küçük abisi)*
(bkz: sezercik ve felsefe taşı)
hayatı anlamak da nesi? 93 lü olsun olmasın yaşadıkça hayat anlanır illa da durup kafa yorulmaz.
siz de yormayınız